Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A kórháak hogy mernek öncélúan...

A kórháak hogy mernek öncélúan negatív tesztet kérni apás szüléshez és kizárni az apákat a vajúdásról, miközben ezt rendelet tiltja?

Figyelt kérdés

A NÜP tisztifőorvosi rendelete alapján minden nőnek joga van ahhoz, hogy a vajúdás és szülés teljes ideje alatt vele legyen a kísérője és hogy a kórházak csak abban az esetben kérhetnek negatív tesztet, ha ők készítik és finanszírozzák azt. Erre kötelezték a kórházakat.


Az elmúlt napokban mégis több kórhz kirakta, hogy apuka csak negatív teszttel mehet be (aminek az elkészítését nem vállalja a kórház) és számslos helyen nem engedik be az apukákat a vajúdásra, csak az utolsó 15-20 percre, holott rendeletben kötelezték erre a kórházakat.


Ez miért nem tűnik fel senkinek, miért nem lép ezügyben a tisztifőorvos?



2020. nov. 7. 21:20
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, de feltünt, hogy a kérdés nem az volt, mi a véleményetek pl. az apás szülésröl, hanem az, hogy a kórházak miképen szegülhetnek szembe kormányrendeletekkel?


Mellegleg, hol a logika abban, hogy apukát az utolsó 20 percre beengedik, meg aztán is 20 percre, és akkor 40 percig ott van egy légterben az orvosokkal/nővérekkel - akkor nem mindegy, ha végig ott van vajúdás alatt? 40 perc alatt ugyanúgy lefertőz mindenkit ilyen alapon.


Arról nem beszélve, hogy ha apuka koronavírusos, akkor 99%, hogy anyka is, hiszen egy légtérben élnek, egy ágyban alszanak, csókoloznak, szoros testi kontaktus van köztük. Akkor ilyen alapon meg anyuka ugyyanúgy lefertőzi az orvosokat, magyarul tök mindegy, apuka vírosos-e vagy sem.


Ez kb. olyan logikai szintű intézkedés, mint az, hogy a családokat szétültetik a moziban. Amire Müller Cecília is mondta, hogy ja, amúgy semmi értelme, de ez a szabály és kész. Csak azért a szüles nem mozizás, hanem egy nő életében többnyire a legkiszolgáltatottabb, legfélelmetesebb, egészségügyileg legdurvább esemény.


Bár, jelzem, a kérdés továbbra is az, kórházak hogy szeghetnek meg országos rendeletet? Nem félnek kártérítési perektől?

2020. nov. 8. 10:43
 12/24 anonim ***** válasza:
78%
Melyik ez a (jelenleg is hatályos) rendelet?
2020. nov. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
63%

Feltűnt hogy mindenki megadta a választ?! Ne haragudj de ne tegyél már úgy, mintha ennyire sötét lennél, hogy nem érted.

Úgy, hogy nincs más választásuk.

2020. nov. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
55%
:D nagyon buta vagy.
2020. nov. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, akkor most megosztok veled egy apró titkot. Ahhoz, hogy vmennyire még elduruzsoljon az egészségügy bizony szükség van arra, hogy megszegjék a rendeleteket. Máskülönben annyi ellátás nem lenne, amennyi most elérhető. Én fogorvos vagyok, ha minden egyes pontot betartanék abból, hogy most hogyan kellene rendelnem, akkor tudod mikor kapnál időpontot mondjuk kismama szűrésre? Márciusra esetleg. De fogfájással sem biztos, hogy azonnal tudnálak fogadni. Hiszed vagy sem, nekem is a saját egészségem a legfontosabb, mindamellett hogy 25 hetes várandós vagyok, ami megtehető, azt megteszem, de vagy betartok mindent, hogy aztán a hozzád hasonlók rámverjék az ajtót, hogy addig innen el nem mentek, amíg ellátást nem kaptok, vagy megszegek pár pontot, de cserébe úgy ahogy kap mindenki vmiféle ellátást és teszem hozzá, ha mindenki együtt is működne, akkor nem is lenne szükség például a kezelések utáni negyed óra szellőztetésre. És itt az együttműködés alatt elegendő lenne egy kis empátia a másikkal szemben, a váróban rendesen viselt maszk (imádom, mikor nekem előadják, hogy a Mari néni által stoppolt rongyban nem kap levegőt, én meg ott állok FFP2 és sebészi maszk, plusz a plexi, mert persze fogat most kell csináltatni, mikor máskor). Vagy a másik opció, hogy nem dolgozom, ami azt hiszem ebben a szituációban nem lenne ördögtől való ötlet, ebben az esetben minden hozzám tartozó páciens mehetne amerre látna, mivel helyettes fogorvosok sem hullanak csak úgy az égből, örülök, hogy januártól lesz valaki, aki a SÜRGŐSSÉGET vállalja helyettem. Üdv a magyar egészségügyben. És ez csak a fogászat, nem a fullon lévő intenzív osztály. Nagyon elkeserítő, hogy mennyire értetlenek, intoleránsak és buták az emberek. Nem tarthatóak be a rendeletek és pont. Ha pedig betartanák, akkor az lenne a bajod, hogy miért nem kapsz ellátást.
2020. nov. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
77%
16 két hete várok fogorvosra, mert az asszisztensek covidosok 😞 nagyon rendes volt a doktor, mert ő is mondta, hogy kitartanak amíg és amikortól tudnak. Terhesség alatt romolhatott el az egyik hátsó fogam valamikor, de nem szeretném kihúztni sürgősséggel, főleg mert a mellette lévő már meg sincs sajnos 😞😞
2020. nov. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Érthető lenne a rendelet megszegése, ha lenne benne logika, de fent levezettem, miért nincs.
2020. nov. 8. 17:18
 18/24 anonim ***** válasza:
69%

"Nem félnek kártérítési perektől?"

Momentán mástól félnek. Azon majd raernek aggódni később. Örülj neki, hogy így van, hogy nem a jogszabályokat bujjak, hanem a gyogyitassal vannak elfoglalva!

2020. nov. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
77%
Ja hat ha te levezetted... javaslom küldd meg a kórházak igazgatóinak is, tuti ők nem gondoltak erre. Igazából egyetlen céljuk, hogy veled kicsesszenek.
2020. nov. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
76%

Az a baj, hogy a te egyszerű felfogásoddal azt hiszed, hogy mennyire neked van igazad, pedig nagyon nem. Levezetem, bár úgy sem fogod megérteni. Minél tovább tartózkodsz egy helyiségben egy covidossal, annál nagyobb az esélye a fertőződésnek. A fertőzés komolysága pedig nem csak a beteg általános állapotától függ, hanem attól is, hogy milyen mértékű fertőzésnek volt kitéve. Nem mindegy, hogy 1 vírussal, vagy 1 milliárddal találkozol. Emiatt lehet például éttermekben evés közben a maszkot levenni, de amúgy viselni kell, mert azzal is csökken a levegőbe kerülő partikulumok száma. Hidd el, ezeket nálad kompetensebb emberek találták ki, és kicsit nonszensznek is érzem, hogy Átlag Gizikeként te felülírod azt, akinek ez a munkája. Az autószerelőnek is megmondod, merre vagytok arccal előre vagy ott nem vagy ilyen okos?


A másik. Leírtam, hogy nincs rá pénz. Van 300 forintod. Kell venned egy kenyeret, meg tejet is, a 2 együtt 500 forint. Odaadja a Sparos eladó neked 300 forintért a 2-t, vagy vmelyikről le kell majd mondanod akkor is, ha a férjed a földön fekve hisztizik? Na, ez volt az eüben pandémia előtt. Most 300 forintból a kenyér és a tej mellett felvágottat is kell venni, meg sajtot, meg zöldséget és gyümölcsöt is.

2020. nov. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!