Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mikor kezdik el az áthelyezett...

Mikor kezdik el az áthelyezett, zsúfolt, embertelen szülészeteket visszarakni az eredeti helyükre?

Figyelt kérdés

A vírus berobbanásakor november elején rengeteg kórház átalakult COVID-kórházzá, ergo számos osztály átkerült másik kórházba/épületbe, a szülészetek is.


Na most, ugye ezeken a helyeken összezsúfolva vannak a frissen szült nők és kisbabák, 4-6-8 ember plusz az újszülöttek egy szobában egy fürdővel,paravánokkal elválasztva vagy a folyosón vajúdnak a nők, van ahol többen szülnek egymás mellett és emiatt az apákat sem engedik be...


De a lényeg mondhatni még mindig az, hogy tök mindegy, ki fertőzött vagy sem, a babákkal együtt 8-14 ember van összezsúfolva kis kórtermekbe...


Na most, a betegek száma folyamatosan csökken, az egy hónappal ezelőttihez képest 3 ezerrel kevesebben vannak kórházban, konkrétan kevesebben, mint amikor a mi kórházunkban a szülészetet covidossá alakították a helyhiányra fogva - na de, azóta sem kezdték el visszatenni az osztályokat, semelyiket, nincs is ilyen hír, hogy terveznék....


Most ott tartják majd hónapokig üresen az ágyakat, miközben nincs hol szülni és műtétek maradnak el...?



2021. jan. 14. 08:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Mivel most érkezett meg az angliai mutáció legyél benne teljesen biztos, hogy addig marad minden a régiben, amíg úgy nem látszik hogy tartósan tűnnek el a betegek. Vagy ezt most hogy gondolod? Vissza rendezik aztan egy hónap múlva megint? Neeeemm itt marad minden így ahogy van amíg el nem tűnik ez a szar. Amíg számítanak meg hullámokra. Egyébként nalunk eleve 6 fos egy szoba a szuleszeten. Jó nem szülésnél, hanem amúgy, szóval nem olyan extrém ez. Igaz nem is ideális.
2021. jan. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Máshol eleve 6 fős egy szoba. Ha megtudod fizetni akkor szülj egy magánklinikán vagy ott a VIP szoba. Minden kórházban van.
2021. jan. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mégis mit vársz?


Pillanatnyi csökkenés miatt, azonnali feloldást, s újra mindent a régiben?


Mikor még az sem biztos, hogy hat majd az oltás?!


Jelennek-e meg új, agresszívebb törzsek? (Már, itthon is van újabb...)


Türelem!


Mobdom ezt úgy, hogy mindenórás kismama vagyok 😒

2021. jan. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

De most ennek mi értelme, hogy ott állnak százával az üres ágyak a kórházakban és közben mindenki más, aki nem igazoltan Covidos, pusztuljon nyugodtan?


Főleg egy szülészet esetén, ott pláne figyelni kellene rá, hogy ha nem muszáj, ne legyenek összezsúfolva az anyukák és csecsemők, hiszen ha valaki fertőzött, a sok immunrendszer nélküli kisbaba pillanatok alatt elkapja a betegséget.

2021. jan. 14. 08:21
 5/14 A kérdező kommentje:
2-es, már nincsenek VIP szobák, ugyanis azok is át lettek alakítva több fős szobává...
2021. jan. 14. 08:22
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

De kérdező te tényleg ennyire értetlen vagy? Ha elkezdenek megtelni az agyak az robbanás szeruen szokott megtörténni. Vagy ezt hogy képzeled? Épp szoptatsz, amikor megérkezik 3 markos legény oszt attolnak a másik szárnyba mert épp már nem tudjak hova tenni a covidost? Az meg hogy mindenki pusztuljon pont a szuleszeten hülyeség. Rengeteg kórházban van 6 ágyas szoba és simán megvannak. En is olyanban voltam. Nem pusztult el senki...

a többi ellátás valóban kérdéses, de a szülészet pont nem. Max kényelmetlen. Ez van. Ha megállítják a terjedését majd visszaáll minden. Addig meg nem.

2021. jan. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%
2-es vagyok. Kell a hely ez van. Szerintem azt a 2-5 napot kibírja az ember. Aludni amúgysem lehet a babáktól és látogatókat sem lehet fogadni. Én három ágyasban voltam szeptemberben, ami azelőtt két ágyas volt. Kicsit zsúfolt volt de elvoltunk. Nem tudsz mit csinálni. Bírd ki azt a pár napot.
2021. jan. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Országon belül is nagy különbségek lehetnek. Ismerősünk most van COVID osztályon Pesten, nem hogy a COVID osztályt számolnák fel, ÚJAT létesítenek. Állítólag rengeteg a beteg:( Addig örülj, amíg nincs személyes érintettséged!
2021. jan. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

Egyetertek a másodikkal ha nem tetszik menjel magán korhazba ! Ez van sajnos ez Magyarország soha nem voltak kulonosebben jó körülmények csak kevésbé sz*r

Én nekem is nagyok az igényeim de nem is megyek sztk-ba...

2021. jan. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%
Én pedig azt látom amit a 4-es hozzászólásban ír a kérdező: mindenkit hatrasorolnak a covidosok mögé . Egyébként növeli a járványveszélyt is az osszezsufoltsag, ráadásul a kismamákat csak a finanszírozás miatt tartják bent továbbra is 3 napig. Az igazán értelmes járványügyi intézkedés tehát az lenne ha akit lehet , egy nap megfigyelés után hazakuldenenek, és máris szükségtelen lenne a hatagyas korterem.
2021. jan. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!