Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Milyen vizsgálatok várhatóak...

Milyen vizsgálatok várhatóak a terhesség végén?

Figyelt kérdés
Jelenleg 26+2 hetes kismama vagyok. Kíváncsi lennék mikor kezdődnek meg a részletesebb vizsgálatok ahol megmondják esetleg milyen fekvésű a baba, hány gr, milyen a méhlepény érettsége stb..
2020. ápr. 25. 10:25
 1/4 Horaires ***** válasza:
Nekem ezeket, hogy hány gramm, méhlepény milyen állapotban van, kb mindegyik ultrahangnál említette a nődoki. Szerintem ez attól függ, hogy az orvos, akihez jársz mennyire szokta ezeket elmondani, nem attól, hogy hány hetes vagy. Legközelebb szerintem kérdezz rá ezekre konkrétan, ha magától nem mondja. :) Amúgy biztos szólna, ha probléma van.
2020. ápr. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2020. ápr. 25. 21:17
 3/4 khniki ***** válasza:
100%
Ha jól emlékszem, a 30. hét környékén volt még egy uh, utána orvosi vizsgálat. Ezen kívül hüvelyváladék tenyésztés, ill. a 36. héttől hetente nst+szívhang a szülésznőnél.
2020. ápr. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az utolsó kötelező UH 30-32. hét, akkor nézik a lepény érettségét, a baba méreteit a köldökzsinór erek áramlását, a baba helyzetét( fej, haránt, medence vég, magzatvíz mennyiségét. Ha eltérés van sz.e. eellenőrzést írnak ki. 36. héten van egy nagylabor( vérkép, máj-és vesefunkció a 2. vércsoportszerológia) és innentől NST heti 1x. Ha bármi eltérés stb. van, úgyis mondják. Legkésőbb szerintem 32-34. hétig pakold össze a kórházi cuccot is.

Magyarországon sem kötelező a hüvelyváladél Streptococcus szűrése, valahol megcsinálják, valahol nem. Ahol igen, ott a 36. héten van. Utolsó trimesztertől tartós kapcsolat esetén is javaslom a gumióvszert szex alatt, mert már lehet nyitva a méhszáj ilyenkor.

2020. ápr. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!