Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hová kell mennem terhesgondozá...

Hová kell mennem terhesgondozásra?

Figyelt kérdés
Jelenleg kétlaki vagyok. Járhatok máshová terhesgondozásra, mint ahol szülni szeretnék? Vagy egyszer ide, egyszer oda? Munkahelyen miatt lenne egyszerűbb máshová menni.

2021. júl. 22. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Oda ahova területileg tartozol és szülni fogsz
2021. júl. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

Bárhova mehetsz, ahol fogadnak. Ha nem megy, a területileg illetékesnek már kötelező fogadnia.

Abba biztos nem fognak beleegyezni, hogy egyszer ide egyszer oda.

2021. júl. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%
Ha másik kórházban akarsz szülni, egy oda tartozó orvoshoz kell menned magán terhesgondozásra, vagy a kórházba. De ide-oda nem. De ha éppen a doki akihez menni akarsz, nem abban a kórházban dolgozik, de ügyeletben akarsz szülni, ezt előre közlöd a dokival, és akkor a hozzád tartozó kórházban fogsz ügyeletben szülni.
2021. júl. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

Gondolom van egy hivatalos lakcímed és egy tartózkodási helyed.

Én a tartózkodási helyem szerinti védőnőhöz járok, ami nem bejegyzett (nincs rajta a lakcímigazolón).

2021. júl. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Terhesgondozásra tudsz járni magánban is, ha szeretnél, függetlenül attól, hogy hol szülsz. A lakcímed szerint illetékes kórházba/szakrendelőbe járhatsz TB alapon is terhesgondozásra, de feltételezem, hogy ahhoz célszerű mindkét helyen bejelentve lenni. Akkor nem nagyon kötekedhetnek. Mármint ha nagyon leterhelt egy hely, akkor elsősorban csak a területileg oda tartozó pácienseket fogadják a járóbeteg szakellátásokon. Szülni pedig értelemszerűen a lakcímed szerint illetékes kórház szülészeti osztályán tudsz, vagy ha ugye attól a helytől épp messze vagy, sürgős esetben máshol is.
2021. júl. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5 nálunk nem volt gond h nem ott tartózkodok, ahova be vagyok jelentve.

Csak oda kell figyelni amikor papírokat töltenek ki, hogy a lakcím igazolón lévő cím legyen minden beutalón és kórházas papíron.

(a szülést nem tudom, mert nálunk egy kórház van csak)

2021. júl. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!