Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Sztk-s nőgyógyász is kiír...

Sztk-s nőgyógyász is kiír táppénzre ha kérem?

Figyelt kérdés
Terhesség elejétől keményedik a hasam ha sokat mozgok, rosszullétek is vannak ( hányinger, émelygés) Ha ezeket elmondom akkor szerintetek kiír majd?
2022. jan. 4. 13:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Jelezd neki, hogy nem bírod már a munkát es fog irni javaslatot, azt vidd el a haziorvosnak es o fog felvenni tappenzre.
2022. jan. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Gyesen vagyok jelenleg a kisebb gyerekkel, de ismerősöm mondta hogy attól még táppénzre mehetek mert a munka viszonyom jelenleg is megvan. Még nem is szóltam a terhességről, meg akarom várni a 12. hetet. De kicsit már el bizonytalanodtam hogy akkor hogy is lesz ez.
2022. jan. 4. 14:06
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Addig míg nem szólsz a munkahelyeden, nem fog menni. Ugyanis papíron vissza kell menned dolgozni, és utàna tudod magad táppénzre vetetni. Sokan kihasználják ezt a kiskaput, mert akkor ugye jár a tp és a gyes is. A munkáltatók viszont nem örülnek neki, főleg az olyan kis cégek, ahol minden fillér számít, mivel a tp egyharmadát ők fizetik.
2022. jan. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor először szóljak a munka helyen és utána intézzem a táppénzt. Köszönöm neked a választ:)
2022. jan. 4. 14:31
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindenképp szólni kell. Addig nem tudsz táppénzre menni, hiszen nem dolgozol. De azt kalkuláld bele, hogy nem biztos, hogy egyből állományba tesznek, mert elvileg neked minimum 30 nappal előre jelezned kell a szándékot, hogy megszakítod a fizetésnélküli szabadságot.
2022. jan. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor lehet nem várok a 12. hétig. De így még elbocsáthatnak a munka helyről? Vagy már onnantól hogy bejelentettem a terhességet védve vagyok? Határozatlan szerződésem van.
2022. jan. 4. 14:40
 7/16 anonim ***** válasza:
55%
Bocsi ha értetlenkedem,friss vagyok még ezekben a dolgokban. De ha gyes-en vagy alapból nem dolgozol jelenleg,nem? Ilyenkor miért kell a táppénz?mert ha dolgoznod kellene érthető. Nem rosszból kérdezem,tényleg nem tudom még ezeket annyira.
2022. jan. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%

Igen, védve vagy, csak annyi hogy irasban jelentsd be mindenképpen!

Boldog babavarast :)

2022. jan. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy kiskapu. Mivel gyes mellett lehet dolgozni, és ha újra terhes leszel kaphatod együtt a tp-t és a gyest, ezért ezt sokan kihasználják. A lényege, hogy megszakítják a fizetésnélkülit, mintha gyes mellett dolgozni akarnának. Kivesznek egy nap szabit, majd következő nappal tp-re mennek. Így csak papíron dolgoznak ugyan egy napig, de a tp újra fog járni, és persze a gyest is kapják tovább.
2022. jan. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
7# vagyok, köszi utolsó :) így már értem. Nálunk szerintem ennek nem örülnének a munkahelyen :/ de mondjuk itt elég vacak a rendszer minden téren,sajnos.
2022. jan. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!