Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Nőgyógyászom szerint túl...

Nőgyógyászom szerint túl sokat híztam, a kalkulátor és más leírások szerint meg teljesen normális, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Két mérés van, a rendelői manuális és az itthoni digitális mérleg. A rendelői az első mérésemnél szerintem nem is volt jól beállítva, ma mikor mértek meg jó volt.


A lényeg: 25 hetes és 5 napos terhes vagyok. Ezidáig 6 kg-t híztam a rendelői szerint, az itthoni szerint 5 kg-t. Jelenleg 62-63 kg vagyok. Megnéztem neten több terhes kalkulátor, amik szerint a minimális súlygyarapodásba esem, azaz 64-65 kg-nak kellene lennem legalább, de az orvos szerint ez sok és ne igyak annyi folyadékok (holott mindenhol azt olvasom hogy igyon a kismama sokat) és ne egyek annyi gyümölcsöt. Ezt így nyáron meg aztán tényleg nagyon nehéz betartanom. Most ez tényleg sok hízás?


2021. júl. 13. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem vészes, bár tény, hogy általában nem egyenletes a gyarapodás és a második felében a terhességnek nem az össz fele, hanem jóval több szokott feljönni és összesen kellene olyan max. 12 körül maradni majd. Az se mindegy, mennyiről kezdted, a magasságod milyen.

Folyadékot igyál bátran. Régebben volt ilyen elmélet, hogy aki vizesedik, az kevesebbet igyon, de ezt ma már pont fordítva mondják. Gyümölcsben viszont sok a cukor, azt ésszel és inkább olyankor, amikor még lemozgod, tehát olyan tízóraitól uzsonnáig :) Persze az sem mindegy, milyen gyümölcsöt, abból is vannak lassúbb felszívódásúak, mint pl. a piros bogyósok, meg nagyon cukrosak, mint pl. a dinnye. Szerintem ennek neten utána tudsz járni.

És nem csak attól függ a hízás, hogy ki mennyit eszik és mozog, én is teljesen másképp alakultam két terhességgel, mert mindegyikre másképp reagál az ember.

2021. júl. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Ideje másik orvos után nézni!
2021. júl. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Válts nőgyógyászt, a súlyod oké, folyadékot pedig kell inni, pláne terhesen.
2021. júl. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem sok, és attól is függ, milyen a testalkatod.


Én a 28.hétig 10 kg-ot híztam, de nem nagyon látszott rajtam, pont csinos voltam, mert amúgy is rám fért volna plusz pár kiló :)


A védőnő persze nekem is dünnyögött, amúgy meg mindenki dícsért és megjegyezte milyen fura, hogy hátulról nézve nem is làtszik, hogy terhes vagyok :D

2021. júl. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ajj.. Ez minden orvos heppje vagy mi?!? Nálam is ez volt. Bár én 25 hétig szinte fogytam akkor az volt a baja a dokimnak. Utána 37 hetesen lettem 11kg Vál több. Itt mondta nem hizhatok és ne igyak sok vizet. Mondta tartsák egy héten legalább 3 napot h csak gyümölcsöt egyek. Mondom ja persze úgy hogy fruktóz érzékeny vagyok és vese beteg. Nem izgatta. Na itt köszöntünk el egymástól.
2021. júl. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
157 centi vagyok, átlagos testalkatú, felülről vékony vagyok, hasam is elég kicsi volt terhesség előtt, a csípőm szélesebb kicsit és izmos a lábam, 57-58 kg voltam terhesség előtt.
2021. júl. 13. 14:05
 7/11 A kérdező kommentje:
Érdekesen állnak hozzá akkor az orvosok, 30 fokban olyat mond hogy ne nagyon igyak, olyan melegem van állandóan és szomjas vagyok. Sokat sétálok viszonylag és muszáj innom, de ezt az ivást már megint elővette, mert mikor legelőször jártam nála és az első mérésnél jártunk, akkor mondta, hogyha szeretnék ilyen vékony maradni ne igyak sokat, meg ne nagyon igyak gyümölcslevet. Megnézte a lábamat, hogy vizesedik-e, de semmi baja a lábamnak. 4 hónaptól kezdett látszódni rajtam a terhesség.
2021. júl. 13. 14:09
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A sok víztől nem fogsz hízni, nem értem mit beszél. A vizesedés se a sok vizivástol alakul ki, hanem a terhességtől. Én csak keveset tudtam inni, 1 litert terhesen, mivel kórházban voltam, mindennap adtak plusz 1 litert infúzióban, folyton mondták, hogy milyen fontos a sok folyadék.
2021. júl. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én nőgyógyászom ezeket pont leszrta, miután nem voltam alapból diétára kötelezve. (Akkor nyilván más.)

Szerintem ez amúgy sem a nőgyógyász dolga, hanem maximum a védőnőé.

A súlyod pedig oké.

2021. júl. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tatabányai az orvosod?
2021. júl. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!