Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Más is aggódott úgymond...

Más is aggódott úgymond "alaptalanul" a genetikai vizsgálat eredménye miatt?

Figyelt kérdés
Semmi okom nincs rá igazából, hogy aggódjak ezen. Fiatal vagyok és egészséges, de valamiért ahogy közeledik az első trimeszteri genetikai vizsgálat, egyre többször eszembe jut és félelemmel tölt el, hogy mi van, ha nem egészséges? Nem akarom túlaggódni.
2021. febr. 1. 15:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez mindenkiben benne van. Az esélyek kicsik, minél fiatalabb az ember, de nem 0%. Mindenesetre kár ezen aggódni, mert nagy valószínűséggel nem lesz gond, ha pedig nd adj isten mégis, akkor "ráértek" akkor aggódni.

22 évesen lettem terhes, én is féltem az eredménytől, de egészséges babám lett.

2021. febr. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenki tart kicsit az eredmény előtt.Kortol függetlenül,fiatalnál épp úgy lehet gond, mint 30 felett.
2021. febr. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Mi el sem mondtuk senkinek, amíg azt mondtak, hogy minden rendben van.
2021. febr. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne, teljesen természetes érzés. Én nem is feltétlen a genetikai betegségek miatt aggódom, hanem olyasmikért, ami nem szűrhető ki. Például, hogy mentálisan sérült lesz, vagy olyan betegsége, ami nem derül ki a vizsgálatok során. Pár hét és megszületik.
2021. febr. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Szia

Én is nagyon féltem, ultrahang előtt fel hívtam a védőnőt háziorvost és természetesen a sógornőm aki nőgyógyász sógornőmtől tudtam meg ha genetikai hibás babák meg sem maradnak azaz már ha beteges lenne akkor 12.hét előtt el vetéltem volna sőt akkor van félni való ha a te családod vagy párod családjában már születtek Down-kóros gyerekek vagy sérültek!

2021. febr. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
A sógornőd nagyon aranyosan csak meg akart nyugtatni 🙂 maradjunk ennyiben.
2021. febr. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Maradjunk annyiban h magán orvosom is azt mondta hogy a Down kóros gyerekem akkor lehetne ha a családban már fordult elő! Ezért le kell pontozni 😅 Nézzétek utána vagy járatok utána h mikor van a legnagyobb esély down-kóros gyerekre!
2021. febr. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
7 vaaaaaagy személyesen ismerek egy 25 éves anyukat down babával úgy hogy egyikük családjában volt sosem? Vagy ezt hogy képzeled?! Mindig van egy első 🤦🏼‍♂️ Ne legyél már korlátolt. Ráadásul ez génhiba és egyelőre senki nem tudja pontosan mi okozza.
2021. febr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A hibás géneket gyakran a szülőktől örököljük. Az ilyen kórképet öröklődő megbetegedésnek nevezzük. Ez megtörténhet akkor, ha a szülők hordozók, vagy ha a betegséget okozó gén



Akkor ez hogy van mielőtt hüjeséget írnál nézz utána hogy a génhibákat mi okozza!

2021. febr. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ezen fölös vitatkozni, génhiba nem csak a down-kórt takarja! Szív, végtag hiány stb!
2021. febr. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!