Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A védőnő minden alkalommal...

A védőnő minden alkalommal meg fogja vizsgálni a mellemet?

Figyelt kérdés
9 hetes kismama vagyok, először mentem el hozzá, nagyon aranyos, kedves, de nagyon meglepődtem amikor mondta hogy vetkőzzek le derékig és megtapogatta mindkét cicimet. Ezt minden alkalommal fogja?
2021. febr. 26. 11:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%

Na, hát az én melleimet biztos nem vizsgálgatta volna, harapok az ilyen túlbuzgó, pofátlan dolgokra.


A védőnőnek nem feladata a melleidet vizsgálgatni, úgyhogy ne hagyd. Nem is hallottam amúgy ég ilyenről...

2021. febr. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

Nem valószínű hogy minden alkalommal. Amúgy bármilyen neked nem tetsző viszgalatra nemet mondhatsz.


1!


Túlbuzgó, vagy inkább lelkiismeretes. Millió nő nem ismeri a saját testét, életében nem vizsgálta még meg a melleit, nem veszi eszre, ha csomó vagy mas elvaltozas van benne, vagy befelé forduló a mellbimbó.

2021. febr. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
19%
asszem elmegyek védőnőnek :D
2021. febr. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%

1es, védőnő vagyok, a protokoll szerint meg kellene vizsgálni a mellet terhesfelvételkor. Különben hogyan lehet beírni a trözslapra a mell állományát, a mellbimbó elhelyezkedését? Sőt, a lábon is meg kellene nézni a varixokat.


Más kérdés hogy a védőnők 99%-a(többek között én is) nem csinálja ezt meg, mert túl sok ellenállásba ütközne a várandós részéről.

2021. febr. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

Tőlem csak megkérdezte a védőnő, hoyg milyenek a mellbimbóim. Mikor furán néztem rá, akkor mondott válaszlehtőségeket, amiket előttem írtak, mint befelé forduló meg erre-arra áll.

Mikor ezt a tesómnak meséltem, aki egy évvel korábban szült, nem is értette, tőle sosem kérdezett ilyent senki a terhessége alatt.

2021. febr. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%
Nekem sem vizsgálta még, de azt mondta hogy ha bármi olyat észreveszek a mellemen ami terhesség előtt nem volt, azonnal szóljak
2021. febr. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%
4-es, de ez hogyhogy nem a terhesgondozást végző nőgyógyász feladata? Nekem úgy lenne logikus.
2021. febr. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyik terhességemnél sem csinált ilyent egyik védőnő sem (költözés miatt váltottunk). Csak megkérdezték, hogy milyen a mellbimbóm a szoptatás miatt.
2021. febr. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%
Az én mellemet senki nem nézte 🤔 legalábbis a védőnő nem, 1x nézett rá a nőgyógyász mikor megállapította hogy kismama vagyok, aztán meg szülés után a kórházban hogy ne gyulladjon be. Sosem hallottam még hogy a védőnő vizsgálta volna a melleit valakinek 🙄
2021. febr. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%
Minden védőnő a saját protokollját követi, úgyhogy erről őt kellene megkérdezned. Nekem súlyon és vérnyomásom kívül soha nem nézett semmit, ha nem lenne covid, a vizeletet ellenőrizte volna, így csak azt mondta oldjam meg máshol.
2021. febr. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!