Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhesség megállapítás lesz,...

Terhesség megállapítás lesz, első alkalom, hogy készüljek, mire számítsak?

Figyelt kérdés

Nadrágot vagy szoknyát érdemes felvenni? Csinál ultrahangot? Hasít vagy hüvelyit? Milyen kérdésekre számíthatok? Nekem miket érdemes kérdeznem első alkalommal? Vagy mindent el fog mondani ami fontos? Esetleg egyéb fontos tudnivaló?


Kifejezetten gyömrői szakambulancia érdekelne, mert oda van időpontom csütörtökre, de minden információt szívesen veszek


2021. jún. 21. 07:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elsőt szerintem hüvelyi uhval szokták nézni, nekem úgy volt. Szerintem nem kell készülni sehogy, elmondják amit kell, de az is lehet semmi különöset nem fognak még látni, és visszahívnak 1-2 hét múlvára.
2021. jún. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Először kézi vizsgálat, aztán ha ott helyben van uh, megnézik azzal is.

Nekem uh-ra külön időpontom volt pécsen, mert nem volt abban a rendelőben, ahova mentem.

Megállapításnál hüvelyi uh-t végeznek, hasin még nem látszana.

2021. jún. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha szoknyában mentem a vizsgálatokra akkor is mindig levettem ha hüvelyi uh volt (nem Gyömrőn) de mindig egy hosszabb felsőt vettem fel és akkor nem éreztem olyan meztelennek magam. Utolsó menstruáció első napját fogják kérdezni, hogy szeretnétek-e megtartani a terhességet, van e esetleg gyógyszer allergiád, dolgozol-e. Ha már van szívhang akkor elirányítanak a körzeti védőnőhöz, esetleg javasolnak vitaminokat. Kb így ennyi max
2021. jún. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahány doki, annyi fajta vizsgálat.


Első terhességemmel 7 hetesen memtem dokihoz. Csak hasi uh volt, annyit kérdezett, mikor volt az uccso mensim, illetve megtartjuk-e, vagy kiírjon abortuszra?! A monitort nem láttam, a doki csak az aszisztensnek diktálta a baba adatait, engem levegőnek nézett. Ma már 2 éves a fiam.


2.terhességemmel is 7 hetesen mentem, itt csináltak hüvelyi uh-t is, mert csak üres petezsákot látott, benne semmit, pedig mar kellett volna. Elég bunkó volt a doki. 1 hét múlva rendelt vissza, akkor ki is írt mütétre, mert nem lett babánk, csak a petezsák.


3.terhességemmel másik varosban kezdtem, szintén 7 hetesen. Itt hüvelyi uh-val néztek, láttam a monitort, képet is kaptam. A doki mindent elmesélt, mit lát. Itt is az uccso mensi volt a legfőbb kérdés. Utána kockázatelemzés volt. Van e krónikus beteg a családban, dohányzok-e.. ilyesmi kérdések. Odaadta a papirokat és ennyi. Most 25hetes vagyok

2021. jún. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

6 hetesen voltam megállapításon, megkérdezte hogy kívánt vagy nem kívánt terhesség, krónikus betegségek a családban, dohányzom-e, hasi vagy nőgyógyászati mutetem volt e már, első terhességem e, mikor volt utoljára rakszuresem, mikor volt az utolsó mensi, meg néhány alap adat (születési datumom, anyja neve, stb.)

A vizsgálat hüvelyi UH-val történt, végig mutatta és mondta hogy éppen mit látunk, minden normális, stb. + mivel nem voltam rakszuresen jó ideje így ezt egyúttal el is végezte.

Ez magán rendelés volt, és mivel elég korán mentem visszahívott egy kontrollra amikor 9 hetes voltam. Ezután kérte hogy vegyem fel a kapcsolatot a vedonovel.

2021. jún. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hüvelyi UH-t csinált, először csak szikhólyagot látott, 1 héttel később volt már embrió szívhanggal. (Azt hittem, hogy 6 hetesen megyek, mert az utolsó menszi alapján úgy volt, de ott kiderült, hogy 1 héttel fiatalabb a terhesség.) Hideg volt, szóval egy hosszabb pulcsi volt rajtam, meg nadrág, amit ugyebár levettem :D A 11. hétig hüvelyi uh-n nézték a babát.

Tőlem nem kérdezte meg, hogy meg akarom-e tartani a terhességet, természetesnek vette. Mondjuk miután az embrió jelenlétét és a szívhangot egy sóhajtással egybekötött hál'istennek kijelentéssel nyugtáztam, gondolom nem voltak kétségei a szándékaimat illetően :D

Miután megállapította az élő terhességet (szívhang) elkészült a rizikóbecslés, amivel el kellett mennem a területileg illetékes védőnőhöz, hogy kiállítsa a kiskönyvet, utána a háziorvoshoz. Van ahol a nőgyógyász ad beutalót laborra, van ahol a háziorvos. Nálunk a háziorvos reszortja. De erről ott helyben megkérdezheted majd a nőgyógyászt :)

2021. jún. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!