Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mi a következő lépés?

Mi a következő lépés?

Figyelt kérdés

Mensi szerint 9, uh szerint 8 hetes terhes vagyok. A terhességemet vidéken állapították meg. Ott voltam a (mensi szerint) 7. héten, amikor 5 hetesnek felelt meg a terhesség, majd voltam a 8.héten, amikor 7+3-nak felelt meg.

Mivel voltak vetéléseim, jelenleg táppénzen vagyok. De erről nőgyógyászati javaslatom nincs, ami a háziorvosnak kellene.

Hová és mikor kellene most mennem? Kell-e most megint nőgyógyászhoz mennem, vagy mivel egy hete voltam, ráér? Vagy a táppénz javaslat miatt mindenképp menjek? Kell-e mostanában valamilyen vizsgálat, beutaló? Különben sincs, kitől és mikor kell kapnom? Fogalmam sincs merre induljak. Vidéken nem mondták, mert nem ott fog zajlani a terhesgondozás.


2021. ápr. 11. 18:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha van már papírod, amin megállapították a méhen belüli élő terhességet, azzal elmehetsz a védőnőhöz (tartózkodási hely alapján, nem a lakcímed számít). Szerintem ő majd eligazít. Mondjuk az orvos is mondhatta volna, hogy mikor kell visszamenned kontrollra, ha nem is őhozzá.
2021. ápr. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz a nőgyógyászhoz menj, akihez terhesgondozásra fogsz járni. Te magad is írod, hogy kell tőle papír, hogy kiírjon a háziorvos, így nem is értem, mi a kérdés. Az első trimeszterben még védőnőhöz kell menni a kiskönyvért, laborba (ehhez kell beutaló) és fogászatra (ezt nem veszik olyan szigorúan).
2021. ápr. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!