Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ausztráliába repülök a jövőhón...

Ausztráliába repülök a jövőhónapban családlátogatásra. Ez lesz az első alkalom hogy repülővel utazom ezért lenne néhány kérdésem a repüléssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Etihad-al fogok utazni,ez úgy fog kinézni hogy a Liszt Ferenc reptérről Tuifly-al megyek Berlinbe ott alig egy órám lesz átszállni az Air Berlin járatára ami Abu Dhabi-ba megy (remélem elég lesz egy óra hogy megtaláljam honnét indul a gépem).Abu Dhabi-bol Etihad-al megyek Sydneybe. Nos,azt tudom hogy itthon becsekkolok föladom a bőröndöm.Ami nem tiszta számora az az hogy ennél a csekkolásnál mind a három gépre megfogom kapni az helyemet és mikor megérkezem Berlinbe és Abu Dhabi-ba akkor mit kell tennem,tudatnom kell valamilyen módon hogy igen is itt vagyok megérkeztem és várom a gépemet.Egyáltalán hogy szokott kinézni egy ilyen átszállás?

2016. márc. 16. 20:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ezt jó lenne tisztázni.

Te ha jól sejtem az Etihaddal repülsz végig mert codeshare-s a jegyed. (Az Etihad CS-sel repül Budapestről.)

A kérdés, hogy hogy van kiállítva a repülőjegyed. Ha egyben, akkor átszálló utas vagy. Ha külön-külön, akkor minden hoppnál check-out, check-in szükséges. Ez pedig az első hoppnál bukna, hiszen egy órád lenne ezt elrendezni, de a check-in kapuk az indulás előtt általában 40 perccel bezárnak. (Vagyis effektíve 20 perced lenne erre.)


Szóval nem az a lényeg, hogy ki repüli az adott utat valójában, hanem, hogy van-e codeshare és a jegyedet egyben állították-e ki. A leírásod alapján akár lehet átszállós jegyed is, de akár több szakaszos jegyed is. Ez utóbbi esetben elindulni is "felesleges".

2016. márc. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ki vette neked ezt a jegyet? Rosszul hangzik a keves atszallasi ido, es hogy kulonbozoek a legitarsasagok, mert igy nem biztos hogy be tudjak majd csekkolni egyszerre az egeszet, ha nincs megallapodas a tarsasagok kozott. Igy Berlinben alapbol keves eselyed van elerni a gepet, hat meg ha fel kell venned a taskad es ujra becsekkolni ott is. Erre en mindenkepp megeresztenek egy telefont a Tuifly, Airberlin meg mindenki fele kezdetnek.


Ha becsekkoljak akkor meg semmi dolgod nincsen. Megkapod itthon az osszes beszallokartyat aztan az adott repteren csak koveted a "Transfer passengers" vagy "International connections" feliratokat es keresed a kapudat majd beszallsz ugyanugy.

2016. márc. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
63%
Ezt elèggè megbonyolítottad. Az egészet elintézhetnéd 1 átszállással is. Budapestről mehetnél Dubajba az Emiratessel majd onnan ugynezzel a társasággal Sydneybe. És akkor a csomagjaidat sem kéne felvenni csak a vègállomáson.
2016. márc. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
36%

utólag rá fogsz jönni, hogy nem igazán érte meg sz@revősködni azzal, hogy olcsóbb jegyet vettél több átszállással, ráadásul úgy, hogy valószínűleg már berlinben lekésed az abi dhabi gépet. azt nem is számolva, hogy borzasztó hosszú az út ausztráliáig, nem hiányzik majd még az a plusz 1 átszállás. oda vissza ez +4000 km repülést jelent feleslegesen.


Emirates jobb lett volna. vagy qatar, turkish, bármi ami arra felé van és átszállásnál pont útbaesik. remélem egyben vetted meg a jegyet. ez az egy órás berlin elég necces.

2016. márc. 17. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A jegyet nem én vettem meg,a rokonok intézték kintről egy utazási irodán keresztül.A jegyet egyben vették meg,egyben lett kiállítva.Miután megvették átküldték nekem az E-Tickets-et.AZ átszállások külön rubrikába vannak szedve,de mindegyiknek ugyanaz az Etihad Airways confirmation number. Én is tudom hogy elég sz@arul szervezték meg az utat.Lehetséges hogy az Etihad "szervezi" ilyen módon az utat,azért mert nem indítanak járatokat sem Pestről és sem Berlinből.Ilyenkor mondjuk más légi társaságokat is beszervez.
2016. márc. 17. 06:11
 6/18 anonim ***** válasza:
76%

Utazasi iroda.. akkor mar mindent ertek. Na mindegy. Berlinben azert keszulj ra hogy valoszinuleg nem fogod elerni, mert nem lesz egy orad arra hogy a kapudat keresgeld. Mert pl. ritka hogy egy gep teljesen pontosan induljon, de ilyen 7-8 perces kesest nem fognak bemondani. Az csak igy hozzaadodik. Ritka hogy gep pontosan landoljon 4-8 perc plusz siman hozzaadodik ismet. Mar kb. 15-nel vagyunk, es akkor azt meg nem szamoltuk hogy egy repulovel nem ugy erkezel mint a 7-es busszal, hogy hopp leszallok. Hanem leszalltok, begurultok, mindenki osszeszedelodzkodik, par perc varakozas mig megkezdhetitek a kiszallast. Kiszalltok es utan egy full ismeretle helyen van kb. 35 perced keresgelni ugyhogy jo esellyel at kell menned egy ujabb biztonsagi ellenorzesen is.

Nagyon necces. De ha elered akkor en mindig veled akarok utazni mert szerencset hozol :D.

2016. márc. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nem értem egyesek miért írnak ha nincsenek tisztában a dolgokkal..

1 Ausztráliában van egy bizonyos utazási iroda Flight Center ahol bizony jobb árakat lehet kifogni, mint ha a légitársaság oldaláról foglalná valaki..

2. Az Ethiad nagyon jó társaság, lehet, hogy Berlinen keresztül megy, de ha jóval olcsóbb akkor nem tudom miért baj, hogy van egy plusz átszállás.

Én Februárban utaztam (Melbournebe nem Sydneybe). Megkapod az összes beszállókártyát, Budapesten. Online nem tudtam elintézni a becsekkelést, csak az első gépre, szóval ezzel nem is érdemes időt vesztegetni, a reptéren csináld meg ☺ A csomagod is megy végig. Berlin kicsit macerás, ki kell menned és nekem át kellett menni egy másik terminálra. Tehát kimész az épületből és átmész a másik terminálba (kb. 5-10 perc gyaloglás). Aztán megkeresed a kaput. Berlinben ritka hülyén működik, beállsz a sorba, ott lesz útlevél ellenőrzés, plusz átvizsgálják a kézi csomagot. Utána egyből oda kerülsz ahonnan indul a gép Abu Dhabiba. Szerintem egy óra elég, de iparkodnod kell a nagy gépeknél gyakran 45 perccel indulás előtt már elkezdődik a beszállás és ha jól emlékszem a jegyemen az volt, hogy 20 perccel indulás előtt legkésőbb ott kell lenned. Abu Dhabiban is könnyű az átszállás, rengeteg embere

2016. márc. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
... ember van aki segít ☺ (bocs véletlenül rámentem a válasz elküldése gombra). Jó utat ☺
2016. márc. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Tegyük fel mondjuk fél órát késik a gépem de a landoláskor még nem ment el a másik gép,viszont a késés miatt nem értem időben a csatlakozáshoz,nem találtam meg időben a másik Gate-et.Ilyen esetben költségmentesen átraknak a következő járatra? ( Most arra gondolok hogy valószínűleg nekem több időre van szükségem mint egy helyben jártas utasnak,és mi van ha a légitársaság azt mondja hogy a maradék idő még elég lett volna az átszállásra)Feltételezem a gép nem fog várni 20-25 percet azért mert tudják hogy a másik gép késik és mondjuk 1-2 utasnak ez a csatlakozása?
2016. márc. 17. 19:37
 10/18 anonim ***** válasza:
Átraknak automatikusan, nem kell fizetni, kivéve ha tényleg saját hiba miatt nem érsz oda (pl. elmész vásárolgatni, nézelődni). De ha nincs késés akkor nem lesz gond, átérsz simán, nekem max. fél óra volt :)
2016. márc. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!