Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Túlzásba lehet vinni az...

Túlzásba lehet vinni az ultrahangot? Van itt olyan, akinél nagyon sokat csináltak?

Figyelt kérdés

Első babánkat várom, még tapasztalatlan vagyok, így az orvosra hagyatkoztam, aki 2 hetente behívott és mindig csinált ultrahangot is. Túl vagyok a kötelezőkön is, eddig összesen 9 volt és még csak félidőnél járok. Az ajánlott mindössze 5 db egész terhesség alatt.

Úgy döntöttem inkább hanyagoljuk a babamozit is. Próbálom ezentúl ritkítani az orvoshoz járást is. De gondolom még havonta 1-1 biztos lesz.

Van okom aggodalomra?



2021. jan. 23. 23:21
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Én magán úton havi egyszer jártam.Ha probléma mentes a terhesseged akkor szerintem baromi sok a 9 uh. Baja nem lesz a babának tőle,meg lehet ez neked is megnyugtató volt,de amúgy mivel indokolta a sok uh-t?
2021. jan. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Nekem hetente volt, aki kórházban van, annak hetente csinálják, bajt nem okoz, de a te esetedben felesleges.
2021. jan. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%

Én minden hónapban elmentem babamozira a védőnő azt mondta nem lesz semmi baja a kicsinek

Mai napig egészséges kisfiú

Egy élmény a 4d videók a férjem tártott szájjal nézte mindig🥰

2021. jan. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Felesleges a korlátozás, nincs negatív hatása.
2021. jan. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
3 veszélyeztetett terhességem volt az elsőnél annyit kellett járnom, hogy plusz lapokat kellett a kiskönyvbe tenni..
2021. jan. 24. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok, meg is nyugodtam. 🤗 Valószínűleg a korom és a kórelőzményeim miatt (meddőség, miómák) hívott be ilyen sokszor a doki.
2021. jan. 24. 09:34
 7/10 anonim ***** válasza:
63%
Én 19 hetes vagyok, eddig 5x voltam a nőgyógyásznál, 1x a genetikai uh-n és 1x babamozin, plusz pár naponta a szívhangfigyelőt is előveszem (doppler uh). Kárt nem okoz, pláne ha orvosi oka van, akkor inkább többször nézzenek rá, mint egyszer sem. Engem egyébként megnyugtat, hogy a nőgyógyászom minden alkalommal egy percre ránéz, hogy rendben van-e a baba.
2021. jan. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%
Nekem rengeteg volt. Volt, hogy egy nap 3x is. Hónapokat voltam kórházban, ott sűrűn nézték, meg minden reggel volt ctg (az is UH).
2021. jan. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%
A ctg nem uh.
2021. jan. 25. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
38%

9# Ha hiszed, hanem; az. Doppler elven működő UH. Ugyanúgy, mint az otthoni szívhang figyelő.


"A vizsgálat a szívműködést ultrahangos elven detektáló, az ultrahanghullámok terjedését elősegítő zselés anyaggal bekent vizsgálófej segítségével történik."

2021. jan. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!