Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Cukorterhelésen a 120 perces...

Cukorterhelésen a 120 perces eredményem kicsit a határértéken felül van. Mire figyeljek, amíg nem jutok el orvoshoz?

Figyelt kérdés
8,6 lett az eredmény.
2021. aug. 16. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
A szénhidrát bevitelre. Mi másra?
2021. aug. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Olvass utána a 160 grammos diétának. Ártani nem fog ha elkezded követni.
2021. aug. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért a szénhidrát összmennyiségén felül érdemes a glikémiás indexre is figyelni. Itt megtalálod egy csomó élelmiszer glikémiás indexét:

[link]

2021. aug. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem kicsit van felül, nem? Nem 7,8 a határ? Nekem 7,5-el 180 grammos diétát kell tartanom. Szénhidrát és cukorbevitelre figyelj.
2021. aug. 17. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos egyàltalán nem értek ehhez, de így legalább van egy kiindulópontom. Doki csak jövőhéten tud fogadni, hogy egyàltalán beutalót adjon diabetológiàra..😕

2021. aug. 17. 05:48
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha van rá anyagi kereted, akkor vehetsz egy vércukormérőt és főétkezések után 1 órával (kaja elejétől számolva) érdemes mérned. Ebből kiderül, hogy mekkora a gáz. Kérdezz rá a háziorvosnál, hogy milyen típushoz szoktak mérőcsíkot felíratni a betegei, mert a diabetológián nem fogadják el az összes fajta vércukormérőt, ne legyen kidobott pénz. Ésszel meg is próbálhatsz kicsit alakítani az étrendeden, de orvossal való konzultáció nélkül azért csak óvatosan. Semmiképp ne csökkentsd le a szénhidrátot túlságosan, hiába mérsz úgy jobbakat. De a már meglevő napló+étkezési napló szerintem hasznos lesz kiindulásnak.
2021. aug. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták - szénhidrátelosztás (160 gramm diéta az alapokat leírja szénhidrátelosztás és -felszívódásra vonatkozóan) emellett a cukor teljes mellőzése, édesítők közül a xilit, eritrit inkább, de ezek sem hatalmas adagban, a többi édesítő csak nyomokban maximum.

Napi min. 30 perc mozgás (akár séta).


Nekem is ilyen értékem volt de 2-es diab családi háttérrel, én magán endokrin dokihoz járok pont emiatt, de általában itthon ilyenkor elküldenek terhes diabetológushoz (van sztkban is), aki elmagyarázza a diétát, és általában vércukornaplót kell vezetni, mert ha sokszor megy 7, 8 fölé akkor itthon inzulint szoktak ajánlani a diabetológián.


Sokszor ajánlják itt a Facebookos Terhességi cukorbetegség csoportot - főleg a dokumentum részét ajánlom, szép összefoglaló annak, aki nem hallott még erről.

2021. aug. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

Ez jóval határ feletti. Nekem 7,8 volt (épp határon) és azonnal diétáznom kellett. 180 grammal kezdtem de 150 grammra kellett csökkenteni.

Azonnal lépj be a terhességi cukorbetegség csoportba Face-n és vegyél vércukormérőt. Dcont-ot javasolnék, nekem bevált. Diétáznod kell, ez sajnos biztos. Az előző válaszolót annyival kiegészíteném, hogy 7 a méréshatár étkezés után GDM-ben és ezt általában 1 órával evés után kell mérni, de kezdetben 15 percenként érdemes nézned, mert a cukorcsúcsot kell elkapni, az a lényeg (lehet hogy nálad pl. fél óra).

Olvasgasd a diéta alapokat és találsz recepteket is. Annyit még mondanék, hogy nem mindenkinek ugyanaz válik be. A GDM sajátságos állapot, ami másnak nagyon jó, lehet neked pont nem - úgyhogy ezért kell folyamatosan kontrollálni mérésekkel.

2021. aug. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Ma megyek diabetológiára, remélem hasznos lesz.

Próbálgattam számolgatni, és odafigyelni, hogy mit eszek, de még gyerekcipőben jár nálam ez a dolog.

2021. aug. 25. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!