Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mi történik az első védőnői...

I am Nephilim kérdése:

Mi történik az első védőnői családlátogatáson?

Figyelt kérdés

Az első gyermekemet várom, 17 hetes terhes vagyok és holnap fog elször meglátogatni a védőnő az otthonomban. Hétfőn voltam nála utoljára terhesgondozáson.

Mire számítsak, mi fog történni? Miről szeretne beszélgetni? Vagy a lakás körülményeit akarja felmérni? (Mondtam neki, hogy nem ide hozom haza a babát, mert egy új lakásba szeretnénk költözni.)

Köszönöm a válaszokat!


Üdv: Egy túl izgulós kezdő kismama :)



2022. febr. 24. 23:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes nekünk ki sem jött csak az utolsó hetekben mikor már kb minden meg volt.:o

De igen a lakás körülményeit is meg fogja nézni.Van-e víz,fűtés,áram,hol lesz a baba..

Leginkább általános védőnői dolgokat fog kérdezni,nézni.Hogy vagy,mit hogyan és hova terveztek,megnézi a papírokat amiket eddig kaptál vizsgálatok alatt (amiket még nem látott) ilyesmik.


Vannak kotnyelesebb védőnők,vannak abszolút jó fejek és csak a lényeget mondják/kérdezik,és vannak teljesen lesz*rom típusok akik kb kijönnek,beirnak a kiskönyvbe és rövid beszélgetés után mennek is.

2022. febr. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ő teljesen jófej, kedves, mindig türelmesen meghallgat.

Szerintem, akkor nem sok időt fog nálam tölteni, hisz hétfőn mindent megbeszéltünk.

Kicsit megnyugodtam.

Nagyon köszönöm a választ. :)

2022. febr. 25. 00:11
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Hozzánk csak egyszer jött ki, de nem is igazán nézett körbe, pedig előtte vagy 3 napig takarítottam, hogy ne köthessen bele semmibe. Mondjuk mi jó környéken lakunk, rendezett körülmények között, és a fiam is makk egészséges és szépen fejlődik, szóval nem hiszem, hogy mi vagyunk a legérdekesebb család a közelben, akit ellenőrizni kell.
2022. febr. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk egyszer volt szülés előtt 2 héttel.

A babaszobát meg sem nézte, elmondott pár sablont, szerintem csak arra volt kíváncsi van+e víz, fűtés.

Adott kórházi csomag listát meg ilyenek, semmi extra.

2022. febr. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak a vége fele jött ki, megnézte a babaszobát, kérdezte, hogy miket szereztünk már be, mi hiányzik.

Ideadta a kórházi listát.

2022. febr. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk csak a szülés után jött ki, körbe sem nézett, csak a gyereket nézte meg aki a nappaliban volt. Kérdezte hogy vagyunk, mondott pár dolgot aztán ment is, kb 10 perc volt az egész.
2022. febr. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is csak a vége felé jött ki. Bejött, elment kezet mosni aztán beszélgettünk. Nyilván ugye itt már látta h van víz, fűtés... Stb. Ekkor mondta el nekem mik a teendők szülés után. Megnézte a baba szobát ami akkor már be volt rendezve. Kb ennyi volf
2022. febr. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%

Védőnője válogatja.

Nagynéném védőnő, ő annyit nez, víz, villany, fűtés legyen, meg azért ne a retek egye meg a házat.


A mi védőnőnk viszont belekötött mindenbe is.

Hogy nem jók az ablakok (az előszobána a regi 1rétegű volt, azon kívül a többi ki lett cserélve). A konnektorokat tetessük fel 1.5m magasra, mert belenyúl a gyerek.

A kiságy hol lesz? Óó ott nem lehet. Ablakkal szembe nem szabad ágyat tenni, mert rossz hatása lehet.

Akvárium a gyerekszobába?! Megszűntetni.

A padladfeljároba létra?! Felmászik leesik. Azonnal kitenni.

Szőnyeg?! Koszoslesz, megeszi a szöszöket...

👌kellett, hogy ne küldjem el az anyjába.

Azóta a 2.gyerek is megvan, mindenbe is beleköt.

2022. febr. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!