Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mehetek másik városban védőnőh...

Mehetek másik városban védőnőhöz, mint ahova a lakcímkártyám szerint tartozok?

Figyelt kérdés
Tehát X városban van a bejelentett lakcímem, de Y városban lakom. Mehetek Y város védőnőjéhez, vagy gond lesz belőle?
2021. ápr. 19. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Oda kell jàrnod ami a tartozkodasi helyedhez legközelebb van.
2021. ápr. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! ☺️
2021. ápr. 19. 19:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát én nem oda jártam. A terhességem alatt X városban éltem, de Y településre jártam védőnőhöz, mert oda voltam papíron bejelentve, mett Y városban albérletben voltunk, ahova én nem voltam bejelntkezve (tudom, ezt elvileg nem szabad). Aztán amikor megszületett a Bébi tavaly januárban, pont akörül kellett hivatalosan bejelentkeznem Z településre a Csok miatt, de a felújítás miatt még több mint egy évig Y településen éltem (papíron nem, csak a gyakorlatban), és oda is jártunk védőnőhöz. Most költöztünk át ténylegesen Z településre, és most adja át a kartonunkat az Y település védőnője Z település védőnőjének.
2021. ápr. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyilván nem a te eseted a legegyszerűbb.

Pont azért kell odajárni ahol élsz, és a baba is, hogy a védőnőnek ne kelljen utazni még városon belül sem, csak a körzetbe járás elvárható tőlük.

2021. ápr. 20. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahol élsz...

Mi egy kis faluban lakunk, ez is saját ház, de vettünk a városban egy nagyobbat, a lakcímkártyánk oda szól egyéb okokból, csak még felújítjuk, lakhatatlan.


Az itteni védőnő katasztrófa. Buta is, rossz tanácsokat is ad, mindenbe beleköt... szerettem volna lecserélni.

Behordanám a varosba emiatt a gyereket is nagyon szívesen, mert az ottani védőnőt ismerem, akihez az uj ház körzet szerint tartozik. Nekem is ő volt a védőnőm. Mégsem tehetem, mert a tenyleges tartózkodási hely szerintihez járhatunk csak

Ugyanis szúrópróba szerűen kijöhet a védőnő megnézni hogy élünk, mikor nem készülünk rá (nálunk 2x próbalkozott, nem engedtem be)

2021. ápr. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Alapból oda ahova be vagy jelentve de fel kell hívni a védőnőt és meg lehet velük beszélni , nálunk az volt a baj hogy a helyi védőnő túl sok emberhez tartozott és ezért megkért hogy ha lehetséges akkor próbáljuk a közelben mást találni mert az o körzetében már sokan vagyunk , nem volt nehéz szerencsére
2021. máj. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!