Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mikor menjek az első vizsgálatra?

Mikor menjek az első vizsgálatra?

Figyelt kérdés

Október 31.én volt az utolsó menstruációm, múlthét pénteken pozitívat teszteltem. Viszont december 20-január 3 között külföldön leszünk a rokonoknál.


20.a előtt még csak 7 hetes leszek, viszont mikor visszatértünk már 10 hetes. Az egyiket korainak, a másikat későinek tartom.


Ha nincs semmi problémám, akkor elég, ha csak 10 hetesen megyek az első vizsgálatra, vagy azért nézzenek rám 7 hetesen is?


2019. dec. 2. 06:42
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Mit jelent a külföld? Anglia, ahol le se tojnak a 12. hét alatt, vagy valami ilyen szempontból normálisabb ország? Én ettől tenném függővé, itthon inkább a 10. héten mennék.
2019. dec. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
7 hetesen nem korai. Akkor már bőven kell lennie szívhangnak, ha középidőben fogant és nem később
2019. dec. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, rosszul írtam. Nekünk külföld. Szóval Erdélyben élünk, és Magyarországra megyünk karácsonyra.
2019. dec. 2. 07:45
 4/9 anonim ***** válasza:
7 hetesen mennék
2019. dec. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
7 hetesen. Én 5 hetesen mentem és már pulzált a szívcső.
2019. dec. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

7 hetesen mennèk.

6 hetesen màr dobog a szíve.

2019. dec. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

10 hetesen van hívatalosan mindenhol az elsö vizsgálat.(Mo-n és minden más külfödli országba)

PErsze, ha elöbb mész is megvizsgálnak és terhesnek nyílvánítanak.


7 hetesen annyira nem korai, de 10 hetesen sem késöi.

Az elsö lányommal leépítés volt a munkahelyen mikor kiderült, hogy terhes vagyok és rohantam 5 hetesen a dokihoz. Egy pulzáló pötty volt ott, és igazából iszonyat ideges voltam mi lesz ha...


Eldöntöttem, hogy a második gyereknél csak akkor csinálok teszetet ha már több hete kimarad a menstruáció, és dokihoz csak 10 hetesen megyek.

Mivel nekünk volt egy családi esemény így 6 hetesen csináltam tesztet, hogy ott a nagyszülöknek betudjam jelenteni. De utánna elutaztunk 2 hétre Àzsiába és csak 10 hetesen mentem az elsö vizsgálatra. Iszonyat jó volt egy ember formájú igazi babát látni az UH-n, aki mocorog megállás nélkül.


Ha nem vagy para mama akkor nyugodtanmenyjél a 10-ik héten. Tuti romániában is a törvények az elsö vizsgálatnak a 10 hetest írják. Ha közben bármi bajod lenne, erös görcsölés, vérzés akkor Mo-n is elmehetsz orvoshoz bárhol. Ott közlöd, hogy terhes vagy.

2019. dec. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Én is inkább a 10 hetes vizsgálathoz húzok jobban, mert magándokihoz fogok járni, és ha később fogant esetleg, és nem lát semmit, akkor úgyis visszafog rendelni 10 hetesen, akkor meg felesleges pénzkidobás volt az egész.


De azért majd felhívom a dokit is, megkérdezem mi a véleménye róla, és ha azt mondja szeretne látni 7 hetesen is akkor elmegyek.

2019. dec. 2. 08:43
 9/9 anonim ***** válasza:

Azzal kalkulálj, hogy ha a 12. heti UH-t magánban szeretnéd csináltatni pl Czeizel vagy Istenhegyi, nehezen fogsz kapni időpontot ünnepek után. Ahhoz hogy időpontot kapj, kell az utolsó UH-n mért crl érték.

Jó babavárást és meghitt ünnepeket! :)

2019. dec. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!