Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Cukor terhelés? Mennyi ideig...

Cukor terhelés? Mennyi ideig tart összesen, ti hogy voltatok utána?

Figyelt kérdés

Most fogok majd menni terhességi cukor terhelésre. Azt tudom, hogy miután megiszom, 2 órát kell várni, de így összesen az egész nektek kb mennyi ideig tartott? 7-re kaptam időpontot, nagyon max 10-kor már el kéne indulnom dolgozni.

Ti mennyire voltatok rosszul utána? Én alapból hányós vagyok, mondjuk most már azért jobb mint az elején, de azért félek. Olvastam, hogy van ahol mondják bele a citromot, van ahol nem. Nekem otthon kell majd bekeverni, lehet valamennyit rakok bele, nem mondták hogy ne lenne szabad, igaz azt sem, hogy igen. Alapból szabadnapos akartam lenni aznap mikor ez a vizsgálat van, de nem igazán megoldható sajnos, és kicsit félek hogy fogom bírni a napot. Sok mindent kibírok, de pont ez az édes lötty nem tudom mennyire fog taccsra vágni. Bár olyat is olvastam, hogy túl van dramatizálva a dolog, és simán meg lehet inni.

Nektek kb mennyi ideig tartott az egész? Milyen állapotban voltatok utána? Raktatok bele citromot?



2022. szept. 11. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

2 óráig tart.

Bemész, 7kor vesznek vért, megiszod a löttyöt, 9kor visszamész, vérvétel 20 mp és megvagy. Kivéve ha a dokidhoz rögtön utána kell menned, akkor nem vagy meg.

2022. szept. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha 7-re mész (és tegyük fel, be is hívnak időben), akkor leveszik a vért, illetve néznek egy gyors mérést, hogy cukros víz vagy reggeli. Ha magasabb lenne az éhgyomri cukor, akkor reggelizni küldenek. Ha jó, akkor meg kell inni a levet. Én vittem citromlevet, és így lett egy ilyen nagyon édes limonádé íze.

Én gyorsan meg bírtam inni, mondták is, hogy igyam megfelé.

Utána mondták mikorra jöjjek vissza, és ne várjak, csak menjek be, egyből vették a második adag vért. Ez kb már 5 perc maximum.


Nekem nem ártott, jól voltam utána és közben is.

2022. szept. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2 óra, ahogy írják. 9-re meg kell lenned vele, ha 7-re van időpontod és nem húzzák az időt, +/- pár perc.

Amúgy nem azt mondom, hogy életem itala, nem esett jól egyáltalán (én alapból nem szeretem az édes reggeliket, nem esik jól ébredés után egyből semmilyen édesség), és hányós is voltam mindkét terhességem alatt, de nem volt gondom vele. Megiszod, leülsz, vársz, addig olvasol, telefonozol, mittudomén, aztán bemész 2 órával később az újabb vérvételre és kész is van.

2022. szept. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk max 15 perccel több 7 óránál, de aki korán bejut annak ennyi sem, nálunk legalábbis sor van. De 10 előtt bőven megleszel.


Nekem sem volt bajom az itallal. Persze nem izlett, de nem hánytam ki. Attól féltem evés nélkül hogy bírom majd, de ennyi cukortól pont nem voltam éhes.

Kis fejfájáson kívül más bajom nem volt,az első rendes étkezésig.

2022. szept. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megnyugtattatok!
2022. szept. 11. 13:21
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ami fontos, de sok, helyen mégsem mondják, hogy miután megittad a cukrot, utána nem szabad mozogni, sétáltatni. Egy helyben kell kivárni a 2 órát, mert különben fals eredményt ad a vérvétel. Ha nagyon muszáj akkor WC-re kimehetsz. Inni is esetleg pár korty vizet igyál közben, ha rosszul lennél.
2022. szept. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, köszi. Nagyon hova nem is tudnék menni, nincs olyan közel a rendelő. Úgyhogy majd a kórháon belül leülök valahova. Jó hosszú nap lesz ez.
2022. szept. 11. 14:36
 8/10 anonim ***** válasza:
Én semennyire nem voltam rosszul. A lötty megivása után kint rostokoltam és halálra untam magam. A kerületi sztk-ban voltam, mindennel együtt kb. 3 óra volt.
2022. szept. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A cukros löttybe tehetsz kis citromlevet, nálunk fekete tea+citromlé a szokás, a teát te viszed, a citromlevet adják.


Én sokkal rosszabbra számítottam, mint amilyen volt. 7től van labor, de átépítés miatt káosz volt, így hiába értem oda 7 előtt picivel, majd 40 perc múlva vették le a vért, innen kezdődött a 2 óra. Az első fél óra ok volt, aztán 30-60 perc eléggé szédelegtem, éreztem, ahogy megy ki a cukor, meg mindjárt hányok, az utolsó 1 órában meg majd meghaltam éhen. 😅


Aznap elég kómás voltam (mondjuk alapból 6.30kor kelünk), és nem igazán bírtam rendesen enni, de összességében kibírható.

2022. szept. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%

Ha pontosan hívnak be, akkor 2 óra + a vérvétel ideje. A citromlé jó tipp, én vittem magammal egy nagyobb (fél literes) bögrét, hogy ne legyen olyan tömény a cucc és megittam, mint egy limonádét. Minden rendben volt, nem éreztem rosszul magam.

Jól mondják, hogy a 2 óra alatt nem szabad sokat mozogni. Ismerős azt is javasolta, hogy a 2. vérvétel utánra (!) vigyek magammal valami ennivalót arra az esetre, ha nagyon leesne a vércukrom.

2022. szept. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!