Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Cukorterhelés egymás utáni...

Cukorterhelés egymás utáni két napon??

Figyelt kérdés
Voltam már életemben cukorterhelésen de sosem hallottam még ilyet...kértem rá időpontot a szakrendelőben és úgy adták hogy hétfőn csak vércukor és kedden azzal az eredménnyel menjek újra és terhelik. Eddig úgy volt hogy azonnal terhelnek nem? Minek kétszer menni? Nem ugyanazt a vért veszik le másnap? Esetleg tudja valaki synlabnál mennyi egy terheléses cukor? Inkább elmegyek magánba mint 2x rohangáljak.
2021. nov. 24. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, akkor hétfőn mérnek egy éhgyomrit, és annak függvényében terhelnek másnap vagy nem terhelnek, de akkor futkoshatsz belgyógyászatra.

Ez így elég érdekes 🤔

2021. nov. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen igen, pontosan így. Életben sehol nem hallottam hogy ez így működne. Igazából még időben vagyok mert holnap lépek a 20. hétbe csak a babamozin azt mondták picit több a magzatvíz, nem vagyok e cukros és gondoltam akkor előrébb hozom de nem értem ezt a módit így..
2021. nov. 24. 11:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes. Nálunk úgy van, hogy ujjbegyből nézik az éhgyomrit és ha jó, utána egyből terhelnek. Állítólag ujjbegyből nem pontos.
2021. nov. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk reggel levették a vért, megittam a glükózt, csücsültem ott 2 órát, újra vérvétel és kész.

Ez volt az első gyerekemnél.


Most, a másodiknál magánba csináltattam, durván 20 ezer volt, de ebbe volt vizelet tenyésztés és nagylabor is :)

2021. nov. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen 3-as én is így olvastam...

4es, akkor kb 20.000 kijön a terhelés meg a 2. trimeszteri nagylabor is?

2021. nov. 24. 11:46
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk, megyeszékhelyen ennyibe került!

Múlthéten csütörtökön csináltattam.


Annyit azért még hozzá tennék, hogy ebbe benne volt az is, hogy házhoz jöttek, negyed 7-kor eljött a nő, levette a vérem, pihengettem 2 órát, csináltam a dolgom és vissza jött negyed 9-kor újra levenni :)


Tehát nem ültem az sztk-ba, várva a csodát :D

2021. nov. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

De jó !! Ez így tök jó!

Végül én is foglaltam magánba, tőlünk 300 méter, nem tudom mennyi lesz de kértem 2. trimszteri babacsomagot is (nagylabor, vizelet) plusz tsh-t.

Szarakodjon a fene 2x az sztk-ban. Vajon éjjeli lábgöcs lehet cukorbetegségtől? Se a magnézium se a kálcium nem segít :(

2021. nov. 24. 12:10
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az éjjeli lábgörcs biztos nem a cukorbetegségtől van.

Lefekvés előtt vedd be a Magnéziumot, kalciumot, legjobb lenne B6 vitamint is (ha a magnéziumban nincs egyben) esetleg minden 2. nap egy plusz MG tablettát, és ügyelj rá hogy előtte 4 órával ne szedj vaskészítményt, illetve hogy megfelelő mennyiségű vizet igyál.

2021. nov. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem szedek amúgy sem vasat és mindig este iszom a, magnesolvot és veszem be az 1000mg kalciumot mégsem segít 😔
2021. nov. 24. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!