Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhesgondozas két országban?

Terhesgondozas két országban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van itt olyan kismama vagy anyuka aki két orszagban jár terhesgondozasra? Párom svéd, év végén költözök ki hozzá, viszont csütörtökön töltöm a 6.hetemet,szeptember 2.heteben repülök haza és otthon kezdem meg a terhesgondozast, viszont nyilvan a koltozesem után itt folytatnam, itt is szülnék. Volt valaki hasonló helyzetben? Nem kotekedtek az "atjelentkezes" miatt stb? Köszönöm!
2021. aug. 24. 12:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos nem vagyok ugyanebben a helyzetben de szintén skandináv a férjem (még Magyarországon lakunk) és az ő fél családja orvos kinn.

Úgy gondolom ha itthon állami ellátásba mész, akkor lehet tesznek megjegyzést, de sokat tenni nem tudnak, amúgy is kritikán aluli sokszor az sztks ellátás. Viszont ha csak hazalátogatsz, és nincs TB viszonyod itthon(?) akkor amúgy is magánhoz mennél, velük meg meg lehet értelmesen beszélni, ők szerintem itthon nem fognak problémázni.


Azt mindenképpen érdemes bekalkulálni, hogy az összes itthoni leleted le kellene fordíttatni. Namost párodnak érdemes utánajárnia, hivatalos fordítás kell-e (sokkal drágább), vagy elég fordítóirodával lefordíttatni, és max mellé rakni egy tanúsítványt hogy szakemberek fordították, lektorálva van. (Például mi Dániában esküdtünk, sokkal egyszerűbb volt, na oda is kellett magyar iratokat online beadni, de nem kellett hivatalos fordítás, csak a lektorált).


Ezen kívül érdemes utánajárni a svéd protokollnak, mert lehet kicsit más tesztek kellenek, mint a magyarnál, de amíg itthon élsz, addig értelemszerűen az itthoni protokoll a mérvadó (tehát kiskönyv, védőnő, terhesgondozás, fogászat, laborok, genetika, stb.).

Most ami így hirtelen eszembe jut hogy itthon kb 24-26. héten cukorterhelik a kismamákat, abba még ha jól számolom beleesnél év végéig lehet, de a magyar protokoll az egyik legszigorúbb a világon. Ennek utána kéne járni, hogy megy Svédországban (megint saját példa: Dániában ugyanekkortájt, nagyjából ugyanúgy zajlik a terhelés, de míg itthon 120 perces 7,8-as cukor értéktől már terhességi diabéteszes lesz valaki kinn 9,0 a határ... ráadásul nem is egy elhízott nemzet, stb. Sok európai országban meg nem is tesztelnek...).


Plusz a nagyon fontos kérdés majd a kinti ellátás lesz, de gondolom erről már beszéltetek, meg nem is ez volt a kérdésed.

2021. aug. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen a részletes és hasznos választ!! Igazából csak a kötelező dolgokat akarom letudni sztk alapon mert én is tudom hogy kritikan aluliak, ráadásul az én korzetemhez tartozó rendelő nőgyógyászata igazi katasztrófa, sosem mentem másért csak rakszuresert. Az otthoni tb megmarad, fizetem majd magam után amíg itt nem leszek biztosított. Azt már tudom itt hogyan, működik a dolog, nekem nagyon nem szimpatikus, itt nem orvos kezel, hanem egy védőnő, 12 hétig nincs is uh utána is csak 2. Nincs cukorterheles, semmi ilyen vizsgálat, a védőnő ellenőriz pár hetente tapintassal...... Számomra ez agyrem... Ha elobb akarsz uh vagy többet akkor az magán és fizetős, én szeptember 2an megyek mert már volt egy vetelesem 6 hete és jó lenne látni minden rendben van e és itt bejohet velem a, párom otthon meg a covid miatt nem, 34000 ft fog kerülni...
2021. aug. 24. 13:30
 3/3 A kérdező kommentje:
A forditasos ötletet is köszönöm, eszembe sem jutott!!!
2021. aug. 24. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!