Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mik a tapasztalatok manuális...

Mik a tapasztalatok manuális méhszájvizsgalat visszautasítasával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Én visszautasitottam a 14. héten, jól ki is oktattak miatta. (Nem magánorvos.) Azt tervezem, hogy csak akkor engedem, ha panaszaim vannak, vagy vajúdásnál.

Más is csinálta így? Mit szólt hozzá a doki?


2022. júl. 21. 13:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Nekem pl sose nézték, csak 35 hetesen, ugyhogy nemhiszem, hogy baj, ha kimarad.
2022. júl. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, nálam nem volt erre szükség. Az első vizsgálatkor nézte az orvos, utána csinált ultrahangot is és hozzám -vagyis a méhszájamhoz- legközelebb (problémamentes terhességeim voltak) akkor nyúltak, mikor bementem szülni.

Ha szerette volna nézni, biztosan engedem, feltételezve, hogy jó oka van rá, de nem piszkált sosem a doktornő.

2022. júl. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt hozzáteszem, én sem magánba jártam, bár még eme csodás mai rendszer előtt szültem mindkétszer.
2022. júl. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

De érdekes, amit írtok! Budapesten járok terhesgondozásra egy állami rendelőintézetbe, itt a terhesgondozás "kötelező" része kb. 4-6 hetente a kézi méhszájvizsgalat. Nem kell hozzá ok. Mindenkinek csinálják es kész.

És 10 perces botránkozást okozott, hogy én nem szeretném.

2022. júl. 21. 13:50
 5/20 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, hogy a terhességmegállapításon volt manuális vizsgálat, rákszűrést is csináltak, azzal rendben is voltam, de utána már nem szeretném, hogy a méhszájamat taperálják ok nélkül.
2022. júl. 21. 13:52
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség.... régi felesleges gyakorlat.


Én magánba jártam, itt erős görcsök miatt a 26. héttől követtük a méhszájamat (koraszülés gyanúja miatt). Az orvosom szigorúan uh-val nézte. kb 4-5 mp hüvelyi ultrahanggal, gyorsan lefotózta a méhszájamat, majd mikor már kivette, akkor kezdte el méricskélni a millimétereket. Teljesen felesleges ezért manuálisan kínoznia téged. Nekem is csak a zárt néztük mert extra panaszaim voltam, amúgy még ezzel sem kínzott volna.


Sajnos 38 hét után már csak államiba járhattam a helyi kórházba, ott kézzel szeretik nézegetni....

2022. júl. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
* javítás: "nekem is csak azért néztük"
2022. júl. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
25%
de miért kínzás? nem fáj az
2022. júl. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Kettes, hármas vagyok, magam is budapesti, én az Istvánba jártam mindkétszer, terhesgondozásra is, meg a szülések is ott zajlottak, nem bolygattak sosem, csak a legelején, mikor megállapították a terhességet, illetve mikor szülni mentem és megnézték miképpen is áll a történet.
2022. júl. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
64%

Sziasztok

Én 5 éve szültem magánba!az első vizsgálat volhüvelyi és utana már csak hasi uh volt és azzal nézte a méhszájat is. Csak a kenetvetelekhez nyúlt hozzám az orvos!bár az is biztos,hogy már 5céve se egy leharcolt uh géppel vizsgált mint az sztkban.

2022. júl. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!