Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ch dieta eseten mi a helyzet...

Ch dieta eseten mi a helyzet a tejtermekekkel? Milyet, hogyan, mikor?

Figyelt kérdés
Megvolt a cukorterhelésem, a 2 órás lett kereken 8,0. A nővérke húzta a száját, már magamtól is tudom, hogy ez már magas. Nem vénás vérből vizsgálták, csak sima ujjbegyes cukormérést végeztek nálam glükózzal!! Hétfőn kell visszamennem a diabetológiára a kiértékelésért, gondolom megmondják milyen diéta kell stb. Már mától figyelek a kajára,próbálom elosztani 5 étkezésre mondjuk a 160 at. Kérdésem a tejtermékekre vonatkozna. Olvastam, hogy a tej de. 10 óráig tiltólistás, valamint este is? Miért kell zsírszegény tejtermék, hisz az nem CH? Tejszínt, tejfölt lehet pl habaráshoz használni vagy főételekbe? Koszi annak, aki segit ebben :)
2020. aug. 11. 06:45
 1/4 anonim ***** válasza:

A tej annak ellenere hogy pl 0,1 vagy 1,5 vagy 2,8 as zsirtartalnu, a szenhidrat mennyirege 1 dlben 5 gram CH van, ami gyors szenhidrat, azaz hamar megemeli a cukrot.Altalaban a reggeli cukor ertek a legerzekenyebb, nekem a belgyogyasz/diabetologusom azt mondta ehgyomorra 5,4 es alatta legyen a cukrom, az utolos falat lenyelese utan 1 órával pedig 7,0 es alatta legyen a cukrom.

Tejszint is a cukormentes es max 30% zsirtartalmut szoktak mondani de az is vizzel higitva. A tejföl is szamolos ch, de hog, gmhortelen hany gramm utan kell szamolni nem emlekszem. A lenyeg cukros es feherlisztes dolgokat kerult, sok zöldséget egyel. Pekarubol(kenyér) a teljes kiőrlésű kenyeret lehet fogyasztani, bar ezt ki kell tapasztalni hogy melyik az ami nem. emeli meg a vercukor szintet. Kb most ennyi jutott eszembe, ittelve favebookon van egy Terhességi cukorbetegnek szolo csoport, oda erdemes belepni, hasznos isnformaciok vannak es nagyon jo receptek is :) Jo babavarast

2020. aug. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen. Igen a tej nagyon megdobja, en a reggeli kavem 2 deci tejjel ontottem fel mindig, na mostantol ez is kilove, ma mar egy csesze nespressot ittam feketen, egy kiskanal eritrittel. Meg lehet mindent szokni, legalabb is en imadom a sok egeszseges kajat, zoldseget, mindent, ami egeszseges. Teljes kiorlesu lisztes tönkölykenyeret fogyasztok honapok ita, igaz ma felfedeztem, hogy van benne feherliszt is, 30% - ban, plusz ugye a magvak.. de kiszamoltam, hogy 2 kis szelet siman belefer reggelire is, vacsira is a dietaba. Pici szeletek es nekem tok eg felvagottal, zoldsegekkel, sajttal. Koszonom szepen! :) Ma beszerzek egy vercukor merot, kivancsi leszek...
2020. aug. 11. 07:53
 3/4 anonim ***** válasza:

En cukormentes es rizsmentes mandula tejet vettem, hogy meglegyen a tejeskave filingem:) Abban 0 gr ch es 0gr cukor van, nem szamolos es nagyon fincsi az ize is:) Probald ki:)

Amugy erdekes hogy a cukorterhelesed nem. venasan vettek, altalaban ugy szoktak, legalabbis nekem ugy csinaltak.

2020. aug. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

+1 a mandulatejre. Sok féle van már, erősebb-gyengébb ízű. Nincs ugyanolyan íze mint az igazi tejnek, de meg lehet szokni és mivel nincs benne tejcukor, nem dobja meg a cukrot.


A legtöbb "tk" kenyér meg tartalmaz bőven fehér lisztet (állagjavítás, költségspórolás miatt). Pur-pur kenyerek pld. nagyon jók és tényleg alacsony CH értékűek.

2020. aug. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!