Terhesség, hízás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tegnap voltam a szokásos terhesgondozáson, ahol azt mondta az orvos, hogy túl sokat hízok. 82 kg-val kezdtem, most vagyok 22 hetes és 87 kiló, tehát 5 jött fel. Ez valóban sok lenne, csak én nem gondolom annak?

2020. ápr. 22. 08:03
 1/4 anonim ***** válasza:

22 hetesen kb plussz 6-7 kiló jött fel rám. Bár én 175magas és 60kiló voltam mikor terhes lettem. Most tartok 37 hetesen 17plusszal. Nekem eddig senki sem szólt. Pedig én soknak tartom.

Valószínű neked azért mondhattak, mert amúgy is túlsúllyal kezdted es a végere még többet szedhetsz fel. Ezért féltenek. Nem fogom azt írni hogy diétázz, nem ertek hozzá, de azt tudom, hogy terhesen nagyon nehéz ellenállni a kajáknak.

2020. ápr. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pont így voltam pár hete, 20.héten plusz 5 kg.

A poén, hogy addig nem híztam csak összesen fél kilót és azt az ötöt pedig 5 hét alatt hirtelen két terhesgondozás között.

Nekem kikerekedett a szemem, de a doki nem aggódta túl, azt mondta pont egy hónapja vagyok otthon a vírus miatt, nem dolgozom, ilyenkor az ember kevesebbet mozog és többet eszik, ez van.

Mondjuk azóta vigyázok nagyon, mert nem akarok plusz 30 kgval zárni. Nem az 5 kg ijesztett meg hanem a hízás üteme. Azóta eltelt egy hónap és plusz fél kg lett, így megnyugodtam, nem koplalok, csak nem nassolok, nem eszem fehér lisztet, hihetetlen, de ennyit számít.

24.hetesen plusz 6 kgnál tartok most, szerintem ez elmegy még.

2020. ápr. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindenkinek más!

Én is 82 kilóval kezdtem és 82 kiló voltam 20 hetesen, mert az elején fogytam.

Utána meg szépen behoztam, a 30. héttől kezdett a súlyom gyarapodni és most 37 hetesen 11 kilónál járok.

De lehet, hogy te meg a végén nem fogsz ennyit "hízni".


Egyébként emiatt tetszik jobban az angol rendszer.

Megkérdeztem a GP-t, hogy baj-e hogy hirtelen megindult a hízás, és erre csak rámnézett és mondta, hogy itt ezt nem nézik. Amit néznek, a terhesség elején lévő súly, összevetve a vér, vérnyomás és vizelet ereménnyel, illetve minden vizitnél csekkolják a vért, vérnyomást, vizeletet, lábdagadást stb. Ami számít a végén, hogy a 6 hetes kontroll utáni egy évben visszaállt-e kb a normális súly, egészség. Ha nem, akkor tesznek javaslatokat, illetve elküldhetnek tanácsadásra az egészséges mozgással és étkezéssel kapcsolatban.

2020. ápr. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hány cm vagy? Valószínűleg eleve volt rajtad felesleg. Én 175 cm 77 kg-val kezdtem, ami a normál felső határa, de enyhe túlsúly. Mivel PCOS-em és enyhe IR-em van, féltem a terhességi cukortól, meg, hogy ártok a gyereknek, csak teljeskiörlésű dolgokat eszek, semmi csoki meg cukor, gyümölcsből se minden, 180 g CH, napi 6 étkezés( pótvacsizok is). Tornázok heti 5x, itthon is aktív vagyok. Így lettem a 27. hétre 74 kg ( "fénykoromban" 68 kg voltam), a babám méretei jók, UH-n meg vérvételen minden rendben volt, jól érzem magam. Szerintem, ha vékony vagy terhesség kezdetekor és sportos +8 kg belefér, ellenkező esetben nem igazán. És nem a külalak miatt, hanem a terhesség eleve teher, nem kell +20 kg-t is mellészedni. Nő a GDM és a toxémia veszélye, felhízva a vajúdás is fárasztóbb. Figyelj oda az étkezésre! Nem koplalni kell, de egyél teljes kiörlésű dolgokat, kerüld a nasit a gyorskaját a csipszet, a cukros innivalójat. A terhesség eleve rontja a szénhidrát háztartást.
2020. ápr. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!