Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 12. heti ultrahang vizsgálaton...

Encsi7 kérdése:

12. heti ultrahang vizsgálaton határérték tarkóredőt mértek nt: 2,7. Kombinált tesztem közepes kockázatúra jött ki (1:480 Down kór). Biokémiai markereim béta HCG és Papp-a is 0,6 MoM körül mozognak. Ti erről mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Megcsináltattam a Nifty tesztet az Istenhegyi gén diagnosztikán, jövő héten lesz eredmény. Ott nekem azt mondták hogy közepes kockázatra nem ajánlják a magzatvíz szúrást, főleg hogy a bio kémiai Markereim aránya 1 lett tehát alapvetően jó, hiszen nem magas a beta-HCG szint. A szülész orvosom pedig nem hisz a Niftyben, mindenféleképpen szúratna. Mindketten elismertek a szakmájukban. Ti mit tennétek a helyemben?

2020. ápr. 10. 09:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Először is megvárnám a nifty eredményét!
2020. ápr. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha beteg a baba, nem akarod megszülni?

Ha igen, akkor hagyd a csudába a vizsgálatokat, esetleg kezdj el utánanézni, milyen speciális igényei vannak egy Down-szindrómás babának.

Olvasgass pl itt:

[link]

Közben pedig mantrázd magadnak, hogy ilyen értékekkel 1000 esetből 997x egészséges gyermek születik. Képzeld magad elé az ezer golyócskát, ami között van három piros. De 997, az fehér.

Ha nem szülnéd meg a Down-babát, akkor viszont csináltasd meg a magzatvízvizsgálatot, mert csak az ad biztos eredményt. Előtte gondolkodj el, hogy ott mekkora a vetélési kockázat, és mi vállalható neked inkább. ELveszteni egy esetleg egészséges kisbabát, vagy megszülni egy Down-szindrómásat.

A honap nézegetését viszont mindenképpen javaslom.

2020. ápr. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mindenképp szeretnénk biztosra menni, és egészséges babát szeretnénk mindenki miatt. A szülész orvosom szerint csak 30 éves vagyok, nem kellene közepes kockázatúnak lennem, ő mindenképp szúrni akar. Csak közben sok olyat olvasni hogy szúrtak, negatív lett az eredmény és mégis beteg lett a baba.
2020. ápr. 10. 11:30
 4/12 anonim ***** válasza:
Most már, hogy megcsináltattatok a Niftyt, úgyis csak akkor van értelme levetetni a magzatvizet, ha a Niftyt eredménye indokolja. Ha jó eredménye lesz, akkor teljesen indokolatlan. Viszont ha rossz eredmény lesz akkor muszáj, mert csak az alapján lehet megszakítani a terhességet. De ez nagyon valószínűtlen, ha belegondolsz, ez az arány ami kijött nálad azt jelenti, hogy 99,998 % az esély, hogy egészséges a babátok! Egyébként nekem kellett magzatviz vétel, a Bajcsyban csinálták, és azt mondták, hogy egészséges terhessegnel annyira elenyesző az esélye hogy szövődményes a vizsgálat, hogy ilyen szinte soha nem is történik! Ami vetelesi százalék van, az szinte az amúgy is kromoszóma rendellenesseggel sújtott babákkal történik.
2020. ápr. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a hasznos és biztató választ 4-es! Én is a Bajcsy kórházba tartozom, most az lesz a következő kör hogy el kell odamennem genetikai tanácsadásra majd a leleteimmel meg a NIFTY teszt eredményemmel és akkor ők majd megmondják a tutit. Nagyon jókat hallottam róluk, most az van bennem hogyha aztmondják hogy kell magzatvízvétel akkor nem fogok tiltakozni. Neked miért kellett magzatvízvételre menned? Minden rendben volt, Azóta is minden oké?
2020. ápr. 10. 19:11
 6/12 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Nekünk a genetikai ultrahangon észrevett dongaláb miatt kellett menni, hogy nem kapcsolódik e kromoszóma rendellenességhez. Szerencsére nem volt gond, a dongalab születés után jól rendbe hozható. A Bajcsyban nagyon rendes volt mindenki, maga a mintavetel kellemetlen, de azért kibirható, nagyon gyorsan megvan. Sajnos 2 hét az eredmény, ami nagyon hosszúnak tűnik amíg várakozik az ember.
2020. ápr. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

"Mindenképp szeretnénk biztosra menni, és egészséges babát szeretnénk mindenki miatt..."

És kitől várod az ígéretet, hog egészséges lesz a kicsi? Ki kell ábrándítsalak, ilyen papírt senkitől nem fogsz kapni. A genetikai vizsgálat bizonyos betegségeket jelez, és egy csomó súlyos problémát nem. Jó részüket azért, mert később alakulnak ki.

Ha meg akarod szülni a kisbabát, jobb ha már most elkezdesz dolgozni a gondollattal, hogy ő a tied, egészségesen, betegen, alklamazkodó csendes gyermekként, és kis energiabombaként egyaránt.

Ha nem tudsz dönteni mellette, pont a hogy a gyeremek apja mellett is döntöttél, elhatároztad, hogy kitartotok jóban-rosszban, egészségben-betegségben, borítélolhatók a nehézségek a későbbiekben.

2020. ápr. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, ebben teljesen igazad van 7-es hozzászóló! Annyit tudok tenni ebben a helyzetben hogy elmegyek a vizsgálatokra, szűrésekre, amennyire tudok megbizonyosodok. De vannak olyan dolgok, amiket nem tudok befolyásolni, akár amik majd a szülés után fognak jönni. Természetesen az nem kérdés bennem, hogyha a párom pl. balesetet szenvedne és mondjuk nem tudna járni, akkor is szeretném és megtennék mindent tőlem telhetőt.
2020. ápr. 14. 09:41
 9/12 A kérdező kommentje:
Már meg is lett a Nifty DNS tesztem eredménye (pedig csütörtökön reggel vették le a vért), és több, mint 99%, hogy egészséges, nem találtak semmilyen genetikai rendellenességet!!! Az Istenhegyi Géndiagnosztikán voltam, és azt mondták ők nem tudnak hamis negatív eredményről, ők soha senki nem hívta a biztosítás miatt (pedig milliókat adnak ha hamis az eredmény).
2020. ápr. 15. 15:13
 10/12 anonim ***** válasza:
Gratula:)
2020. ápr. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!