Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mennyire efolyásolja az...

Mennyire efolyásolja az elején a terhesség korának megállapítását az uh?

Figyelt kérdés

Amikor 7+4 naposan megállapította a doki az élő terhességet akkor a papírra 7+2 napot írt. Most ha 28án megyek genetikai ultrahangra és mondjuk ott is pár nappal fiatalabbnak mérik akkor, hogyan állapítják meg, hogy mikor töltöm be a 91 napot?


Ha mensi szerint nézem akkor december 30án töltöm be, szerintetek meglehet beszélni a dokival, hogy 1-2 nap miatt ne írja januárra a 91. nap betöltését? Ha decemberre írja akkor a férjemmel midnketten visszatudjuk igényelni az idén befizetett adónkat ami nem kis pénz és pár nap miatt nem lenne jó lecsúszni róla ha már pont így jött ki.


Nyilván nem a pénz a legfontosabb, mielőtt még valaki ezzel támadna de ha csak 1-2 napon és a doki jóindulatán múlik akkor miért ne...


2021. dec. 13. 18:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

1-2 nap eltérés esetén a mensi a mérvadó.


A doki az alapján állítja ki, nem fog trükközgetni

2021. dec. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó menses alapján számolják, nem fognak ezzel trukkozni, ha szerencséd van még december vége, ha nincs, január
2021. dec. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó mensi alapján számolják, ez csak amolyan jelzőértékű, hogy hány hetesnek+naposnak felel meg a nagykönyv szerint.

Nekem a 12. heti uh-n ahol épp 12+5 voltam 12+4-nek írta fel a doki, majd másnap visszamentem a saját orvosomhoz mert véreztem és aggódtam, ott már 13+4 naposnak írta, pedig csak 1 nap telt el a két vizsgálat között.

2021. dec. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
Amúgy simán bekamuztam volna azt a pár napot a helyedben.
2021. dec. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az utolsó naptól számolta ki, pedig 5 nappal le volt maradva a magzat.
2021. dec. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ezt így beszéld meg a dokival.
2021. dec. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
20%
Bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszolok, de miért jó, ha idén betöltöd a 91. napot? 12 hetes magzatra is vissza lehet igényelni valamit?
2021. dec. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

Utolsó

Ha a magzat Dec. 31-ig betölti a 91. napot, akkor lehet igényelni az adóvisszatérítést. (+Kérni a családi adókedvezményt)


Kérdező:

Nálam a 12 hetes uh-on korrogáltak, menzesz szerint 13 hetes, uh szerint 12 volt. A kiírt dátum az uh-hoz igazodott.

Első babánál még a 38. héten is módosítottak, mert a klinika az utolsó menzeszt, orvosom pedig az uh-hoz vette alapul.


Meglátod mit mutat az uh és mit mond az orvos, utána megbeszélitek.

2021. dec. 14. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
7-es vagyok, nagyon szépen köszönöm utolsó! :)
2021. dec. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én dokim azt mondta akkor szokott korrigálni, ha minimum 6-7 nap eltérést mutat az uh. 1-2 nappal nem érdemes foglalkozni.

De azzal remélem kalkuláltál, hogy a 91. nap igazából betöltött 13. hét.

2021. dec. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!