Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Csak nekem fura, hogy nem...

Csak nekem fura, hogy nem nézték meg a méhszáj állapotát?

Figyelt kérdés

Ma voltam a második NST-men. Az előző héten nem a fogadott orvosom értékelte azt, mert éppen műtenie kellett és nem vártam meg őt, hanem egy másik orvoshoz kerültem. Ő nem piszkált a vizsgálattal, hanem csak a CTG-t értékelte, illetve rákérdezett pár alap dologra.

Úgy tudom, hogy releváns a méhszáj érték, ami mutatja, hogy nyílt/zárt, mennyire nyitott stb.

Ma NST után nem vizsgáltak meg, pedig öt nappal vagyok a kiírt dátum előtt, hanem csak ránézett az orvosom az eredményre, amin épp kirajzolódott egy keményedés is, de különösebben fájásaim nincsenek.

Csütörtökön találkozunk legközelebb.

Szerintetek nem kellett volna megvizsgálnia? Mi van ha csütörtökig megszületik és mondjuk hirtelen zajlik le a szülés? Nem kellene releváns infonak lennie a méhszájértéknek?


2021. szept. 21. 15:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Vasárnapra vagyok kiírva, 36hetesen a kenetvételen néztek méhszájat (illetve a 17.héten, de akkor proBléma miatt) azota nem. Nem is hiányzik.


Megsúgom, semmivel nem lennél előrébb, ha megnézte volna.

Fiammal reggel nézték, zárt volt, este mentem szülnini totál kinyílva.

Most 17hetesen 1 ujjnyira már nyitva volt, azóta a 36hétig nem változott


Szóval az csak egy pillanatnyi érték, sokra nem lehet belőle következtetni.

2021. szept. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem akkor néztek mehszajat amikor megállapította a terhességet, aztán amikor levette a végén a menetet (33.het körül) és amikor elkezdtem szülni.

Nem gondolom, hogy számít mert amíg a burok nem repedt meg, és nincs fájás, addig kb mindegy milyen a mehszaj. Ha tagulnal valszleg elmenne a nyakdugo meg lehet lenne tágulási vérzés. 🤷

2021. szept. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kenetet, nem menetet 😂 bocsi
2021. szept. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy milyen a méhszáj. Nem.fog kipittyanni menet közben a gyerek , észre fogod venni ha beindul. 2 ujjnyi méhszáj is tud 20 óra vajúdás alatt 2 ujjnyi maradni és teljesen zárt is tud nyilni fél óra alatt.

Tavaly novemberben szültem, 40+5 hetesen. Eleinte hetente nst, aztán 2 naponta, de egyszer sem néztek méhszájat. Felesleges

2021. szept. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem mindig az ultrahangon nézte a dokim, kézzel ő csak a szülőszobán vizsgált.
2021. szept. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

"Úgy tudom, hogy releváns a méhszáj érték, ami mutatja, hogy nyílt/zárt, mennyire nyitott stb."


Rosszul tudod. Ha nincs fájásod, minek kellene a méhszájat nézegetni? 38-39 hetesen, terminusban, fájás nélkül nem baromira mindegy, hogy zárt vagy egy ujjnyi? Ha nincs fájásod, akkor nem indult be a szülés.

Ha majd lesz fájásod, akkor bemész és megvizsgálnak. Totál irreleváns, hogy terminusban, mikor bármikor beindulat a szülés, fájás nélkül milyen a méhszájad. Ráadásul az állandü vizsgálgatás csak a felszálló fertőzések kockézatát növeli.

2021. szept. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát csajok, le vagyok döbbenve.

Az én orvosom már majdnem a 20.héttől nézegeti a méhszájamat…

Pedig semmi panaszom sem volt soha.

2021. szept. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig tok felesleges, elavult, nekem az elsőnél ezt csinálta a dokim (idős) és lett is egy jó kis fertőzésem. A másodiknál orvost váltottam, szándékosan olyat kerestem akiről azt mondják a kismamák hogy nem nézi. Uh-al amugy látszik, bár hüvelyivel jobban de hasival is.
2021. szept. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7-es vagyok. Igen, egyszer uh-val mondta is, hogy zárt a méhszàj, utána nem is “készültem” alulról, úgyhogy meg is lepődtem, hogy mondta vetkőzzek, mert kézzel megnézi.

Azóta mindig nézi, illetve a folyást is.. de tényleg mindig panaszmentes voltam. De akkor ezeket jó tudni:)

2021. szept. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem a 17.héten nézte meg az ügyeleten egy "kedves orvos". Verzéssel mentem be, addig vizsgált, mig a kúlső méhszáj kinyílt. Annyi volt a reakciója rá: bocsi...


Azóta senkinek nem engedtem a manuális vizsgálatot.

2021. szept. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!