Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mi van az új rendelettel?...

Mi van az új rendelettel? Magán orvosnál nem születünk kórházba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Biztos olvastátok vagy halottátok az új érvénybe lépő rendeletet 2021.01-től,miszerint nem lehet másod állása az orvosnak csak szigorú feltételekhez kötötten (ez nem tiszta még). Velünk közölte már az orvos, hogy mivel választani kell magán vagy kórházi munka, kettő együtt nem igen megy, mert egyrészt aki az államit választja kihelyezhetőek a családja nélkül két évre az ország bármely részére, lakhatást neki kell megoldani.. Szóval elég szar a törvény ezen részei.

Most fogalmunk sincs mit csinálunk, de úgy néz ki csak ügyeletbe tudunk szülni, mivel itt a jobb dokik a magán utat választják elmondásuk szerint. Akik meg maradnak nem sok jót hallottam róluk. Hogy szüljön így nyugodt körülmények között egy kismama? Alapból másik városba terveztem szülni, de nem vihet be ezért a doki, meg hát igy neki is ott megszűnik a munkaviszonya a kórházzal januártól. Februárra vagyunk kiirva mi meg.

Mi a tapasztalatotok? Nektek mondanak már valami konkrétat a dokik erről? Van e kiskapu?

Hála pénzt büntetni fogják, így fel se merem hozni, hogy esetleg,ha még is másod állásba lehet e két helyen...


2020. okt. 20. 05:34
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
47%

Úgy szülnek nyugodt körülmények között, ahogy bármely más országban. Ügyeletben, körzetileg illetékes kórházban. A választott magándoki luxus, bezzegnyugaton nem tudsz annyi pénzt lerakni átlagjózsiként, hogy akár egy osztályos orvost meg tudj vásárolni munkaidőn kívül.


Most egy darabig szar lesz, mert meg kell szokni az új rendszert, de pont ez fog változást hozni a lepra kórházakban is. A kismamák sajnos a rövid távú (vélt) haszon miatt egyáltalán nem látják, hogy mennyire kártékony ez a rendszer hosszú távon.


Amúgy vannak olyan pletykák, hogy valahogy megpróbálják a fogadottdokizást törvényes keretek közé szorítani, mert ugye a legfontosabb hogy szaporodjon a magyar.

2020. okt. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
49%

Éppen itt az ideje, hogy leszoktassák végre a kismamákat a kiskapukról, borítékokról meg a hálapénz adási kényszerről.


Amúgy nem gondolnám, hogy jobb dokik csak magánkórházakban lesznek, a "rosszabb" dokik meg csak az állami egészségügyben.

2020. okt. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
57%
Most majd megtudja a magyar, és nemcsak a szülés terén. Erre szavazott a többség. És még mindig nincsenek tisztában a következményekkel, hogy mi is lesz valójában, ha némán tűrik az eü. végleges bedöntését.
2020. okt. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
45%

1!


Nem, külföldön azért nem választják a magandokit, mert ilyesmi a legtöbb országban nem létezik. "Állami" egészségügy van, illetve adott biztosítóval szerződött intézmények és orvosok.

Plusz eleve a világ nagyobb részén a terhességet állapotként kezelik és nem betegségként.


Kérdező!


Járhatsz tovább a magánrendelésre, hiszen nyilván neked az a megnyugtató. A gyerek meg fog születni az ügyeletesnél is, nyugi és egészen biztos vagyok benne, hogy mindenki a legjobb tudásának megfelelően fog veletek bánni. Lehet hogy nem fognak körbe udvarolni, de a dolgukat elvégzik majd.

2020. okt. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
57%

4: teljesen mindegy minek hívjuk. Attól hogy külön biztosítást fizetnek, még a lényeg ugyanaz: van az alap, ami az alapbiztosítás részeként jár, minden egyébért valamilyen formában fizetni kell. Itthon is lehetne ilyen rendszert kialakítani, de ha jól emlékszem országos botrány lett minden halovány próbálkozásra. Mi zsebből zsebbe szeretünk fizetni, lehetőleg titokban.


A többiben egyetértünk.

2020. okt. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
43%

Kórházba nem szülhetsz, de kórházBAN igen. A Jóisten áldjon meg.

Egyébként én minden gyerekemet ügyeletesnél szültem, ahogy minden rokonom, barátom is. Elégedettek voltunk. Két ember fogadott magánorvost. Egyik orvos síelni volt a szülés ideje alatt, a másik meg Afrikában. Ugyanúgy ügyeletesnél kellett szülniük. Megérte kifizetni a magánt, mondhatom. A szülés pont nem az a kategória, amiért látom értelmét a magánnak.

2020. okt. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom h hogy lesz.

De én az elsőt ügyeletesnél szültem. Minősíthetetlenül viselkedett. Nem csak velem, még a szülésznő kollégájával is. Utána a 3nap kínszenvedés volt. Mind a nővérek mind a csecsemősök egytől egyik lekezelőek, flegmák voltak.


2. Babát emiatt inkább fogadott dokival szültem. Ugyan ott!

Teljesen más volt a dolgozók hozzá állása.

Igen. A rendszer szar! De a kismamák nálunk legalább is nem azért fizetik a dokit h ellegyenek kényeztetve, hanem h egyáltalán emberként bánjanak velük.

2020. okt. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
57%

Jajj hagyjuk már ezeket a síelő orvosokat, meg társait. Érdekes ezen az oldalon mindenki csak bunkó magándokiról hallott, aki csak a pénzt vette el, de ott sem volt. Eleve kezdjük ott, hogy szülésért UTÓLAG szokás fizetni, nem előre, aki komolyan leáll egy olyan orvossal, aki előre elkéri a még le nem vezetett szülés árát, az meg is érdemli hogy átcsesszék.

Én ezen az oldalon kívül, csak ügyeletes orvosokról hallottam rosszat, a fogadott orvosával mindenki elégedett volt. Igaz ők nem is előre akarták, hogy perkáljanak, sőt sokaknak még fix díjuk sincs, (adsz amennyit gondolsz) annyira "pénzéhesek".

2020. okt. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

hát szerencsések vagytok,ha ügyeleten ilyen jó tapasztalataitok vannak...nekem az első gyerekemnél megakarták szakítani a terhességet,mert nem él..elmentem magánba és nem értették. Aztán a következő ultrahangon szintén kórháziba mentem,de ott is szarul jártam..ott meg betegnek látták...megcsináltattuk a prenát rendben volt..magánhoz vissza mentem és ő is megerősítette..Azóta van egy egészséges kisfiam..és annál a doktornál szerettem volna megszülni a lányomat is,akiben bízom..

Ügyeleten voltam anno pár éve rossz rákszűréses eredménnyel is..leszartak a korom miatt ,akkor 24 voltam,mondván baj nem lehet..elmentem magánba,ahol normálisan foglalkoztak velem és mint kiderült már műteni kellett volna annyira szar volt az az eredmény...két nap múlva meg is műtött a magán dokim állami kórházba.Nem fogadott el plusz pénzt..neki köszönhetem,hogy újra teherbe tudtam esni...Azért nem mindegy,de örülök,hogy van,aki szerencsésebb az életben.

2020. okt. 20. 08:59
 10/43 anonim ***** válasza:
63%
Pont ez a baj, hogy ezzel a plusz fizetgetéssel ezt a rendszert konzerváljátok. Ha nincs plusz pénzecske, nincs megkülönböztetett figyelem, ergo nem engedheti meg magának senki, hogy államiban leszarja azt, akinek a seggét magánban (és az állami kórházba becipelve) kinyalja...
2020. okt. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!