Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Minden Sztk-s nőgyógyász...

Minden Sztk-s nőgyógyász lekezelő?

Figyelt kérdés
Úgy kell kihuzni belőlük az infókat, nem magyarázzák el a dolgokat, az ember lánya meg az internetről néz utána mi micsoda. Ez felétek is jellemző?
2021. aug. 25. 07:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegyik ilyen. Én legalábbis találkoztam több olyan orvossal is, akik normálisan elmagyarázták a dolgokat.
2021. aug. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Velem a legtöbbje bunkó volt. Volt olyan, hogy megkértem, hogy nézzen rá a baba nemére és azt mondta, hogy az nem az ő dolga. Ezzel egyébként egyet értek annyiban, hogy a "kötelező" a végén az áramlás, a magzatviz, a baba helyzete, a bdp, a szivhang, max mellkas has korfogat meg a femur és ha nagyon akar akkor még néz egy becsült súlyt meg egy cervixet de azért lehetnének annyira emberségesek egyesek, hogy mondanak pár szót vagy ha a kismamának kérdése, netán panasza van mondanak, de nem.. ez felénk nem fér bele. Egyébként nekem a magan orvosom is egy futoszalag volt a másodiknál. Jöttünk, egy 3perces uh, van panasz, nincs panasz, felírt egy vödör magnéziumot és -18e.. A harmadikhoz lehet nem is őt fogadom fel.
2021. aug. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Én sztkba járok kezdettől, de normálisak. A nemét 3 különböző alkalommal is kérdezték, hogy akarom e tudni, mivel épp úgy feküdt, hogy látták. Kis képet nem nyomtatnak, meg nem szoktak abajgatni, de a vizsgálatokat megcsinálták, adtak tanácsokat, aztán vége. Nem tudom magánrendelőben mivel kapnék többet, de nekem jó ez így, úgyis teljesen eseménytelen az egész terhességem, szerencsére.
2021. aug. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nekem az előző sajnos fertőzés miatt (amit látott doki de nem csinált semmit) vetelessel végződött kozepidoben, így nyilván minden panasz okára és kezelesere kíváncsi vagyok és így is harapófogóval kell kihuzni belőlük mindent. Sőt, visszatérő hüvely gyulladásom is van, és nem foglalkoznak vele. Ugy kellett konyorognom hogy valami kúpot írjon már fel mert nem akarok megint elvetelni emiatt.
2021. aug. 25. 07:54
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Fiammal a megyeszékhelyi sztkban kezdtem meg a terhességmegállapítást. Ott a doki bunkón megkérdezte: írjuk abortuszra?!

Köpni nyelni nem tudtam, milyen kérdés már ez...

Kezembe nyomott egy köteg papírt, hogy irány a védőnő, majd mondja a továbbiakat, hozzájuk nem kell visszamennem.

Na ebből az lett, a védőnő meg nem mondott semmit. Helyi babás csoportból informálódtam, mikor hova is menjek tulajdonképp.

36hetesen mentem ujból hozzájuk (addig a 3 genetika és a 3 labor megvolt) olyan lebaszást kaptam, elmondtak mindennek, hogy csak na... mert nekem kellett volna hozzájuk járnom terhesgondozásra.

Kérdem én, ezt honnan tudjam?!


2.terhességem vetélés lett. Ezt le se írom, hosszu és kritikán aluli lenne. Azt a megalázást, embertelenséget stb...


Most 34 hetes vagyok, most egy kisvárosban kezdtem el. Na itt meg folyamat az oltás oltás oltás...

Egyik héten, pint mikor kellett mennem délután, reggel vérzéssel keltem. Jeleztem a dokinak, annyi volt a válasz, nem vizsgál meg, mert nem vagyok beoltva... na ott elpattant az agyam, azt ha gáz, ha nem, elküldtem a bánatba...

2021. aug. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, magánban is van bunkó..


Egyébként minden emberekkel foglalkozó szakmában egy idő után kikészülnek.. Gondolj bele, nem csak te meg én meg hozzánk hasonlóak vannak, hanem sok agresszív, tisztálkodni nem igazán tudó, nagyon egyszerű, bizalmatlan, gyakran rosszindulatú emberrel találkoznak. Egyszerűen megutálják a világot és fellélegeznek egy kicsit a magánrendelésükön(vagy már ott sem megy)..


Amúgy sztkban is az dolgozik, aki magánban!

Az lenne csak alkamas emberekkel való foglalkozásra, aki nem a gyógyítás, tudás szakma miatt akar orvos lenni, hanem a szociális érzékenysége miatt képzi tovább magát ennyire, de ilyenből nagyon kevés van, nem tudnák ellátni a világot..


Keress fiatal dokit, ők még nem bunkóak. Van egy gyakorló kórház, ott olyan fiatal volt a fül orr gégész, hogy még a tömést sem merte berakni a fülembe, mert fájt, és nem akart fájdalmat okozni. Ki is esett, de látszott, hogy aggódott, hogy ne fájjon nekem:)

2021. aug. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sokszor költöztem, 4 körzeti orvossal találkoztam így + a tinédzserkori alap vizsgálat de az régen volt…

Közülük csupán 1 volt, aki köszönni is tudott és BESZÉLT HOZZÁM, láttam a szemét is. De szerintem csak szerencsém volt, hogy kifogtam őt..

A második terhességemet ezért magán úton vittem végig az orvosommal, ő mondta, hogy sajnos ez a szakma nagyon kiöregedő típusú, de nem is mond semmit, mert nem etikus a szaktársairól beszélni. Egyértelmű volt, hogy ezt mindenki látja, még a szakma is. A kórházakban és sztk rendelőkben akkor fog változni (talán) ez a helyzet, ha a mostani orvosok nyugdíjba mennek és generáció váltás lesz.

2021. aug. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
Engem a magánorvosom küldött át sztk-ba, mert attól féltünk baj van a babával, amit ő nem tudott volna magánban vállalni. Előre szólt, hogy készüljek fel rá, hogy bunkók lesznek, de egyik fülemen be, másikon ki. Na hát, amit SZTK-ban kaptam arra a bunkó nem kifejezés, a bunkó az hagyján, de olyan szexista megjegyzéseket kaptam, hogy simán beperelhettem volna őket. És nemcsak a nőgyógyásztól, de még a kardiológustól is. De aztán mi a magándokimmal átbeszéltük a dolgokat, az segített.
2021. aug. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem terhesség miatt, hanem egy fertőzés miatt voltam sztk-nőgyógyászaton. Ráadásul életem első nőgyógyászati vizsgálata. Akkor kifogtam egy nagyon rendes és kedves, fiatal doktornőt. Akihez jártam volna a későbbiekben, de elment GYES-re és 2. gyerek is lett, szóval most tartósan távol. :((

Szóval van ellenpélda, de sok rosszat hallani. Ismerek olyat, ahol van egy stílusa a dokinak, viszont állítólag nagyon jó szakember és sok kismamának ez a prioritás.

2021. aug. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Pécsen sokszor mentem haza sírva, mert nem hogy nem magyaráztak el valamit, karöltve alázták a nőket az orvosok az asszisztensekkel.

Volt olyan h azért veszett belém az orvos, mert nem azt mondtam h "jó napot kívánok", hanem azt h "jó napot".

Meg lekaptak a két lábamról h hogy lehetek ilyen tudatlan, hogy vizsgálatra csak úgy bemegyek akárkihez, aki rendel éppen, nem mindig ugyanahhoz az orvoshoz megyek...

Ja de mindezt olyan stílusban, mintha a seggükből rántottak volna ki.


Kaposváron már nem ilyenek, bár ott is volt egy orvos, aki átküldött azzal a határozott kijelentéssel az ultrahangos orvoshoz, hogy megint méhen kívüli terhességem van. (Teljesen normális terhesség, én meg ott zokogtam mindenki előtt a váróban, mert 3 hónappal azelőtt műtöttek méhen kívülivel)

2021. aug. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!