Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kombinált teszt? Meglepődve...

Kombinált teszt? Meglepődve hallgattam a védőnőt. Kb azt tanácsolta, bár nem mondta ki, hogy mostanában nagyon sok fals eredmény születik, ő nem csináltatná meg.

Figyelt kérdés
Ti mit tapasztaltatok? Egyet értetek vele, hogy ha beteg a baba azt már az UH is kimutatja?
2019. jún. 22. 21:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Dehogy. Nyilván az Uh géptől és az orvos tudásától függően sok mindent kimutathat az UH, és az is nyilvánvaló, hogy a kombinlt teszt önmagában nem ad elég biztos eredményt. De egy átlagos sztk alapú uh vizsgálatnál mindenképpen többet ér, pontosabban azt kiegészíti.


Ha ennél sokkal biztosabbra akarsz menni, akkor a drágább tesztek közül válassz.

2019. jún. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem is felesleges, mi nem csináltattuk meg egyiknél sem. Hozzáteszem, nem vetettük volna el őket akkor sem, ha betegek, szóval nem is lett volna releváns az eredmény.
2019. jún. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
41%
A kombinált teszt már 8 éve is elavult volt. Prena vagy nifty tesztet érdemes csináltatni.
2019. jún. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%

Jah, ha valami nem kerül egy havi fizetésbe, annak értelme sincs.


Mi az elsőnél nem csináltattuk meg. A masodiknál beijesztett az sztks orvos, hogy vastag a tarkóredő, ígyelme tem még egy UH+kombitesztre máshová, kellett a megnyugtatás. Mindenki egyénileg mérlegel, tájékozódik, erről szól szülőnek lenni.

2019. jún. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Megvárom az uh eredményt. Ha javasolják megcsináltatom, most ezt gondolom. Eddig biztos voltam benne, most elbizonytalanodtam.
2019. jún. 22. 22:24
 6/15 A kérdező kommentje:
És köszönöm a válaszokat
2019. jún. 22. 22:24
 7/15 anonim ***** válasza:
33%

Kombinált tesztet nem csináltatnék inkább akkor integráltat.

Első babával 34 évesen voltam terhes, integrált tesztet csináltattam.

Második babával 38 éves voltam, ekkor már nem javasolták az integráltat sem, mondván hogy az életkorom miatt fals eredmény lesz, de minimum közepes kockázat.

Prenát csináltattam, nem akartam felesleges stresszt. Az alap prena 75ezer ft, a kombinált teszt 40 ezer körül van, az integrált 50 ezer körül.

Ha nem vagy még 35, én az integráltat javasolnám neked.

2019. jún. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
29 vagyok. Utána olvasok, sajnos nem vagyok jártas a témában köszönöm, hogy tudtomra adtad ezeket a lehetőségeket.
2019. jún. 22. 22:50
 9/15 anonim ***** válasza:
38%
Annyi, hogy a kombinált sem 40, csak 15 kb.
2019. jún. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%
Tavaly nagy fejtörést okozott, hogy mit csináljak, mert 40 évesen vártam a 3.babámat, és a korom miatt indokoltnak gondoltam volna valamilyen tesztet (amniocentézist nem akartam). A kombinált tesztet megcsináltattam, majd elmentem genetikushoz, aki csinált ultrahangot. Ő egész életében ezt kutatta, a Down-kórt nem tudom hány mutató alapján nézi uh-on. Sokkal részletesebb, mint a kórházi genetikai uh. Ő akkor azt mondta, hogy ezek a drága tesztek olyanok, mint a modern kori jóslás. Én nem bántam meg, hogy hozzá mentem.
2019. jún. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!