Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hogy kell a terhesgondozást...

Hogy kell a terhesgondozást elkezdeni?

Figyelt kérdés

Voltam nőgyógyásznál, megállapította a terhességet, tök jó, ráírta a papírra, hogy terhesgondozásba vétel javasolt, és... és ennyi. Hogy kezdjek neki? Mikor? A pici most 6 hetes 4 napos, ilyenkor még korai háziorvoshoz, védőnőhöz menni? A háziorvoshoz még persze eljutok, de a védőnőhöz csak úgy beállítok, hogy helló, jöttem? Ez hogy működik?


Köszönet előre is, és bocsánat a buta kérdésért.


2019. dec. 10. 07:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérsz időpontot terhesgondozóba mikor a 12. heti uh-ra mész. A terhesgondozóban adnak papírt vérvételre. Uh után lesz. Kész ennyi. Utána is kérhetsz időpontot a későbbiekre. Lehet online foglalni időpontot, de én felhívtam őket, mert úgy tudnak korábbi időpontot adni, bár neked mèg van időd addig. Ja, és uh-ra is kell ha jól emlékszem. Az a 12.
2019. dec. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Védönőhöz most is elmehetsz, mert meg van a papír róla. Bár lehet a 12. heti uh után is. Ja és háziorvoshoz is. Előtte szólj oda telón, mert a kismamák elsöre bemehetnek.

Bocsi a sok infoert. Kicsit hosszú lett

2019. dec. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Védönőt is fel kell hívno időpontért.
2019. dec. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Védőnőt nyugodtan hívd fel időpontért. Ha bizonytalan vagy akkor azzal kezdj, ő tud segíteni, plusz a kiskönyvet is kiállítja, amivel tudsz menni a háziorvoshoz és fogászatra is. Háziorvos majd csinál EKG-t vagy ad beutalót.

Nőgyógyász nem adott beutalókat? Még a vérvétel amire el kell menni első trimeszterben.

Plusz ahogy mondták korábban kérj időpontot az első genetikai UH-ra.

2019. dec. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem úgy volt, hogy amikor megállapították a terhességet, utána kellett mennem a védőnőhöz és ő adja oda a kiskönyvet amivel utána mindenhova menned kell. A védőnőzől én időpontot kértem mert fogalmam sem volt mikor van ott vagy mikor nincs. Ezután mentem az elsőt trimeszteri vérvételre, ahol általános vérképet néztek, meg szifilisz szűrést, hepatitis B szűrést és vércsoport meghatározást. Elmentem a háziorvoshoz és a kiskönyvbe kitöltötte a rá vonatkozó részt. Fogorvosnál még nem voltam oda jövő héten tervezek menni. Tegnap voltam kontroll vizsgálaton a nőgyőgyászomnál és december közepén megyek a 12 hetes UH-ra. Nekem eddig így zajlott :) Nem korai már most elkezdened, mert nekem az orvosom rágta a fülem, hogy a kiskönyv kell szóval a védőnőhöz már elmehetsz.
2019. dec. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!