Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kombinált teszt közepes...

Sz94 kérdése:

Kombinált teszt közepes kockázat Első baba, 28 éves vagyok, múlt heti 12.heti genetikai uh-n minden rendben, két orvos is megnézte (magán és sztk alapon is), orrcsont ábrázolódik, tarkóredő 0,9.?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma mégis felhívtak, hogy a kombinált teszt alapján közepes kockázatba sorolták, Down 1:640, Edwardson 1:697.

PAPP-A 0,134 MoM, szabad b-hCG 0,410 MoM. Most várom, hogy a doki este vissza telefonaljon, hogy mi a teendő ez esetben de addig az ideg dolgozik bennem... Valakinek hasonló eredménye? Túlsúly és progeszteron kúra befolyásolhatja-e? Ráadásul a kombi teszt leleten 11+5 jelöltek meg, ezek szerint a vérvételkor még 12 hetes se voltam?

Köszönöm, ha hozzá tudsz szólni.



2022. jún. 14. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

"Mi a teendő?"

Hát azt te döntöd el. Ha beteg gyereket is megtartanál, akkor semmi.

Egyébként meg NIPT-et (pl. Prenát) fognak javasolni, vagy invazív vizsgálatot (magzatvízminta vagy lepényi szövetmintavétel). A NIPT fizetős, és ha pozitív, akkor csak annak az eredményére nem lehet elvégezni a terhessgémegszakítást, akkor mindenképp kell magzatvíz mintavétel. Az invazív vizsgálat ingyen van, de van egy minimális vetéléskockázata.

2022. jún. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
11+5 az azt jelenti 12. Hét. Az jó. A közepes kockázat pedig nem olyan vészes, mint ahogy hangzik. Előttem már leirták a lehetőségeket hogyan tovább.
2022. jún. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét hormonod alacsonyabb lett a normálisnál. A Down általában alacsony papp-a-val és magas b-hcg-vel áll. Ez nem kifejezetten rossz eredmény, Angliában pl. Ez már jó eredménynek számítana, azonban nekem nem lenne elég. Én mindenképpen mennék tovább nipt tesztre, de ne csak Down-szindrómára. Megijedni, kétségbeesni nem kell, valószínű nincs gond, de nem hiszem, hogy nyugodt terhességed lenne, ha nem mennél további vizsgálatokra.
2022. jún. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Most kérj időpontot Prenára.
2022. jún. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ megtartod-e.

Ha mindenképpen igen, akkor semmit nem kell tenned.

Ha bizonytalan vagy, akkor pl Prena teszt vagy Nifty segíthet. Mi Prenát csináltattuk (alapból, nem rossz eredmény miatt) kb 8 nap múlva volt eredményünk.

2022. jún. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi lett végül?
2022. nov. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!