Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van köztetek olyan, akinek...

Van köztetek olyan, akinek chorion-boholy mintavétel alkalmával mozaik sejteket mutattak ki?

Figyelt kérdés
5 héttel ezelőtt chorion-boholy mintavételen voltam a korom miatt. Az vizsgálat alkalmával 22 egészséges sejt mellett 2 kromoszómatöbbletes sejtet találtak. Emiatt 2 hete magzatvíz vételen is voltam, mert itt a baba sejtjeit nézik meg konkrétan. Állítólag 5-10%-ban előfordul ilyen és az elváltozás csak a lepényt érinti nagyon sok esetben. Esetleg van köztetek olyan, aki szintén átment ezen és egészséges lett a babája? Nagyon izgulok és már több, mint 5 hete bizonytalanságban élek, mert még mindig nincs meg az eredmény :/

#amniocentézis #magzatvízvétel #chorionboholy mintavétel #Chorion-boholy mintavétel #lepénymintavétel #kromoszómaeltérés #kromoszómatöbblet
2014. febr. 27. 14:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Nem volt ilyen nalunk , de nagyon szoritok ,hogy minden rendben legyen .

Az amniot privatba végeztettetek ? Remelem hamarosan megjön az eredmeny és negatív lesz.

A chorion eredmenye az volt ilyen,hogy 44+2 kromoszoma tobblet ?

Mennyi idős terhes vagy? 18.heti genetika megvolt már?

2014. márc. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,bocsánat , megszabad kérdezni ,hogy az NT mennyi volt?
2014. márc. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

A 20. héten járok jelenleg és tegnap este 9-kor kaptuk a telefont végre, hogy az amnio eredménye teljesen negatív! :)

A chorion biopszia alkalmával sajnos beleestem abba a kevés százalékba, akinek az egészséges sejtek mellett kromoszómatöbbletes sejteket is kimutattak. 2 db 47xx kromoszómát tartalmazó sejtet találtak. A 21-es kromoszómából volt többlet. Vagyis a Down-kórra volt gyanú. Emiatt a genetikai osztályon azonnal felajánlották a további vizsgálatot és csak most lett meg az eredmény. Ilyenkor a szokásos 20-30 sejt helyett 100 db sejtet néznek végig és ennek a sejtszámnak a kitenyésztéséhez sokkal több idő kell.

Az NT amúgy 0,8 volt és a 18 hetes ultrahang is teljesen negatív volt másfél héttel ezelőtt.

2014. márc. 4. 12:13
 4/22 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon szuper!!! Minden jót kívánok! Kezdd el kielvezni a terhesseget! Biztosan teljesen egészségeslesz a kislány. :-)
2014. márc. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
Egészséges babad született?sajnos en is ebben a cipőben járok,csak nekem patau szindrómára pozitiv.
2014. nov. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:

Szia!

5-ös válaszoló!

Nálad mi lett az eredmény?Én is hasonló cipőben járok...teljesen kétségbe vagyok esve...ezt egyszerűen nem tudom elhinni,h velem történik.. :'(

2015. jan. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Szia 6. Nem sűrűn, de előfordul ilyen és legtöbbször a vízből vett mintában egészséges sejtek vannak. Hol vettek mintát tőled? Csinálnak magzatvíz vételt?
2015. jan. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:

Szia!

A Bajcsy Zsilinszkyben...és igen,jövőhéten kedden kell mennem.

Csak azt nem értem,hogy ha a choryon biopszia tévedhet,akkor miért ajánlják.. :/ Így mindkettőn át kell esnem.. :(

2015. jan. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
A chorion ritkán, de téved. Azért, mert a méhlepény öregszik és maga is termel sejteket amikben lehetnek elváltozások. A vízben viszont csak a baba sejtjei vannak. A chorionból akár egy hét alatt is tudnak tenyésztést csinálni míg az amnionból kb. 3 hétig tart, azért csinálják elsőre a choriont. Nyugi... legtöbbször tényleg a méhlepény zavar be.
2015. jan. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
Köszi a nyugtató szavakat! Remélem igazad lesz!!
2015. jan. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!