Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhesgondozásra csak a...

Terhesgondozásra csak a lakóhely szerint illetékesbe járhatok?

Figyelt kérdés
A Semmelweis Nőgyógyászattal szemben dolgozom, oda szeretnék járni terhesgondozásra. Lakóhely szerint a Flór Ferenchez tartozom, de az a világ végén van tőlünk. Tapasztalat esetleg? Átsétálnék megkérdezni, de most itthon vagyok a nagyobbal, telefont meg nem veszik fel...

2021. máj. 25. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Oda jársz ahova akarsz, szabad orvos és intézményválasztás van.
2021. máj. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Persze, nyugodtan menj akkor a Semmelweisbe, én a Bajcsyba fogok járni mert itt lakunk mellette, de a bejelentett lakcímem szerint nekem is a világ végére kellene mennem, hát nem fogok. :D
2021. máj. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem is járhatsz oda, én is választhattam, hogy hova járok majd. (Nem Budapest, 2 kórház, rendelőintézet és magán közt választhattam, ez kb a mi településünkön az összes.) Egyebként én is a munkahelyemhez közeli rendelőintézetet valasztottam.
2021. máj. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bárhova.
2021. máj. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Én mondjuk az állandó bpi lakcímem szerinti rendelőbe járok, de ide nem járhatnék, ha nem lenne lakcím kártyám hozzá, ezt ők mondták. Egyébként agglomerációban lakunk, de nem akarok kijelentkezni a budapesti lakásból, mert az oda tartozó kórházban akarok szülni, és ott is feltétel a lakcím kártya (ami oda tartozik).
2021. máj. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, a szabad orvos- és intézményválasztás azt jelenti, hogy körzeten belül választhatsz, hogy teszemazt egy rendelőben az egyik vagy másik orvoshoz akarsz járni. De csak úgy random nem lehet besétálni egy eü intézménybe, hogy te itt szeretnél most állami ellátást kapni. Pontosabban lehet, de az intézmány mondhatja azt, hogy bocsi, nem vállalunk, mert körzeten belül is elég betegünk van. (a sógoromnak pl nincs budapesti lakcíme, de elvállalta a budapesti háziorvos, mert belefért neki)
2021. máj. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Mindenképpen megpróbálom itt, remélem nem lesz gond és fogadnak.
2021. máj. 25. 13:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Én bp-iként csak a lakcím szerinti helyre mehettem volna, de hozzátartozó révén választhattam a honvédot is.
2021. máj. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!