Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhességi cukorbetegség...

Terhességi cukorbetegség kicsit furcsán talán? A többi lent..

Figyelt kérdés

Tudom ,furcsa a kérdésem,de máshogy nem engedte kiírni.

Kerestem az ehez hasonló kérdések között választ de nem találtam.Remélem valaki tud segíteni vagy tanácsot,választ adni.

Terhességi diabéteszem van,tartom a diétát de nem mindig sikerül ,és van úgy hogy ugyanattól az ételtől egyszer normál másszor magas értékeket mérek. 1 órával az étkezés után jó az érték,és mostanában rámérek mégegyszer kb 1 órával akkor meg magas.

Volt olyan is hogy 3,5 órája nem ettem és magas értéket mértem. Ez mitől lehet?Vagy ne méregessek csak evés után 1 órával ahogy kell? Jövő héten van időpontom dokihoz,ott természetesen megkérdezem.Babának ugye nem lesz baja? 37 hetes vagyok



2022. aug. 31. 11:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
“Tartom a diétát, de nem mindig sikerül” Magyarul nem tartod.
2022. aug. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Sajnos van,volt olyan élethelyzet,nap amikor muszáj voltam a munkában pár falat olyan ételt megennem ami nem tartozik a dietához. Ez eddig 11 alkalommal fordult elő!De sajnos a cukormeréskor meglátszott.

Úgyhogy tartom a diétát,bár lehet te jobban tudod.

2022. aug. 31. 12:21
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja és mivel látom érdemben a kérdésemhez hosszászólni nem tudsz,légyszíves tovább görgetni!
2022. aug. 31. 12:22
 4/11 anonim ***** válasza:

Miket eszel és mennyit?

Ez is fontos szempont hogy milyenek a cukraid.

2022. aug. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
Nem vagyunk jósok, itt senki nem fogja megmondani, hogy lesz-e baja a babádnak, még az orvos sem fogja tudni. A lényeg, hogy minden egyes magas vércukorértékkel növeled az esélyét, hogy lesz baja.
2022. aug. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szinte már csak natúrcsirkemell vagy hal salátával,zöldségek ,tejtermék szinte semmi,max mozzarella,gyümölcsöt csak az áfonyát,de azt is a savanykásabbat.Kenyér teljeskiőrlésű max 3 szelet naponta. Amikor főzök a családnak belekóstolok a főzés miatt persze,de nem azt eszem

, nem gondolom hogy attól a nyalintástól lehet.

Az érték eddig 9.5 volt a legmagasabb,éhgyomorra normál,reggeli után is,ebéd után is normál.Ebédkor inzulinozok . De amikor tényleg órák óta nem ettem akkor miért 9es?

2022. aug. 31. 12:39
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon rossz az étrended. Sokkal több szénhidrátra lenne szüksége a babának, azt viszont nem kenyérből kellene bevinni. A cukrod meg azért magas, mert ehhez a kevés szénhidráthoz is kevés az inzulin, amit most szúrsz.
2022. aug. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

1. Az ember inzulinérzékenysége a nap során változik. Reggel pl. rosszabb, mint délután, így általában a reggeli "bűnözés" gyakrabban jár emelkedett vércukorral.

2. A terhesség előrehaladtával is változik az inzulinérzékenység, így gyakori, hogy a terhesség előrehaladásával emelni kell az inzulin adagján.


Az, hogy több CH-ra van-e szükség, azt a vizelet ketonból lehetne látni. Ha a vizeletben nincs aceton, akkor elég a CH mennyiség, ha van, akkor "éhezel", ilyen esetben muszáj az inzulint növelni, ha diétával nem lehet fenntartani a normál cukorszintet.

2022. aug. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

4 vagyok. Itt a probléma. Leesik a cukrod, nem veszed észre (vagy igen csak azt hiszed a terhesség miatt van), és a szervezeted lesokkolodik, és felnyomja a cukrod. Nagyon kevés a szénhidrát.

Attól is függ hány kg vagy,de legalább 5x kellene enni. Nem az a baj ha becsuszik a csoki, vagy a sült krumpli. Ez attól több.

A babának pedig sok baja lehet. A kezeletlen cukor, magas /alacsony cukor súlyos rendellenességget okozhat. Főleg az első trimeszterben.

2022. aug. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az sem jó ha nem eszel. Ajánlom a facebookon a terhességi cukorbetegség csoportot.
2022. aug. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!