Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Második trimeszteri genetikai...

Második trimeszteri genetikai vizsgálat vagy a magzati szívultrahang a jobb/fontosabb?

Figyelt kérdés
Ahány ember, annyi tanács. Van olyan, aki hasonló cipőben járt? Biopszia negatív eredménye után Pesten javasolták a magzati szívdiagnosztikát, viszont az orvosom azt mondja elegendő a szervi vizsgálat. Kire hallgassak? Mivel mindkét dolog Pesten lenne, elég költséges és macerás intézni két utat vidékről, így jobb lenne választani. Köszi mindenkinek!

#vizsgálat #szívultrahang #második trimeszter #Magzati ultrahang #Szervi vizsgálat
2020. dec. 4. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a genetikai vizsgálat során nézik a szívet is, ezért én logikusan azt mondanám...
2020. dec. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Czeizelben nekem is nézték a szívét is. Direkt akkor hívtak vissza, mikor már látták rendesen.
2020. dec. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a Maternityben voltam külön a genetikain és a magzati szívultrahangon, egymás utáni időponton, így nem kellett 2x vagy 2 helyre mennem.
2020. dec. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mind2 volt.
2020. dec. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Én most voltam a genetikain és jan. 7.-én meg a magzati szívultrahangra.

Kedves második hozzászóló.....én is oda megyek majd.A kérdésem az lenne hogy fizetni kellett a vizsgálatért?Ha igen mennyit?Válaszod előre is köszönöm.

2020. dec. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem a Róbertben azt mondták, hogy a 2. genetikai UH-n látottak szerint ajánlják (vagy nem) a szívultrahangot. Tehát ha van valami gyanús a szív tájékán a 19-20. heti genetikai UH-n, akkor érdemes bevállalni a szív UH-t is. Ha csak az utazgatás lenne az akadály, de bevállalnád mindkét vizsgálatot (függetlenül attól, hogy javasolt-e a szívultrahang), akkor ha olyan a rendelő, jó esetben tudsz ugyanoda, ugyanakkorra időpontot foglalni mindkettőre.

Szerintem az általános genetikai sokkal fontosabb, hiszen az egész test fejlődését nézi, míg a szív csak a szívet és csak akkor, ha indokolt. Nem kérdés.

2021. febr. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A rossz genetikai miatt kerültünk szivvizsgálatra , de nem bántam meg hogy azt választottuk! Nyilván elmentünk volna ha egy nap van időpont a kettőre, de se szabi se ennyi pénz nem állt rendelkezésünkre , hogy Pestre menjünk vidékről több hetes különbséggel, tehát az országos pálya matrica is ide vehető. 20 hetesen így is voltam két helyen is, csak nem Czeizel szintű helyen. Az elhangzottak alapján meg igazából ha baj lenne, az kiderült volna ezen a vizsgálaton is :)
2021. febr. 1. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!