Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mikor kell bejelentkezni...

Mikor kell bejelentkezni háziorvoshoz terhesség megállapítása után?

Figyelt kérdés

Nődoki megállapította a terhességem, aztán voltam védőnőnél, aki csak kitöltött mindent, a kezembe nyomott egy csomó papírt és elköszönt. Az első pont, hogy menjek el a háziorvoshoz, de mikor, hány hetesen? Kombinált tesztre már van időpontom, a 10.és 12.hétre.

Nagyon nehéz amúgyis elérni, más okból (covidos lettem) már 7-szer hívtam, mire végre felvették, aztán hamar el is zavart, mert oltás van.


2021. márc. 19. 09:44
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
8+6 hetes vagyok.
2021. márc. 19. 09:46
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mikor megállapították a terhességet, mondta az orvos, hogy menjek a háziorvoshoz. Nálunk ő adja a beutalót az összes vizsgálatra, vérvételre.
2021. márc. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 kicsibarany ***** válasza:
100%
Várd meg a karanténod végét, és próbáld újra hívni. Nincs túl nagy jelentősége, hogy mikor mész hozzá, nálam kb. vérnyomást nézett meg meghallgatta a tüdőmet.
2021. márc. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát kaptál laborbeutalót vagy nem? Ha kaptál, akkor nem sürgős. Ha nem kaptál, akkor az első trimeszterben meg kellene csinálni a vérvételeket.
2021. márc. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Semmilyen beutalót nem kaptam még.
2021. márc. 19. 09:58
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor minél hamarabb, mert az első labort a 12. Hétig nem ártana megcsibáltatni.
2021. márc. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

Én a 7.héten voltam megállapításon, 8.védőnőnél. 8.tól 10.hétig hivogattam a dokit, írtam neki, semmi...

Bementem személyesen, csak el lettem küldve, mert oltások vannak, világjárvány van, neki nincs ideje másokkal foglalkozni. Amugy is az első trimeszterben nincs labor. Majd rámcsapta az ajtót.


10.héten eljutottam addig, beszéltem a betegjogi képviselővel..

Annyit értem el, a labor beutalókat megkaptam, de semmi több. Rám se nézett. Se kiskönyv töltés, se ekg... a labort most csinaltattam meg, 11+5napon.

Ekgm nem lesz, pedig kérte a nődokim, hogy a háziorvos "feladata".

2021. márc. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan ilyen háziorvosok vannak? :O
2021. márc. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%
Én egyik gyerekkel se mentem háziorvoshoz. Nem kötelező, de plusz stresszforrás, nem hiányzott. Soha, senki nem szólt érte.
2021. márc. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%
Én majd csak akkor megyek, ha ki akarom iratni magamat táppénzre, egyébként felesleges.
2021. márc. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!