Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mennyibe kerül a streptococcus...

Mennyibe kerül a streptococcus szűrés?

Figyelt kérdés

Sztk-ba járok. Az első gyerekkel a doki kérés nélkül kenetet vett. Semmit nem kellett fizetnem. Most új doki van ha nem vesz magától kenetet szólok neki ez esetben fizetnem kell és ha igen mennyit.

Kinél hogy volt?


2020. ápr. 22. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Sztk-ban ingyenes. De nem minden kórházban protokoll az elvégzése.
2020. ápr. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kérésre is ingyenes

Sztkban nem

Kérhet pénzt érte

2020. ápr. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Olvastam itt hogy van akinek nem csináltak meg és magánba kellett mennie azért kérdeztem. Köszönöm a válaszokat!
2020. ápr. 22. 18:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, kötelező, elég fura. Mindegy, az sztkban semmiért nem kérhet pénzt.
2020. ápr. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom hogy sajnos még mindig nem kötelező pedig az újszülöttnel súlyos gondot okozhat. Ha fizetni kell sem gond, a kicsi az első, csak csinálja meg. Évben a helyzetben nem szívesen utazgatok magánba ha egyáltalán fogadnanak, olyan körülményes most minden...
2020. ápr. 22. 22:12
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
Nem kötelező, de része a ptotokollnak. Semmi vizsgálat és beavatkozás nem kötelező egyébként. Csak itthon csinálják a strepto szűrést, külföldön nem. A Streptococcus agalactiae a normál flóra része lehet, nem kell rá antibigyót adni szülés előtt. Ugyanis, ha + a teszt 2 g Amoxicillint kapsz. Ettől függetlenül, ha kéred az SZTK-ban köteles INGYEN levenni, nem kérhet érte pénzt.
2020. ápr. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen olvastam hogy pozitív kismamák a szülés közben kapnak antibiotikumit. Szerencsére az első gyerekemnek negatív lett, remélem most is az lesz.

Nagyon köszönöm a válaszokat!

2020. ápr. 23. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!