Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ha kombinált genetikai vizsgál...

Ha kombinált genetikai vizsgálaton az ultrahangon rendben láttak mindent, még leronthatja a vér eredmény a kapott eredményt?

Figyelt kérdés
A Czeizel Intézetbe küldik fel a vért, egy hét kb. mire megkapom az eredményt. Ti hogyan vészeltétek át ezt az időszakot? Nem is gondolok arra, hogy beteg lehet, ultrahangon olyan édes kis cukorfalat volt, egészségesnek kell lennie.

2019. nov. 15. 08:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Mo-n ezek a vizsgálatok nagyon felületesek.


Külföldön nem csak vér és Uh van, hanem egy programba beírják az anya korát, és, hogy a két családban milyen genetikai betegségek voltak.

Vagy is még a vérvizsgálat ellenére is lehet beteg gyermek.


DE ha rossz eredmény is jön ki akkor is lehet teljesen egészséges gyermek.

100%-s eredmény nincsen.

2019. nov. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi személyesen mentünk a Czeizelbe, így ott egy-két óra alatt megvolt minden eredmény. Én egyáltalán nem izgultam, már az ultrahangon megnyugtattak, hogy valszeg semmi baj nem lesz. És tényleg jó lett az eredmény.
2019. nov. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
2. vagyok, én szerintem nekünk a számításba belevették a kort is, meg az ultrahangon látottakat is. meg egy teszt volt előtte előző betegségekről, családból genetikai betegségek stb.
2019. nov. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk nem csak a vér számított. Mértek vérnyomást. Ultrahangon másfél órát nézegették, először egy szonográfus, aztán egy doki. A létező összes dolgot lemérték a babán tetőtől talpig. Kellett sétálnom, csokit ennem, hogy elmozduljon, mert nem akart együttműködni.

És még ezek mellé ki is kérdeztek a családomban és a férjem családjában lévő betegségekről is.

Akkor voltam 13+2 hetes. A nemét is megmondták 80%-ra, be is jött :)

2019. nov. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha alaposan megnéztek, akkor nagy valószínűségben a vér eredményed sem fogja lerontani! Minden rendben lesz!
2019. nov. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Természetesen engem is kifaggattak családi betegségekről, szedett gyógyszerekről, ugyanazt a papírt töltötték ki, mint aki Pesten megy be a Czeizelbe. Vidéki nagyvárosban élek, eszem ágában sem volt felmenni Pestre. Innen is felküldik a vért.
2019. nov. 15. 10:12
 7/11 A kérdező kommentje:

De nem értem miért kell a részleteken lovagolni. A kombinált genetikai vizsgálat szerintem országosan ugyan olyan, pláne, ha a Czeizel Intézetben értékelik ki az eredményt. Annyira irányult a kérdésem, hogy ha a magzat ultrahangon rendben volt (és igen, az én orvosom is megmérte mindenét, ezeket az adatokat is ráírták a továbbítandó dokumentumokra, megmutogatta minden kis apró szervét, testrészét, orrocskát, nyaki redőt, stb és stb.) akkor leronthatja-e a többi tényező.

Ennyiről szólt a kérdés, de akkor lovagoljatok a részleteken nyugodtan.

2019. nov. 15. 10:15
 8/11 anonim ***** válasza:
33%

Igen, leronthatja, de az ilyen elég ritka.


A Czeizel meg egy túlárazott xar, ugyanazt csinálják mint az összes többi ilyen cég, csak háromszor annyiért. Jah, meg máshol nem kell egy hetet várni az eredményre.

2019. nov. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%
Akkor en válaszolok a kérdésedre. Nekem második babábal lett "rossz" eredményem. Úgy rossz, hogy még vígan aza alcsony kockázatba esett, de az életkor alapján kidobott eredménynél rosszabb lett a vérmarkerek miatt. A kettőből az egyik hormonértékem nagyon alacsony lett. Már az első babánál sem volt túl magas, de máaodiknál durván alacsony hormonértékem lett. Végigstresszeltem a 6 hetet a következőig, a legjobb genetikushoz kértem időpontot az Istenhegyi úton, es csak akkor nyugodtam meg amikir ott is minden hibátlan volt.
2019. nov. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az utolsóhoz.

Tökéletes UH eredmény után a 2 hormon rosszalkodott és jött egy 1:275 arányú Down szindróma kockázat...

A kombinált vérteszt csak egy kockázatbecslés. Azt becsli hogy az adatbázisban szereplő hasonló korú, nemzetiségű, homronszinttel rendelkező nők hány esetben szültek Down-Edwards-Patau szindrómás babát.

Biztonság kedvéért megcsináltattam a Nifty tesztet, minden rendben volt és megnyugodtam.

2019. nov. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!