Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 28 hetes terhesség, alacsony...

28 hetes terhesség, alacsony fejkörfogat. Kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés

28 hét (+ 4 nap) ultrahangon magzat paraméterei:

BPD:69,9 mm

HC:248 mm

AC:232 mm

FL:53,8 mm

Súly:~1100 g

A doki azt mondta minden rendben van, de két hét múlva újra megvizsgálna, egy másik orvossal együtt.A terheskönyvembe egy táblázatot csatolt az UH eredményekről, mely szerint a combcsont kivételével (FL) minden kisebb mind kellene. Kiemelkedően a fejkörfogat (HC)!!!

Kb 2 hét lemaradásban vagyunk, volt valaki hasonló helyzetben? Behozhatjuk még a lemaradást?



2021. jún. 26. 22:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
51%
Nem vagyok orvos, csak azt tudom, hogy ha az lennék, biztos nem engedném kiadni az anyukáknak az adatokat, ha azt mondom, minden rendben van. Egy terhesgondozási rendelés minimum 10 ezer forint, (Pesten több), kifizetik a pénzt, mert ORVOS. Utana felmennek a Gyakorira, mert paráznak, és idegen gyári munkások, irodisták, fodrászok stb. véleménye megnyugtatja őket. Valaki érti ezt? :/
2021. jún. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló, először is a kérdés az volt, hogy kinek mi a tapasztalata, nem az hogy mi a véleménye a kérdésről.

Másodszor pedig külföldön élek, és járok terhesgondozásra (de ez nem volt releváns a kérdés szempontjából) itt ingyen volt / vannak a vizsgálatok.

Harmadszor pedig, mielőtt ide kiírtam volna a kérdésem, a vizsgálat másnapján visszamentem az orvosomhoz (mellesleg ez a plusz konzultáció is ingyen volt).

2021. jún. 26. 23:08
 3/20 anonim ***** válasza:
60%
Tapasztalatot feleslegesen gyűjtesz, mert minden magzat más, minden terhesség más. Itt leírhatnak sokféle sztorit, de egyik sem a tiéd lesz.
2021. jún. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Az orvoslás nagy része is tapasztalatgyűjtésen alapszik, úgyhogy továbbra is várom anyukák tapasztalatait. :)

Kötekedők görgessenek, lapozzanak tovább.

2021. jún. 26. 23:21
 5/20 anonim ***** válasza:
48%
Egyáltalán nem kötekedtem.
2021. jún. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
41%

Ha azt mondja az orvos, minden oké, akkor?!


Full nem értem az ilyen kérdéseket...

Majd a takarítóBözsinéni, vagy a 8általánosasincsJózsibácsi megírja a gyakorin, hogy már pedig csillagom ez jó, akkor megnyugszol?!

2021. jún. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy egyszerűen kisebb termetet kódoló géneket örökölt a babád. Te és az apuka átlagos magasságúak vagytok? A 28. hét már nincs annyira messze a szüléstől. Van érett gyerek, aki 50 cm és 2800g, mikor megszületik, a másik meg 4500g és 56cm. Ezek a különbségek a harmadik harmadban már bizonyára láthatók, és önmagukban nem jelentenek bajt.

De persze probléma is lehet a lassabb növekedés, rossz vérellátás, tápanyaghiány...

Más esetben meg a mérés alapján kicsi baba a szülésnél normál méretűnek bizonyul.

2021. jún. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Úgy látom, hogy van aki nem érti a gyakori kérdések lényegét... itt nem orvosok,szakértők fognak válaszolnak, hanem Bözsi nénik,Józsibácsik.. és ha ide teszek fel kérdést, akkor igen, az ő válaszukra vagyok kíváncsi. Mégis kinek a válaszára? És nem volt elvárás, hogy légyszi, csak pozitiv tapasztalatokat írjatok, hogy megnyugodjak.Kérdezhettem volna azt is hogy "milyen jó cukrászda van a budapesti nyóckerbe?" És akkor is Bözsi nénik, meg Jótsibácsik írják meg a tapasztalatukat. Nem cukrászda tulajdonosok fognak jelentkezni, hogy xy utca sarkán van egy cukrászdám, igaz már több ember is szalmonellát kapott a fagyimtól, de gyere jó lesz" Hanem más emberek és tapasztalataik alapján válaszolnak.

Én meg nem értem azokat a válaszolókat, aki nem tudnak a kérdésre válaszolni, de időt szánnak a kötekedésre... de azt már látom, hogy bizonyos lemaradások nem behozhatók...

2021. jún. 27. 09:17
 9/20 anonim ***** válasza:

Hát azért én egy cukrászdát nem hasonlítgatnék a gyerekem egészségéhez 🤦‍♀️

De te tudod... 🤷‍♀️

2021. jún. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Neked nincs gyereked, az fix ;)

Vagy ha van és ráérsz itt kötekedni, akkor el van hanyagolva. Én inkább vele foglalkoznék... vasárnap van, tuti otthon van .. és a telót nyomkodja ő is? Jó lefoglalás, jót tesz neki ;) ha nem tud vele a szülő foglalkozni, nesze, itt a telefon,csak csönd legyen.


De amúgy kösz a kötekedést, legalább addig is eltereled az gondolataim :D

2021. jún. 27. 09:44
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!