Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mit tegyek ha nem vesz komolya...

Mit tegyek ha nem vesz komolyan a védőnő?

Figyelt kérdés

Ő szokta mérni a vérnyomásom, ha jól emlékszem Vivamax vérnyomásmérővel.

Az a problémám, hogy ez a fajta rettenetesen kellemetlen, a karom belső oldalán annyira szorít, nyom egy pontot, hogy felszisszenek, nem tudok mozdulatlan maradni. Ettől kiugrik a vérnyomásom és a pulzusom is.

Hiába mondom neki, csak vigyorog, vagy csak annyit mond, hogy bírjam már ki.

Soha nem volt problémám sem a vérnyomásommal sem a mérővel, otthon mindig rendes értéket kapok.

Tényleg nem hisztizek, nem az a baj, hogy megszorítja a karom a mandzsetta, hanem az, hogy egy ponton irtóra fáj, és csak ettől a készüléktől, soha nem tapasztaltam még ilyet előtte.

Látszólag jól teszi rám, nem tudom mi a probléma.


Tudom, hogy szólnom kéne az orvosnak, de ő nem fog kiröhögni emiatt? Gondolom inkább a védőnő oldalán állna, ugyanazt mondaná, mint ő.


Mit tehetnék?


2022. febr. 3. 13:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Azért ez tényleg nem olyan hatalmas probléma, hogy az orvoshoz szaladgálj árulkodni :D havonta 1x szerintem is ki lehet ezt bírni… nekem pl. minden egyes alkalom után véraláfutásos lesz a karom, annyira felfújja. Nem panaszkodtam egyszer sem, mert nem olyan dolog, amit ne lehetne kibírni. Felnőtt vagy… dr ha tényleg annyira fáj, akkor miért nem viszed magaddal az otthonit? Azt írod azzal nincs probléma, a védőnőnek meg aztán édesmindegy milyen készülékkel méri meg a vérnyomásod.
2022. febr. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem meg igenis baj, mivel ha emiatt magasat mérnek és ezt írják be, akkor azt kezelni is fogják - tévesen.

A kórházban már senkit nem fog érdekelni mi miatt lett magas, de figyelembe fogják venni, és a helytelen értékek nyomán kezelnek.

Vidd a saját készüléked, és az orvosnak is szólj, hogy nem a valós értékek lettek beírna.

2022. febr. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
Szólj nyugodtan az orvosnak. Én is találkoztam ilyen védőnővel. Utána érdekes, de jól meg tudta mérni már.
2022. febr. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Vidd a saját mérődet, hogy azzal csinálja
2022. febr. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%

Teljesen jogos, hogy nem mindegy mi kerül a kiskönyvbe.. csakhogy a kérdezőnek nem ez a problémája, hanem hogy fáj a vérnyomásmérés. Nettó hiszti szerintem, de amúgy már rég magával vihette volna a sajátját.

Kedves kérdező… a szülés is fájni fog.

2022. febr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Amikor felteszi a mandzsettat, elforgqtod és a probléma még van oldva.
2022. febr. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
43%
6. Ahhoz problémamegoldó képesség kellene. De látszólag nincs 😅😂
2022. febr. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Mint írtam ez nem hiszti, nem szokásom hisztizni.

Nekem is mindig kék a karom, azzal nincs is bajom, de ez tényleg fáj, és csúnya értékek születnek miatta.

Nem tudtam, hogy lehet vinni saját mérőt, ráadásul a védőnővel sem vagyok bizalmi viszonyban, így eszem ágában sem jutott vinni, de hétfőn megyek legközelebb, és vinni fogom.

2022. febr. 3. 15:00
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

Na, ide is megérkeztek a kategória idegbeteg "női".


Nem tudom, hogy új vagy e itt kérdező, de tudd, hogy itt szokás kiosztani a kérdést feltevő kismamákat, akármiről legyen szó.

2022. febr. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Engem nem zavar :)


Köszönöm szépen a válaszokat, vinni fogom a saját vérnyomásmérőmet legközelebb.

2022. febr. 3. 15:10
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!