Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Labor lelet alapján honnan...

Labor lelet alapján honnan tudom, hogy átestem-e már toxoplazmózison?

Figyelt kérdés

Eljutottam az IgG és IgM antitestekig a leleten, nem 0 az értékük, vagyis az én értelmezésem szerint kimutatható a szervezetemben, viszont alacsonyabb, mint a meghatározott minimum referencia érték.

Aki átesett a fertőzésen, annak nagyobb az értéke, mint a referencia, vagy az is elég, ha megjelenik valami minimális mennyiségben a vérben az antitest?

Persze megyek majd orvoshoz, csak előredolgozok. :D


2021. ápr. 14. 17:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Én is pont ma kaptam meg az ilyen leletemet. Az értelmezés szerint nem estem át, és 4-6 hetente javasolják ismételni.

Ha csak az IgG lenne magasabb, mint a referencia, akkor átestél volna már rajta, és védett lennél.

Ha az IgM, és az IgG pozitív lenne, akkor a közelmúltban, vagy éppen zajló fertőzést mutat.

Ha az IgA, IgM, és az IgG is emelkedett; akkor akut fertőzésről van szó.

2021. ápr. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!