Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Most vagyok 14 hetes terhes....

Most vagyok 14 hetes terhes. Fogászati szűrésre kellene mennem. Gyermekkorom óta pánikolok a fogászattol. Kötelező szűrés ez?Ha nem lesz fogorvosi pecsét a várandós kiskonyvbe annak van valami következménye?

Figyelt kérdés

2021. júl. 29. 14:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
A pecsét hiánya csak egy dolog, de a terhesség nagyon durván elbánhat a fogaiddal, inkább most menj el egy szűrésre, minthogy utána sok kezelésre kelljen.
2021. júl. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

Kötelező, nem kaphatod meg az anyasági támogatást pl.


De valóban elég komoly fogászati gondokat okozhat maga a terhesség, és nem túl szerencsés egy felszálló fogászati gyulladás. Normál esetben csak belenéznek a szádba, annyit meg kibírsz.

2021. júl. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen majd valahogy összeszedem a batorsagom😐
2021. júl. 29. 14:49
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Szedd össze magad és menj el a fogászatra. A terhesség/gyereknevelés során sok olyannal fogsz találkozni, amit nem akarsz megtenni, de muszáj. Ez csak 1 a sok közül, ezzel jár.
2021. júl. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Nem kötelező. Az a lényeg, hogy a nőgyógyász és a védőnő pecsétjei meglegyenek, ugyanúgy megkapod az anyaságit, ha nem mész fogorvoshoz akkor is.
2021. júl. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat.
2021. júl. 29. 15:07
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
Nem kötelező,első terhességnél én se mentem mert tökéletesen ép az összes fogam és ez azóta sem változott.
2021. júl. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
Ha el is mész,meg nézik és bele írják h.voltál.Ennyi.
2021. júl. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%

Ez egy szűrés. Belenéznek a szádba, elmondják mit látnak benne, beleírják a kiskönyvedbe hogy ép, egészséges fogazat vagy kezelésre szorul. Bármelyik is lesz benne, nem számít az anyasági szempontjából. Utána a te dolgod, hogy visszamész-e, ha szükséges.

Azt viszont érdemes tudnod, hogy a fogágybetegség koraszüléshez vezethet, ahogy egy esetleges gyulladás is káros lehet a magzatra. Olyan kellemetlenségekről nem is beszélve, hogy odaállítasz terhesen fájós foggal, és az állapotod miatt nem kaphatsz tankönyv szerinti adekvát terápiát (bizonyos antibiotikumokat, fájdalomcsillapítókat kapásból ki lehet zárni), nem röntgenezhetnek, ami alapvető feltétele például egy korrekt gyökérkezelés elkészítéséhez, de sok húzásnál sem árt, ha tudja az ember, hogy mibe vág bele. Hidd el, nem jó dolog, ha terhesen még fájós foggal is küzdened kell, de mint írtam, ez elsőre úgyis csak szűrés, utána rajtad áll, hogy mit kezdesz a kapott információval.

Még egy annyi észrevételt engedj meg, hogy ha a fogorvostól ennyire rettegsz, akkor gondold át, hogy mi lesz veled szülőszobán. Ott ugyanis nincs olyan, hogy most megállok, most pihenek, inkább majd legközelebb, ha jön, akkor jön, legyen neked bármennyire rossz, vagy legyél bármilyen lelki állapotban. A fogorvosokkal szembeni félelem és rettegés inkább a múltból ered, amikor még valóban sok kezelés volt fájdalmas rendes érzéstelenítési technika híján, de azóta sokat fejlődött tudomány és igenis elmondható, hogy csak akkor fáj, ha eleve egy gyulladt foggal állítasz oda. Aki rendszeresen jár ellenőriztetni és emiatt csak apró léziók keletkeznek (ha keletkeznek) a szájában, annak nincs félnivalója.

2021. júl. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
Menj el és ne félj gondolj a babára, érte szerintem mindenre képes lennél nemcsak erre 🙂
2021. júl. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!