Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Magán vagy sztk-s dokit...

Magán vagy sztk-s dokit válasszak? Hogyan döntöttetek?

Figyelt kérdés

A gyerekeim a MÁV-ban születtek, akkor volt ott dokim, akihez magánba jártam és ő beküldött a kórházba vérvételre, ultrahangokra, ctg-re és a végén be is fektetett. A legnagyobb biztonságba éreztem magam.

Az elmúlt években a régi lakhelyemen jártam az sztk-ba egy idős dokihoz, aki nagyon segítőkész, de tényleg 80+. Ebben az új rendszerben területileg az Uszokiba tartozom és van pár szimpatikus orvos, akihez még el is mennék magánba. Tudom, hogy a szülésnél nem számít, mert ő nem lehet majd ott, de mégis biztonságot adna, hogy tudok kérdezni majd tőle, hogy az Uzsokiba mi hogy van.

De annyira nem bízom a magánrendelésben. Nekem egy belvárosi lakásban tartott 10 perce beszélgetés nem adja azt, mint amikor az sztk-ben ülök és ott az ultrahang, ctg, labor.

A 12 és 18 hetest az Istenhegyin csináltatom és arra gondolok, hogy azért a terhesgondozás legfontosabb részein akkor már túl leszek, hiszen utána már csak 3-4x ránéznek, hogy nő-e esteleg egy kenetvétel, hogy minden minden oké legyen. Persze a végén ctg.

Szóval ha valaki átment ezen a dilemmán és van kedve segítsen nekem kérem.


Hajlok arra, hogy maradok a bácsinál és 28 hetesen elmegyek 2x a Uzsokis magánhoz és megmondom, hogy mi van. Ilyet lehet vagy pofátlan dolog lenne?


2022. ápr. 20. 14:39
 1/1 anonim ***** válasza:
Várandósság esetében célszerűbb 1 dokihoz járni végig. A dokik is így szeretik, mert mindenki csak a saját munkájáért tud felelősséget vállalni. Pl ha az egyik doki felelőtlenül dönt, utána a másik nem tud vele mit kezdeni és nem is szeretné tartani a hátát az előző doki hülyesége miatt. Ezért 28 hetesen már lehet azt mondaná neked a doki, hogy ahhoz menjél, aki eddig gondozott. Nem hiába kérdezgetik mindenhol, hogy ki az orvosod... övé a felelősség mindenért. Próbálj egyet választani, akiben megbízol.
2022. ápr. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!