Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A kombinált tesztem eredménye...

Cryyy kérdése:

A kombinált tesztem eredménye "közepes kockázatú" lett,1:420. Mennyire hihető ez a teszt? Essek kétségbe, vagy van esély arra, hogy téved? Milyen vizsgálatra menjek, ami megbízható?

Figyelt kérdés
13. héten vagyok

2013. dec. 30. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:
van megbízható fogadott szülész nőgyógyászod?mert MOST nagyon fontos,hogy esetleg a saját magad megnyugtatására további vizsgálatokra menj,már ha a dokid ezt javasolja.Én mindenféleképpen maximálisan kivizsgáltatnám a babát,ha kell vegyenek a magzatvízből mintát is akár.
2013. dec. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekünk rosszabb lett, 1:336-hoz, kb.

Később elmentem az Istenhegyi Géndiagnosztikába Hajdú Krisztinához (remélem így hívják :)), ő ezt az értéket feltornázta-nagyon rutinos és hozzáértő, megnyugtatott.


A legbiztosabb a magzatvízből vett minta vétele (tűvel szúrnak, amniocentézis), ennek viszont vetélési kockázata van, amit én nem vállaltam.

2013. dec. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amúgy ez nem tévedős teszt, máshogy fogd fel, kb úgy, hogy ilyen értékeknél 420 babából 1 születik Down-kórosnak.
2013. dec. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekunk 1:170-hez lett, elmentunk az Istenhegyi Gendiagnosztikaba, genetikai uh-ra.

Az amniocentezist mi sem vallaltuk.

Egyebkent ez egy becsult ertek, amit befolyasol sok minden: kor, suly, lombik-e, stb.

2013. dec. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez azt jelenti, hogy 1:420-hoz az esélye annak, hogy Down-kóros a baba (szerintem elég kicsi, csak hát ha az ember gyerekéről van szó, akkor tudni akarja, hogy egészséges), érdemes tovább vizsgálni, hogy megnyugodj.
2013. dec. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A verteszt vagy az NT lett a rossz???

Hány éves vagy, hány kg? Ezek alapján számolják ki.

1 biztos, Isteni gendiagnosztika , Hajdu Krisztina .

Ő a legjobb, véleményem szerint. De biztosra akarsz menni,akkor csinaltass chorion boholy biopsziat. Ugyanaz,mint a magzatvizvetel .

De ezt a 11.héttől már végzik,mig a vizvetelt a vizvetelt16.tol.

65.000ha privatba csinaltatod , és 4nap múlva van eredmény.

Ha van kerdesed ,írj privatba . Ezt en végigjártam kb 3 hónapja.

2013. dec. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azca baj, hogy ezek a mintavetelek, a chorion boholy es a magzatviz vetel is, vetelesi kockazattal jarnak. Azert ezeknek olvass utana, forumokon, neten.
2013. dec. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is Hajdú Krisztinánál voltam, 1:340-nel, 40 évesen - csak szuperlatívuszokban tudok beszélni róla. 25-30 percig vizsgálgatott és egyértelműen lebeszélt az amnióról. A szakmai tudása mellett az UH gép, amit használ, a legjobb az országban - ezt egy nőgyógyásztól hallottam.

Az amniócentézis sajnos nem veszélytelen, ellen szól azonnali vetélési kockázat mellett, a koraszülés és a fals negatív/pozitív eredmény esélye is.

2014. jan. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem 1:300 és alacsonynak irja a kockázatot :O
2014. jan. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!