Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hogy működik most a terhesgond...

Hogy működik most a terhesgondozás?

Figyelt kérdés

Olvastam a márciusban hatályba lépő rendeletről.

Magán nőgyógyászhoz szeretnék járni terhesgondozásra.

Ebben az esetben a labor csak magánban lehetséges? Illetve a szülés hogy zajlik, ha állami kórházban szülnék. Úgy tudom már fogadott orvosom se lehet.


2022. febr. 14. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nődpkihoz eljársz magánba. Labort ott csinaltatsz ahol akardz, csak meglegyen.

Nalunk mar az nst "ajánlott", hogy a kórhazban legyen, hogy lássak ott is voltál.


Mikor beindul a szülés, bebattyogsz a szülészetre és eppen aki ügyeletben van, annál szülhetsz.


Nagyjából ennyi.

2022. febr. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egyes tökéletesen leírta. Laborba mehetsz sztk-ba is. Nálunk a kórházban csak 40. héttől van nst, ezért én arra is magánba jártam, és mivel a kiírt dátum előtt szültem, a kórházban akkor voltam először, mikor beindult a szülés.
2022. febr. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Terhesgondozásra elmész magánba. Megállapítja a terhességet, utána elmész a védőnőhöz, aki kiállítja a kiskönyvedet. Az lesz a beutaló a laborba (általában), de ha magánban akarod intézni, mehetsz oda is, mindegy. A genetikai uh-t megbeszélitek majd a dokiddal, hogy ő megcsinálja-e, vagy mit javasol. Dönthetsz úgy, hogy arra is sztk alapon kérsz időpontot. A végén az nst-ket érdemes már a kórházban csináltatni, ahova szülni mész. Egyrészt szerzel egy kis helyismeretet, másrészt rögtön fel is vesznek az osztályra ha gond lenne.

Aztán ha eljön az idő, akkor beballagsz szülni. Annál fogsz, aki éppen ott lesz.

2022. febr. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segítettetek. :)
2022. febr. 14. 17:19
 5/9 anonim ***** válasza:
Arra figyelj, hogyha genetikai uh-ra sztk alapon akarsz menni, akkor időben feküdj rá a telefonra, mert nem egyszerű bejutni (főleg nagyvárosokban panaszkodnak rá). A labornak is kérdezz utána, ahány ház, annyi szokás. :)
2022. febr. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben van, köszönöm ❤️
2022. febr. 17. 16:39
 7/9 anonim ***** válasza:

Én csak az ultrahangokat csináltattam magánban biztos ami biztos alapon,a többi sztk volt.

A 4.ultrahangomat 2 hete már a kórházban kellett csináltatni,azt magánban nem lehetett.Máshol nem tudom hogy van.

2022. febr. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

3 ultrahang van összesen?

Én is kaptam gondozási tervet, de alig van rajta ultrahang.

Most a 6. Héten, aztán 12,18 és a végén. Nem kevés ez? :(

2022. febr. 25. 14:06
 9/9 anonim ***** válasza:

A nőgyógyászati ultrahang nem egyenlő a genetikai ultrahangal :)

A nőgyógyász mindig meg fog vizsgálni,a genetikai ultrahangból van 3.

12,18 és 30 hét.(mindegyiknél van több idő is.11-13 hét,18-22 hét,29-32 hét).

36-38 (valahol 37-38) héten még egy szokott lenni,ami fontos mert ez egy ilyen..szülés felkészítő UH.megnézik hogyan fekszik a baba meg ilyesmi.:)

2022. febr. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!