Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Második trimeszterben a...

Második trimeszterben a haskeményedés okozhat problémát?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam a 20 hetes genetikai ultrahangon. Ahogy elkezdte a vizsgálatot az orvos, mondta, hogy keményedik a hasam. Én mondtam neki, hogy nem érzek semmit. Erre nem mondott semmit.


Bennem ez a haskeményedés még fel sem merült, mert bár amikor állok, akkor a hasam alja középen, ahol gondolom a méhem van jelenleg, tényleg keményebb egy kicsit mint a hasam felsőbb részei, de nem érzem hogy fájna, feszülne, húzódna. Ezt is csak most fedeztem fel, ahogy már elkezdtem figyelni meg tapogatni. Ha lefekszek a hátamra, akkor egyöntetűen puha mindenhol.

Lehet ebből probléma?

Normális ez így?

Már nagyon bánom, hogy nem kérdeztem meg az orvost, hogy hogy érti ezt…

Nagyon-nagyon ideges voltam a vizsgálat előtt, lehet hogy azért feszültem be?



2021. júl. 22. 18:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha teheted hívd fel a dokid és kérdezz rá. Nekem nagyon közvetlen, fiatal dokim volt, így akár viberen is rá írhattam bármi volt.

Az én esetemben 24. héten kinyílt méhszájjal bent fogtak a kórházban. Előtte való hetekben nagyon húzós napjaim voltak a munkahelyen, sokat kellett jönni menni, állni. Éreztem folyton, hogy feszül a hasam… meg is lett az eredménye ez nyitotta a méhszájat elvileg. Onnantól feküdnöm kellett a terhesség végéig.

De több barátnőmnek pl feszült a hasa és nem okozott gondot.

2021. júl. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem is feszült, nem lett belőle semmi baj.
2021. júl. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Tornázni vajon lehet így?

Heti négyszer csinálok 30-40 perc terhes tornát. Nagyon jól esik. De azt olvastam, így ez annyira nem ajánlott.

2021. júl. 23. 07:42
 4/13 anonim ***** válasza:
Én hanyagolnám a tornát… de mindenki maga tudja
2021. júl. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem stresszes időszakban elég sokat keményedett, akkor ki is hagytam a tornát, mert féltem, hogy nyílik a méhszáj. Mikor legközelebb mentem az orvosnak, említettem, megnézte a méhszájat és mondta hogy nincs semmi gond, teljesen zárt. Akkortól megint tornáztam rendesen, a stressz is elmúlt, már nem keményedek annyit. Azóta is minden vizsgálaton rendben volt minden. Most már nem is aggódom rajta annyira, napi 3x szedem a magnéziumot (300 mg összesen, magnézium-laktátból), így csak 2-3 keményedés van, és napi 10 is normális. Egyénfüggő, hogy mennyire strapabíró a méhszáj, ha nincs vele gond nálad se, akkor mozogj, tornázz nyugodtan, mert az is előnyös a babára. Feltéve persze ha nem pont a tornától keményedsz.
2021. júl. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Egyébként két naponta érzek kb egyszer-egyszer olyat, hogy ahol a méhem van, ott egy pár centis átmérőjű részen befeszül, bekeményedik. De amint pozíciót váltok, megyek pár lépést, ez elmúlik. Utána megint puha az egész. Ez lenne a kemenyedes? Vagy az az egész hasat érinti?

Fájni nem fáj, nem görcsöl. Evés után jelentkezik.


Egyébként engem a 12.hét óta orvos csak külső UH-val vizsgált meg. Ez normális? Vagy ha ezt megemlítem neki, akkor megnézi a mèhszájat is?

A mozgás nem váltja ki, meg igazából csak nagyon kíméletes terhes pilatest csinálok. De egyelőre ezt hanyagolom most. Pedig nagyon jól esik….

2021. júl. 25. 17:14
 7/13 A kérdező kommentje:
Egyébként amikor csak így egy pár centis részen érzem ezt a feszülést, az olyan, mintha a gyerek belülről neki feszülne. Lehetséges, hogy ezt valójában ő okozza?
2021. júl. 25. 17:22
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ennyi miatt nem kell hanyagolnod a tornát. De persze a legjobb az lenne, ha az orvossal tudnál beszélni róla. Amit leírsz, az szerintem nagyon enyhe keményedésnek számít. Viszont mindenki másképp éli meg és másképp reagál a szervezet, nekem sokkal erősebbtől se nyílik a méhszáj, tesómnak viszont tizennéhány hetesen kinyílt egy picit, pedig ő nem is érezte jelentősnek a saját keményedéseit. Ezért fontos, hogy az orvos milyennek találja a méhszájat. Ha kiskönyvedbe azt írta, hogy C vagy cervix: 3000, akkor teljesen zárt.


Nem föltétlenül kell kézzel megnéznie, a hasi uh-n is látszódhat. Nekem a 12 hetesen csak az uh-val nézte, mondta előtte, hogy ha nem látszik, akkor majd megnézi kézzel. De nem kellett.

2021. júl. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
20 hetesen szerintem már lehet, hogy a baba nyomja ki magát és azt érzed, igen. Nekem is nehéz azt megkülönböztetni a keményedéstől.
2021. júl. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A legutóbbi nagy UH végén valamit az orvos mért, ami már nem a gyerek volt, hanem vagy a méhszáj, vagy a méhnyak, mivel azt mondta, hogy tökéletes, nem tároltam el magamban, hogy miről volt szó éppen, mert annyi információ volt.

Ez az orvos genetikus, a lelettel a saját orvosomhoz 3 hét múlva megyke vissza, ő végzi a terhes gondozást. Hamarabb nincs időpont. Meg szabadságon is van.

Vajon érdemes volna bemenni az Sztk-ba, és elmondani ezeket annak az orvosnak, aki épp rendel?

2021. júl. 25. 17:30
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!