Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Akinek tapasztalata van...

Akinek tapasztalata van ezekről a vizsgálatokról,segítene?35 múltam?

Figyelt kérdés

már van egy 8 éves gyerekem,megint babára készülünk,de 35 éves vagyok már,kicsit tartok tőle.amikről hallottam:


prenatest

nifty

kombinált teszt

panorama teszt

trisomy

genetikai vérvétel

kardiológiai UH

verifi teszt

amniocentézis

méhlepény biopszia


semmiről fogalmam sincs,aki tapasztalt ezekben ,kérem leírná,hogy mit takar(pl. ez egy szuri ? stb) hanyadik héten történik,mennyibe kerül,hol csinálják? melyiket ajánlod leginkább? köszönöm szépen a segítséget :)


2021. jan. 6. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. A tesztekkel kapcsolatban nem tudok tanácsot adni, de nem kell félned a terhességtől. Én is 35 évesen szültem a lányomat és makk egészséges hála égnek. Terhesség alatt kellett volna mennem genetikai tanácsadásra a korom miatt. El is mentem volna szívesen ha tudtam volna időpontot kérni. Persze ha megnyugszol akkor mindenképpen csináltasd meg valamelyik tesztet. Majd az utánam szólók úgyis felvilágosítanak, hogy melyik a legjobb.
2021. jan. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kombinált volt, az egy ultrahang, ahol miliméterre pontosan lemérik a babát, keresve bármilyen rendellenességet, így a down szindrómát is, ilyenkor a tartóredőt és az orrcsontot nézik. Ez az alap vizsgálat egyébként, amit ingyenesen elvégeznek a korházakban is. De a kombináltra rájön a plusz vérvétel, ahol pár betegségre nézik a valamit (nem akarok hülyeséget írni inkább :D ), és megadják hogy 1:3000 esélye van a downra pl. De ha már ugye 1:40 akkor nagy rá az esély. Ez nekem így 35000 volt.

Úgy tudom, a prena és a nifty is vérvétel. Ezek 100.000 ft felett vannak.

2021. jan. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*tarkóredő, bocsánat, elírtam :)
2021. jan. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én kombinált tesztet csináltattam.

Ez a 12.heti genetikai ultrahanggal együtt van, egy vérvétel.

Néznek bizonyos értékeket a vérből plusz kiértékelik az uh-t, van e orrcsont stb, nézik a korodat is.

Ebből aztán kijön egy arányszám, ami azt mutatja, hogy ugyanezekkel az értékekkel hány nőnek lett downos babája. Aztán ha rossz az arány, tovább küldenek pl amnoira.

Így utólag szerintem tök felesleges, mert ha pl 1:10 az arány, az még mindig azt jelenti, hogy 10 babából 1 beteg volt, 9 meg nem, pedig ez már nagyon rossz eredménynek számít, csak beléd vágják az ideget feleslegesen.

Pedig magánban ez is 40 000 volt.

Inkább akkor kifizetném a 100 000et és mennék prenára vagy niftyre, ami egy sima vérvétel és biztos eredményt ad. Ezekből vannak csomagok, a legolcsóbb is 100 körül van, ott downt, edwards szindrómát néznek meg még pár dolgot. Minél több rendellenességre szeretnél szűrni, annál drágább, de még a baba nemét is biztosra megmondják, ha szeretnéd. Ha jól emlékszem már a 10.héttől lehet csináltatni, de erre most nem vennék mérget, de tuti hogy egész korán.

2021. jan. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Panoráma teszt volt. Ez egy vérvétel, amit mi csináltattunk az 165.000 volt tavaly márciusban. Genetikai rendellenességeket szűr.
2021. jan. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a tesztek többsége a down kórt

Paraut és edwards kort szűrik részletesen..az uh-ok pedig egyèb rendellenessègeket is.


prenatest 99% eredmény vérvétel plusz uh


nifty szintén


kombinált teszt ez is, de csak statisztikai adatok alapján sorol be/ nekem a hormontartalma alacsony volt a vérembem, emiatt nem a valós eredményt kaptuk/

panorama teszt szintén vér és uh

trisomy szintèn

genetikai vérvétel ( ez a vértesztekhez van, kombinált, panorama, nifty trisomy, prena, verifi ilyen)

kardiológiai UH ( szív és érrendszert vizsgál)

verifi teszt szintèn vérvétel és mellette uh

amniocentézis invazív. Szinte mindenre vizsgálnak

Egy tűtvszúrnak a pocakba éd magzatvízbőp mintát besznek

méhlepény biopszia ugyanolyan mint az amniocentézis, de a lepénybőo veszik a mintát.



[link]


Itt a legtöbbet sorra veszik.

2021. jan. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2021. jan. 6. 17:56
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia

Verifi tesztet csináltattam 39 évesen és most 41 évesen.

Sajnos az utóbbi down kort állapított meg, amit a méhlepény biopszia igazolt. Az az előnye, hogy a verifi és az anyai vérből nézett genetikai tesztek 12. hétre meg is adják az eredményt, rá egy héttel a biopszia is meg volt, mert igazából elsődlegesen a downt kellet igazolni a megszakításhoz.

Az ultrahangon tökéletes tarkóredőnk volt 1.5 ös, orrcsontja is meg volt, egyedüla a szívénél az áramlás utalt arra, hogy baj lehet.

A biopszia egy kicsit sem fájt,kellemetlen volt, de semmit nem éreutem, elől tapadt a méhlepény.

2021. jan. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!