Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülők/diákok! Örülnétek...

Szülők/diákok! Örülnétek neki, ha kinyitnának az óvodák/iskolák még június 15 előtt?

Figyelt kérdés

Pl május 18.-ai kezdéshez mit szólnátok? (asszem az hétfő)

Szülőknek mennyire megterhelő ez az új rendszer?



Szimplán csak kíváncsi vagyok a többség véleményére azért kérdezem.



2020. ápr. 26. 16:22
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
94%

A kisfiam márciusban kezdte volna az ovit, egy napot voltunk bent.

Júniusban tölti a 3-at tehát addig gyesen vagyok, augusztusban mennék vissza dolgozni.

Ha a saját családomat nézem, igen, én nagyon örülnék ha kinyitnának az ovik.

Ha a járványhelyzetet nézem akkor fogalmam sincs.... Semmi nem egyértelmű. Nem tiszta a kép, sok az ellentmondás. Persze, ha hinnék a kormánynak akkor nem jó ötlet, de nem hiszek. Pont az ellentmondások, fals és sokszor hihetetlen információk miatt.

2020. ápr. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
47%
Nem engedném járni a gyereket, pedig ő nagyon várja.
2020. ápr. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
93%
Igen, nagyon örülnék. Anyámmal folyton csak a vita, veszekedés van 2 hónapja lassan. Borzalmasan nehéz egy mérgezô szülôvel
2020. ápr. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
57%
Nem sok értelme lenne, 2-3 hétre kinyitni.
2020. ápr. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
89%

Örülnék neki. Jelenleg itthonról dolgozom, de naponta több órát, plusz a háztartás, plusz a tanulás. Nálunk szülő tanítja a gyereket rendszer van. Alsós a kisfiam és nehezebben tanul, tehát igényli a foglalkozást és a segítséget. Borzasztó nehéz ez, de ez van, csináljuk.

Viszont most nagyon úgy néz ki, hogy vissza kell még a sulis év vége előtt mennem rendesen dolgozni, ugyanis emberhiány lesz és csinálhatjuk majd az egészet úgy, hogy amikor hazajöttem munkából. Úgy, hogy 25 km-re van a munkahelyem az otthonunktól.

A vírustól meg olyan szinten nem félek. És hogy miért? Mert már februárban végigment rajtunk szinte az összes tünet, amit a koronáról írnak, csak akkor senki nem foglalkozott vele. Illetve azért az emberek döntő többsége ezt simán átvészeli. Persze, figyelünk a megelőzésre, meg a higiéniára, ettől többet nem tudunk tenni. És ha még 5 évig nem lesz ellenszere a vírusnak? Akkor 5 évig nem megyünk sehová? Nem lesz iskola, meg semmi? És addig bizony a vírus ott lesz mindenhol, tehát ha nem most kapja el valaki, akkor elkapja 1 év múlva.

2020. ápr. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon nagyon szeretném.

Az a 3-4 hét is óriási segítség lenne, hiszen még csak utána jön a java, 11 hét nyári szünet. És egy darab tábor nem lesz, hova fogjuk tenni a gyereket?

2020. ápr. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
66%
2 alsós gyerekkel és rengeteg munkával mondom azt, hogy semmi értelme 2-3 hétre beküldeni a gyerekeket az iskolába. Pont ez az időszak az, amikor egyébként sem történik semmi. A nyár már egy más történet, azt még nem tudom, mit csinálunk velük 11 hétig.
2020. ápr. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
45%
Nem örülnék neki. Végre együtt vagyunk, alig várom a nyári szünetet is.
2020. ápr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
37%
2 kis ovissal vagyok itthon home office-ban. Nem szeretném, ha kinyitnának, bárcsak még évekig elhúzódna ez az egész.
2020. ápr. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
82%
2 kisiskolasom van, nem orulnek neki. Elvileg maj. 3ra josoljak a tetozest, utana szerintem meg 1-2 het mire megszunik egyaltalan a korlatozas es kinyitnak az uzletek. En leghamarabb is majus vegere saccolnam a nyitast, igy nem latom ennek az 1-2 hetnek ertelmet.
2020. ápr. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!