Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Miért zavar valakit, ha mások...

Miért zavar valakit, ha mások hajlandóak fizetni kicsit a fogadott orvosért és szülésért?

Figyelt kérdés

A mi szülészetünkön mától nem lehet bemenni külön dokihoz és a szülést sem vezetheti le az, akihez jártam eddig. Sok "csóró" kismama meg írja, hogy hát igen, akinek extra ellátás kell, az menjen magánkórházba, de jó, hogy megszűnik a rendszer, satöbbi.


De most mi a fenéért zavar valakit, hogy más hajlandó fizetni azért, hogy adott orvos legyen bent szülésnél?


Én 10 ezret adtam alkalmanként, voltam nála 7 hetes Uh-n (genetikain magánban, mert a kórházban nem csináltak kombináltat), 18 hetes UH-n, 28 hetesen, mentem volna még 32 meg 36 hetesre és ennyi, ez 50 ezer forint, kb. másik 50 ezret szántam szülésre odaadni.


Most ilyen alapon kérdezhetnénk, hogy aki 9 hónap alatt nem tud összeszedni 100 ezer forintot arra, hogy normális, kedves dokinál szüljön, az mire vállal egyáltalán gyereket? Ha meg szimplán nem akar ennyit fizetni, minek sajnálja mástól a lehetőséget?



2021. jan. 5. 18:32
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
68%
teljesen igazad van. legyen akkor TB-s kórház, meg TB+orvosválasztás extra pénzért. Mert hiába mondják, hogy a választott orvos a TB finanszírozott eszközöket használja. Miért is ne használná, ha egyszer a fizető páciense is ugyan úgy fizeti a TBt... az pedig, hogy a saját orvosát ugráltatja, csak extra, amiért extra juttatás jár.
2021. jan. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
69%
Igazad van, egyetértek.
2021. jan. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
81%
Engem a rendszer zavar. Ha egyszer így működik az egészségyügy nálunk, akkor ne legyenek íratlan szabályok, ne kelljen csúsztatni zsebbe a lóvét, hogy valaki figyeljen az ember lányára. Ezt tartom undorítónak. Ha pedig te adsz, akkor ezzel te is fentartod ezt az undorító rendszert. Nem lenne ellenemre, ha az egész rendszer átalakulna, félig fizetős lenne vagy 30% önrész 70% állam, vagy extrákért fizetni kéne egy előre megszabot árlista szerint, de ennek így semmi értelme, csak fenntartja a régi jó uram-bátyám renszert. Ennél lehetnénk már haladóbbak.
2021. jan. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
89%

Van még orvos, akinek elég 50 ezer?

Én fizettem mindkét gyerekemnél. Azért fizettem, mert császáros voltam és féltem, nehogy gebasz legyen.

Igazából miért fizetsz, állami kórházban, állam által fizetett orvos van ott, annyit tesz, hogy berohan amikor szülsz, ha épp nincs ott. Az én nőgyógyászom a programcsászárt ügyeleti idejére időzítette.

Szóval sokan félelemből fizetnek, hogy nem olyan ellátást kapnak stb., ami néha igaz is. Na ezt ideje lenne megszüntetni. A másik, ha itt hagyják, akkor miért nem elfogadott más területen? Miért ne fizethetne valaki egy térdműtétért az adott orvosnak, igaz lehet valaki hátrébb kerül, de az az ő baja.

2021. jan. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
64%

3as, nem zsebbe csúsztatásról beszélünk hanem arról hogy FELFOGADJUK az orvost hogy legyen bent a szülésnél.


Sokan keverik a hálapénz és a fogadott orvos díja fogalmát.


Ennyi erővel akkor meg aki nem dolgozik pedig tudna az meg ne kapjon ugyan olyan ellátást mint a dolgozó adófizető emberek ugye?

2021. jan. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
61%

"Ennyi erővel akkor meg aki nem dolgozik pedig tudna az meg ne kapjon ugyan olyan ellátást mint a dolgozó adófizető emberek ugye?"


Arra javítanám ki, hogy aki nem teszi le az önrészt, vagy nem fizeti magának a biztosítását, az ne kapjon ellátást. Sokkal jobb lenne az egészségügyi rendszerünk ha megszüntetnék a kvázi "ingyenes" jellegét.

2021. jan. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
58%

Egyetértek. Viszont nálunk ugyanazoknak van magánpraxisa, mint akik TB alapon a kórházban is dolgoznak. Tehát 100 ezer forintot arra kéne fizetnem, hogy normális, kedves dokinál szüljek? Ha nem fizetek akkor hirtelen skizo lesz, nem normális és bunkó?

Igen, nagyon jól tudom, hogy ez sajnos sok helyen így van. A kedvességet meg kell vásárolni. (Persze tisztelet a kivételnek.) Szar a rendszer, mint az állat. És nem csak a nőgyógyászoknál van ez így. Ugyanez a fogászat is pl. Nesze neked Hippokratészi esku...

Egyenként nekem rohadt nagy szerencsém volt, kifogtam a legjobb orvost és szulesznot az ügyeletben. Ha lesz kistesó és megengedi a törvény, akkor mindkettőt felkérem, hogy legyenek mellettem. (A terhességem 34.hetében költöztünk haza, így elotte nem ismertem az orvosokat, külföldön jártam terhesgondozásra is. Így felesleges lett volna bárkit is fogadnom már. )

2021. jan. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
88%

Engem az zavar nagyon, hogy nálunk pl. több orvos is van, aki "hentes", vagy éppen végig megjegyzéseket tesz az anyukára, rettenet a modora. Vagy köztudottan iszik, de nem lehet elmozdítani a pozíciójából, mert az igazgatósággal jóban van.

Nem akarnám, hogy ilyen emberek a közelemben legyenek bármikor is, nem csak akkor, amikor ott fekszem fájdalmak közepette a szülőágyon.

2021. jan. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
53%
Teljesen mindegy zavar e valakit vagy sem, egyelőre megszűntette állam bácsi. Ezek szerint őt zavarta a legjobban.
2021. jan. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
82%
9es ja mert abból a pénzből nem tud lenyúlni, és ez fáj neki:-D
2021. jan. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!