Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A védőnőt az egész lakáson...

A védőnőt az egész lakáson körbe kell vezetni, vagy nem minden szobába néz be?

Figyelt kérdés

Tudom, kicsit hülye probléma. Nálunk két fürdő van, az egyik a férjemé, a másik az enyém. Az enyém a "nagy" fürdő, ez nyílik a folyosóról, a vendégek is ide járnak ha jönnek. Ez tiszta teljesen.

A másik a férjemé. Már amikor épített zuhanykabint akart bele, mondtam, hogy azt a világ szopása takarítani, rám ne számítson. Azt mondta oké. Na ez azóta így is van. Nekem az a szoba egy no go zóna, néha felmosóval végig futok rajta, de nem vagyok hajlandó ott takarítani a vízköves, penészes zuhanyt, meg a megsárgult lefolyós wc-t. Szóval elég katasztrófálisan néz ki szerintem, bár a férjem szerint túlzok, és azért nem olyan durva. Hát mások az elképzeléseink erről.

A kérdés, hogy ha jön a védőnő, oda is benéz majd? A mi hálószobánkból nyílik, be szoktam csukni amúgy az ajtaját, és ugye aki nem tudja hogy ott van még egy fürdő, az nem is feltételezné. Mert ha igen, akkor szerintem hívok oda egy profi takarítónőt, vagy nem tudom. Egyszer mérgemben már neki estem, hogy rendesen megcsinálom azt is, de feladtam, a wc-t pl akárhogy súroltam, nem lett tiszta a lefolyó. A zuhanyzóban a penésszel szintén nem tudom mit csináljak, már az első pár hónapban előjött, nem is csoda egy ablak nélküli, nedves szobánál. (Máshol nincs ilyen probléma a lakásban.)



2022. szept. 27. 17:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
89%
Én is a penész miatt takarítanám ki. Amúgy nekem tök fura ez a sztori, ne haragudj, az én páromnak is vannak hülye elképzelései de még a megvalósítás előtt le lesz beszélve, egyrészről. Másrészt, azért fürdőt takarítani nem a világ vége ha eddig havonta megcsináltad volna minimum, akkor se nézne így ki, vagy akkor tényleg miért nem hívtatok takarítót?! Szóval van egy frankó házatok és simán úgy vagy vele, hogy jóvanazúgy, bszni rá aztán már penészes?! 🫠 néha félelmetes mik vannak embereknél tényleg. És ha gyereked lesz és pösze lesz mondjuk akkor nem viszed el logopédushoz, mert arra már lusta vagy?! Érted mit mondok. A ház a tied/tietek, gondozzátok szépen, minden szobát, nem csak ami épp tetszik, a többi elrohadhat, mert ez nem így működik. A penész hatásáról meg ne is beszéljünk, ahol meg van már valamennyi akkor ott lesz több is, főleg ha nem is kezelitek…
2022. szept. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
86%

Miért is az asszony hibája ha egy igénytelen tróger a pasas??

Hát bakker én se takarítanék utána...

A hapsi felé kellene több szigor, hogy álljon neki és tartsa rendben a saját helyiségét.


Válaszolva a kérdésre: általában első pillantásra látják h milyen a környezet és körül kell-e nézni.

De ha olyan, mint amit az egyik válaszoló ír, akkor se tudna mit csinálni egy fürdő miatt, max beszól

2022. szept. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Mivel a férjemé a lakás, eszembe nem jutott lebeszélni annál jobban, mint ahogy a kérdesben írtam. Ha rajtam múlna az a szoba tároló lenne.

Igen, amúgy nem fogom helyette takarítani. A penészt próbáltuk kiírtani, de nehéz, mert a fugában van, fehérnek kéne lennie, de pár helyen fekete. Újépítesű lakás aminek mi vagyunk az első lakói, és pár hónap alatt már ilyen lett. Ez azért nem normális szerintem. Azóta ígért mindenfélet, hogy majd azt a zuhanyt lebontja, csinál jobbat, de persze nem valósult meg, most meg már jön a gyerek. Hát ez van. Amúgy konkrét mocsok nincs, mint írtam felmosni szoktam, férjem néha maszatol a vízkőoldóval. A fuga penészes, meg a wc lefolyó elszíneződött.

Szerencsére nem is terjeszkedik a penész, mert máshol azért lehet szellőztetni. Csak azért aggódom, mert olvastam, hogy egészségre ártalmas lehet, de nem tudom mit csináljak vele. Már próbáltam ecetet meg szódabikarbónát, de akkor veszek boltban penész elleni szert, hátaha.

2022. szept. 27. 20:19
 14/20 A kérdező kommentje:
És köszi a válaszokat!
2022. szept. 27. 20:20
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a régi házban is állandóan penészes lett a zuhanykabinnál a fuga, semmi nem vitte le.. Ami segített: kikapartuk ahogy tudtuk és újra fugáztunk meg vettünk egy pici páraelszívót a fürdőbe, és utána hetente penészölővel takarítottam. Azóta már elköltöztünk szóval nemtudom visszatért e.

A védőnő nálunk kb nem nézett semmit, a gyerekszobába is csak a küszöbről tekintett be. Tesómnál még a gyerek ruhásszekrényét is kinyitotta a védőnője megnézni, szóval szerintem védőnőtől függ.

2022. szept. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
9%

"Miért is az asszony hibája ha egy igénytelen tróger a pasas??

Hát bakker én se takarítanék utána...

A hapsi felé kellene több szigor, hogy álljon neki és tartsa rendben a saját helyiségét."


Mert ő él vele. Ha elnézi a mocskot, ő maga is igénytelen. A több szigor meg mókás. Nem gyerek a férj, bakker.

2022. szept. 28. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
78%

#16

AZ ilyen nők gondolkodása miatt használják ki a férfiak az asszonyaikat...

Ha nem csinál meg valamit, amihez nincs kedve, semmi gond, majd a feleség úgyis megcsinálja. Ha nem, még ő lesz leb.aszva...

Így lesz elkényeztetett barom egy férj..

Én ugyan nem pakoltam, takarítottam soha az emberem után, akármilyen igénytelen is volt olykor a lakás.

13 év után most ő vezeti a háztartást (mert én gondozom a kisdedet) és patent a lakás. De ha mindent ráhagytam volna és megcsináltam volna helyette, most én is itt sírnék a gyakorin, hogy úristen semmit nem segít a férjem, megszakadok...

2022. szept. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
84%
Nem egy ekkora mennyiségű penész ártalmas, ami a fugában van. Sok helyen beázik, penészes a fal a szekrények mögött. Az lehet veszélyes, nem 2 mm penész a csempén.
2022. szept. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Talán nem is olyan vészes az a fürdő, nézőpont kérdése, van ami valakinek tiszta, másnak meg az már totál gáz. A védőnő meg látott már sokmindent. Ha a szobátokból nyílik, az lehet gardrób is. Nem hiszem, hogy mindenhova be akarna nézni, akkor nálunk is elég ciki lett volna anno.

Ez meg hülyeség, hogy a férfiakat meg kell nevelni, melyik milyen, nem mindegyik pedáns, az én férjem mondjuk az, meg a testvérem is, de apukám pl. totál idegesítő volt már gyerekkorunkban is, eldobálta a földön a zoknijait, tiszta kosz maradt mindig utána a mosdó, olyan igazi igénytelen volt :'D De amúgy jó apa volt, csak ez a rend és tisztaság dolog valahogy egyáltalán nem érdekelte. Örülök, hogy a férjem inkább a másik véglet.

Ha együtt vártok babát, szerintem nem kéne ez az "ő lakása" dolog, itt már nincs ilyen, együtt kell boldogulni :) beszéljétek újra azt a helységet, hogy ne fájjon arra járnod Neked sem. Együtt éltek, ne legyenek ilyen "bűnbarlangok" :D

2022. nov. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nálunk benézett majdnem mindenhová a fürdőn wcn kívül.

A dokinő szülés után feljött, majd megkérdezte hogy moshat kezet? Mert olyan családtól jött hogy eljövet inkább nem mosta meg..

2023. ápr. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!