Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kombinált teszt, kontra...

Kombinált teszt, kontra amniocentézis: melyiket válasszam? Pontosabb eredményt ad a magzatvíz-mintavétel, mint a vérteszt? Megéri a kockázatot?

Figyelt kérdés

38 éves vagyok, 39 leszek, mire a baba megszületik. Van már két egészséges gyerekem, így biztosra szeretnénk menni, amennyire csak lehet, hogy a kistestvérrel is minden rendben lesz. Az előző terhességeimnél nem volt semmi rizikó, fiatalabb voltam, most azonban érthető okokból elküldtek genetikai tanácsadásra.

Azonban az állami vizsgálat az ultrahangot, és az amniot tartalmazza, én pedig, miután bejelentkeztem rá, és beszéltem egy hölggyel a telefonban, teljesen elbizonytalanodtam. Nem akarok ekkora kockázatot vállalni, nem akarom veszélyeztetni a babámat, csak ha semmilyen más mód nincs rá, hogy kiderüljön, hogy egészséges-e.

Anyagilag bevállalható a kombinált teszt, ezen amúgy sem múlhat a baba egészsége, jövője. Viszont az amnio után, úgy hallottam, egy hétig pihennem is kellene, ez viszont számomra nehezebb ügy a két nagy gyerekkel, meg a munkám miatt.


Írnátok nekem saját tapasztalatokat? Ki mit választott? Kort is kérek, ha lehet!

Köszönöm! :)

13 h km



2020. ápr. 23. 09:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 38 éves vagyok én is, most vagyok a 21. hétben a 2. babámmal. Én Panorama tesztet csináltattam, ez magzati dns-t vizsgál (a Prenatest is ilyen), sokkal pontosabb, mint a kombinált teszt. Csak akkor mentem volna amnióra, ha a teszt rossz eredményt hoz, de szerencsére tökéletes lett (én pluszban a 12 hetes genetikait az Istenhegyin csináltattam és az is jó lett). Azt viszont tudni kell, hogy ezek a tesztek drágák, a Panorama 170.000 forint volt, de van sokkal drágább változata is. Nekünk nem okoz gondot, de nyilván nem mindenkinél van így.
2020. ápr. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a választ!

Ahogy lázasan kutatok a neten, én is a Prenát, meg a Niftyt találtam, mint esetleges alternatíva, a kombinált teszt valóban kevésnek tűnik... Mondjuk az árak eléggé húzósak, az tény. De számomra az is furcsa, hogy genetikai uh esetemben még nem is volt, és egyből belém akarják vágni azt a hatalmas tűt, pedig ugye közel sem veszélytelen... És mára van időpontom, tehát el kell döntenem, mi legyen.

A párom rám bízta a döntést, én meg most azt gondolom, hogy amniot csináltatni ráérek akkor is, ha tényleg indokolt... 13 hetesen még elkésve sem vagyok semmiről.

2020. ápr. 23. 09:45
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én invazívat biztos nem csináltatnék ok nélkül.... El is vetélhetsz! Én még "csak" 28 vagyok, de röntgen asszisztensként dolgozom... S bár pont szabim is volt a foganás után, én a prenat fogom megcsináltatni pár hét múlva. Meg akarok nyugodni, s szerencsére van spórolt pénzünk, nem okoz gondot.
2020. ápr. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
1. vagyok. Nyomós ok nélkül nem csináltatnék amniot, az biztos. Én még pont a vírus előtt csináltattam a Panoramat, de gondolom most is csinálják ezeket a teszteket. Mondjuk azt màr akkor el kell kezdeni intézni, mert azért nem 1-2 nap az eredmèny sem. Nekem 2 hét volt, de a Panoramat Californiába küldik, a Prena azt hiszem gyorsabban megvan.
2020. ápr. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én csak akkor csinálnék magzatvíz vizsgálatot, hogy ha nagyon rossz eredményt mutatna valamelyik másik nem invazív genetikai teszt.


A magzatvíz vizsgálattal alapból nagyobb a vetélés kockázata, mint annak, hogy a baba nem egészséges és szerintem ez így nem bevállalható.

2020. ápr. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon köszönöm a válaszaitokat, ugyanezt gondolom én is.

Nekem nem adtak felvilágosítást szinte semmiről, csak hogy menni kell erre a vizsgálatra, meg hogy "van némi veszélye". Nem mondták, hogy ha azt akarom, hogy ne menjen el a babám, akkor egy hétig felejtsem el a munkát, meg 3 napig kb az ágyból se nagyon keljek ki. Nem mondták, hogy a baba is sérülhet, hogy fertőzésveszély is fennáll, és egy szó nem esett arról, hogy létezik erre kockázatmentes változat is, épp csak az nem elérhető TB-re.

Igen, én szeretnék szűrést mindenre, amire csak lehet, de azért nem bármi áron. Nem tudom, fel kell-e hívni a kórházat ilyenkor, hogy mégse megyek, de szerintem felhívom. Viszont így bukom a genetikai UH-t is, de inkább megcsináltatom azt is fizetősbe... :(


Köszönöm nektek a megerősítést!

2020. ápr. 23. 12:27
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor èn leszek a kivètel. 39 èvesen voltam terhes, az Istenhegyin csinàltattam meg a kombinàlt tesztet, nagyon jó eredmènyem lett , de mègis ennek ellenère èn kèrtem a magzatvíz minta vètelt. Nem volt kèrdès szàmomra, hogy nem becsült kockàzat hanem a biztos eredmèny kell. Ès tèl volt, ôszintèn azt gondolom, hogy a jeges úton elcsúszva elöbb èrt volna vetèlès mint attòl a tûtöl.
2020. ápr. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!